Wszystko o pomidorach 4cz. (20.05.09 -31.12.09)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Ciekawe kwiatki na moich pomidorach (malinówka albo bawole serce... nadwyżki rozsady, nie zmieściły się do tunelu).
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Jo2020
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 lip 2009, o 19:47
Lokalizacja: mazowsze

Post »

sorki
nie chciałam nikogo urazić
po prostu może ktoś ma jakieś inny pomysły?
pozdrawiam Jo2020
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Nie sądzę aby ktoś się pogniewał tym bardziej że jesteś nowy na forum więc pewnych rzeczy możesz jeszcze nie wiedzieć. Z pomocą Kozuli moje pomidorki rosną jak głupie, choć łapały od samego początku co tylko można. Były dni kiedy byłam gotowa postawić na nich kreskę, bo różnych plam przybywało z dnia na dzień. Polecony Biosept też się rewelacyjnie sprawował i pewnie gdyby nie wichura przez którą moje pomidory przez dwa dni deszczu były pozbawione dachu nad głową to i chemii nie musiałabym stosować. Zaraza wystąpiła ale uchwyciłam ją dość szybko. Nie oberwałam ani jednego całego liścia, na trzech liściach urwałam po fragmencie, na innych krzakach nie było oznak, ani jeden owoc nie zachorował w związku z zarazą a pomidorki jak do tej pory mają się świetnie. I oby tak dalej.
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2158
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Jo2020 , bynajmniej nie czuję się urażona , w pośpiechu zapomniałam o plamistości napisać . Niestety oprócz porad które już otrzymałaś od innych , w tym roku nic więcej zrobić się nie da . Przed następnym sezonem odkaź szklarnię paląc siarkę , albo opryskaj dokładnie konstrukcję tunelu Trisepem .

Pozdrawiam , kozula .
Jo2020
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 lip 2009, o 19:47
Lokalizacja: mazowsze

Post »

dzięki kozula
do tej pory odkażałam tenel jak i cylindry miedzianem tylko z odpowiednią dawką
pozdrawiam Jo2020
Jo2020
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 29 lip 2009, o 19:47
Lokalizacja: mazowsze

Post »

jak zabiorę kiedyś aparat do tunelu to wrzucę zdjęcia moich sztuk
pozdrawiam Jo2020
Awatar użytkownika
Irek 76
50p
50p
Posty: 75
Od: 15 lip 2009, o 23:45
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Space99 pisze:Ciekawe kwiatki na moich pomidorach (malinówka albo bawole serce... nadwyżki rozsady, nie zmieściły się do tunelu).
Obrazek Obrazek
Są to kwiaty staśmione,malinówka ma często pierwszy taki kwiat w gronie,powinno się je usuwać,wyrastają z nich bardzo niekształtne i duże owoce które bardzo opóźniają rozwój dalszych prawidłowo wykształconych pomidorów.
Awatar użytkownika
lukaszx95
100p
100p
Posty: 135
Od: 19 cze 2009, o 16:54
Lokalizacja: Jaworzno (Śląskie)

Post »

Też mam takie 2 zrośnięte kwiaty więc trzeba je oberwać! A myślałem ,że to jakiś fajny pomidorek z nich wyrośnie. :wink:
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Łukasz, w poprzednich latach nie obrywałam na malinowym staśmionych kwiatów, no to miałam jednego olbrzyma- pokrakę i kilka małych niepozornych. W tym roku oberwałam ten pierwszy dziwaczny kwiatek i wyrosły mi na malinówce w I gronie 4 duże, prawie jednakowej wielkości owoce. Ale przegapiłam Bawole, a może na nim nie było takiego kwiatka. Jednak na nim nie mam dużej różnicy pomiędzy owocami w jednym gronie.
diament79
200p
200p
Posty: 201
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Post »

Hej specjaliści! Dawno mnie nie było, bo byłam na wczasach, przed wyjazdem posadziłam pod płotem parę krzaczków pomidorków, różnej odmiany. W Lidlu kupiłam kilka i nie wiem co to. Kurczę, wiem, powinnam zrobić zdjęcia, ale nie bardzo mam czas przy dwójce dzieciaczków. Generalnie tak: malinowe są małe krzaki, pomidorków mają po dwie sztuki, może tak ma byc, może też przez te straszliwe ulewy. Ja i tak się cieszę, że cokolwiek wyrosło z tych krzaków, bo lało niemiłosiernie!
Inne: bawole ma kilka owoców i jeszcze kwiaty. A problem jest z tymi z lidla. Kto wie jakie to pomidorki? CONCHITA i RED DELIGHT???????? Bo któreś dwa krzaki mają strasznie dużo owoców, po 8 na gałązce i nie wiem czy to nie przypadkiem koktajlowe...

Ile pomidory wiszą i dojrzewają? Moje już dawno urosły i zczerwienieć nie chcą, już chyba miesiąc są ciągle takie same zielone.

Idę zaraz zrobię zdjęcia.
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
diament79
200p
200p
Posty: 201
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Post »

tak sobie u mnie rosną pod płotkiem :)

Obrazek
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
diament79
200p
200p
Posty: 201
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Post »

A tak wyglądaja kolejno od lewej.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
diament79
200p
200p
Posty: 201
Od: 15 lut 2008, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mysłakowice

Post »

i reszta Obrazek Obrazek

ze wszystkich "chyba" rozpoznaję malinowe i ostatie dwa krzaki bawole, ale oczywiście mogę się mylić, bo jestm komletnym laikiem w rzeczy chodowli pomidora
ZAPRASZAM do oglądania mojej skromnej kolekcji,Proszę też o porady odnośnie pielęgnacji.Ogrodowe i Domowe
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”