Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ech, no śliczna jest, i jakie foty artystyczne :D

Róże posadzę w środku borówkowa. Przerabiam je na mini-rosarium. Trawa zostanie wywalona, i będzie kora. No i ławeczka w środku pod śliwą - to akurat bez zmian.

Nasza wizyta w ogrodach mnie natchnęła, bo ten zapach róż był obłędny. Dlatego mam zamiar sadzić tylko pachnące odmiany.

Stokrotko - szczerze mówiąc, to nawet wolę z gołym korzeniem. Też czytałam, że trochę chorowita, ale u Agi faktycznie bez żadnych objawów. Mam do wyboru jeszcze Williama Shakespeara, który też podobno niesamowicie pachnie. I również może chorować.

Aaaaa.... drewno kupione, jutro biorę sie za malowanie :D

Potem (jeśli znów mi net nie padnie) wrzucę foty.


P.S. Miłych wakacji, Stokrotko i nie bój się wyjazdu :wink:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

U Agi to jest PapaMobile :-) na każdym zdjeciu gdzie indziej :-)

Jak wrócę z wakacji, to zapytam przy okazji i dam Ci znać. Bo rzeczywiscie, te róże, które oni mają w doniczkach o tej porze, to nie są uprawiane w doniczkach, tylko to, co im wiosną z gruntu nie zeszło i kondycję może mieć różną...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

dominikams pisze:Ech, no śliczna jest, i jakie foty artystyczne :D
Róże posadzę w środku borówkowa. Przerabiam je na mini-rosarium. Trawa zostanie wywalona, i będzie kora. No i ławeczka w środku pod śliwą - to akurat bez zmian.

Nasza wizyta w ogrodach mnie natchnęła, bo ten zapach róż był obłędny. Dlatego mam zamiar sadzić tylko pachnące odmiany.
Aaaaa.... drewno kupione, jutro biorę się za malowanie :D
Potem (jeśli znów mi net nie padnie) wrzucę foty.
O.. to widzę, że miejsce borówkowo - różane będzie najczęściej odwiedzane latem :)
To ile tych róz tam zamierzasz posadzic?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wiesz, nie do końca to zaplanowałam - na razie zamierzam sadzić przed borówkami, w formie mniej lub bardziej regularnego okręgu (mniejszy niż ten, w jakim rosną borówki). Jeśli bym sadziła co metr mniej więcej, to może z 8 sztuk? Myslę, że posadzę tak mniej więcej teraz (na jesieni) i potem najwyżej będę przerabiać, jak już będzie ławeczka.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Melduję, że pierwsze koszenie nowego trawniczka już za nami :D Skosiłam kosiarką ręczną, bo ona jest leciutka i fajnie tnie taką trawkę. W niektórych miejscach źdźbła były już za długie i się trochę kładły, dlatego nie było na co czekać.

No to pierwsze koty za płoty :wink: Dziś rano polewałam, bo wczoraj wieczorem mi się już nie chciało (a zapowiadali w nocy opady, ale oczywiście nie padało). Teraz u nas przelotne deszcze, więc mnie wyręczają :D Trochę mi za to przeszkadzają w malowaniu drewna, ale już położyłam trzecią warstwę i jak przeschnie trochę to bierzemy się za składanie. Tylko nie wiem, jak się za to zabrać, tzn. czy najpierw w domu sklecić całą konstrukcję, czyli te dwie kantówki łączące słupki połączyć od razu poprzecznymi listwami i całość mocować, czy jednak najpierw przymocować kantówki do słupków, i dopiero wwiercać (już na pergoli) te listwy :roll:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

dominikams pisze:Melduję, że pierwsze koszenie nowego trawniczka już za nami :D Skosiłam kosiarką ręczną, bo ona jest leciutka i fajnie tnie taką trawkę....
Dziś rano polewałam, bo wczoraj wieczorem mi się już nie chciało (a zapowiadali w nocy opady, ale oczywiście nie padało). Teraz u nas przelotne deszcze, więc mnie wyręczają :D Trochę mi za to przeszkadzają w malowaniu drewna, ale już położyłam trzecią warstwę i jak przeschnie trochę to bierzemy się za składanie. Tylko nie wiem, jak się za to zabrać, tzn. czy najpierw w domu sklecić całą konstrukcję, czyli te dwie kantówki łączące słupki połączyć od razu poprzecznymi listwami i całość mocować, czy jednak najpierw przymocować kantówki do słupków, i dopiero wwiercać (już na pergoli) te listwy :roll:
Gratulacje!!
Tak się bałaś co to będzie z tym trawnikiem, a teraz się okazuje, że to mocna, wytrzymała bestia. W nocy to u nas padało... na szczęście dziś już nie, ale wieje paskudnie. Mimo to opryskałam pomidorki, bo zaraza zaczęła wracać niestety. Póki co pomidorki jeszcze rosną i dojrzewają, choć na kilku krzewach porażone były nawet owoce. Odnośnie konstrukcji nic Ci nie doradzę... ja bym chyba dokręcała listwy na pergoli, wtedy miałabym pewność, że będzie dokładnie tak jak trzeba...
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Wpadłam donieść, że prace nad pergolą zakończone ;:18
Tzn. jeszcze musimy kupić dokupić jedną listwę (i przytniemy ją na 2 ), bo postanowiliśmy zostawić je trochę dłuższe. Aha, i muszę pomalować te przycięte końcówki. No ale to pikuś.

Foty będą jutro, jak Rysiek dokupi nowy zasilacz do laptopa (już drugi wysiadł - jakieś beznadziejne robią :roll: ).

No i jutro zasypiemy do końca te dołki, i wyłożę korą róże. Trochę mi ulżyło, bo trochę się bałam, jak to wyjdzie :roll:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Nowy zasilacz kupiony, wiec mogę wgrywać foty :D

Oto pergolka:

Obrazek

Obrazek


Czy wklejałam już fotę śliwki w borówkowie? :roll:

Obrazek


winogrona:

Obrazek
Obrazek

trawka powoli wyłazi i jest jej więcej:

Obrazek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Opracowałam wstępną listę róż do zamówienia w Rosarium - oczywiście jest za długa, bo róże zdrożały, nie ma już tych w drugim wyborze, co mnie trochę załamało :cry: Więc na pewno wszystkiego nie zamówię od razu :?

Założenia mam następujące - ładne kwiaty :wink: , mocny zapach, powtarzanie kwitnienia, a najlepiej jakby kwitły w miarę ciągle :lol:

Takie wybrałam odmiany - jeśli ktoś miałby ochotę skomentować, to będę wdzięczna :D

1. Mme Knorr
2. Rhapsody in Blue
3. Augusta L.
4. Marie Antoinette
5. Teasing Georgia
6. William Sh.
7. Abraham Darby
8. Red Leonardo


i dodatkowo Eden Rose, ale ta już nie do mojego rosarium borówkowego :wink:
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wiliama Shakespeare można sobie darować ...

Łapie chętnie plamistość a kwiaty nie imponują wielkością.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

No ale zapach podobno powalający :roll: A kwiaty piękne :roll: Myslę jeszcze, dlatego właśnie wrzuciłam tutaj listę.

Aaa, Jurek - nie orientujesz się w jakich cenach będą róże gołokorzeniowe w Świecie Róż? Chyba zadzwonię - może będą wiedzieli już, jakie odmiany będą dostępne na jesieni :roll:
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Pergola super !! Taka profesjonalna :) Robi wrażenie!!
Piękne te grona arkadii i Prima ... już widzę, gdzie za rok zrobimy zlot jak tak dalej pójdzie.
Drzewka tez Ci niesamowicie podrosły, no i ta trawa... zadbana, elegansior... żadnych chwastów... co Ty nam tu opowiadałaś o jakichs wyimaginowanych chwastach?
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

No na "starym" trawniku nie ma chwastów, bo on za gęsty, tam szpadla się nie da wbić. Ale na młodym nawet trzcina wyłazi :x Z tym, że z nią sobie szybko poradzę. Gorzej z tą jednoroczną, rozkładającą się na boki trawą. Ciągle wyrywam jakieś.

Profesjonalna, mówisz :roll: Powiem Ryśkowi, ucieszy się :D Jednak, gdybyś nas widziała, jak kombinujemy, to byś nie powiedziała, że profesjonaliści, oj nieeee :oops:


Drzewka rosną ok, ale klon słabiutko - a przecież klon rośnie szybko :roll: Pocieszam się, ze to przez wiosenne przesadzanie, ale w duchu obawiam się guzowatości korzeni - żeby nie było tak, jak ze śliwką :cry:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”