Ogródkowe rozkosze Hanki - cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Post »

Dziękuję Haniu za informacje,nie jest to Guacamole,ale na pewno Royal Standard.Przejrzałam link ,host jest tak wiele o zbliżonych kolorystycznie liściach ,że trudno laikowi odróżnić.Twoja na zdjęciu miała bardziej zielone liście i dlatego skojarzyłam z liściem ,który wkleiłam.
Jeszcze raz wielkie dzięki ;:196
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Uwielbiam te Twoje "widoki ogólne" chusteczkowego... :D :D

Mnie oczarowała zapachem hosta Fragrant Bouquet - fantastyczny zapach jaśminu i fiołków w jednym... (mam ją , mam :D )
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24808
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Hanuś jak zawsze jest czym się zachwycac :D przepiękne lilie i wspaniale skomponowane z innymi roślinkami, moje -te tegoroczne nabytki to samotniczki rosnące bez tła- bidulki :( Dopiero w przyszłym roku powstanie dla nich miejsce, a teraz tylko przeczekują i przez to bardzo tracą na urodzie, za tło mają siatkę z paskudnym kwitnącym i pożółkłym trawskiem, którego sąsiadowi nie udało się wykosic, a wyciąc już nie chciało :roll:
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6499
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

AGNESS pisze:Hanuś jak zawsze jest czym się zachwycac :D przepiękne lilie i wspaniale skomponowane z innymi roślinkami, moje -te tegoroczne nabytki to samotniczki rosnące bez tła- bidulki :( Dopiero w przyszłym roku powstanie dla nich miejsce, a teraz tylko przeczekują i przez to bardzo tracą na urodzie, za tło mają siatkę z paskudnym kwitnącym i pożółkłym trawskiem, którego sąsiadowi nie udało się wykosic, a wyciąc już nie chciało :roll:
No właśnie... tło :roll:
To jest to, na co przychodzi nam najdłużej czekać w młodych ogródkach :(
Bez tła nasze roślinki wydają nam się często nijakie, a nasadzenia bez ładu i składu... przez co ręce same nam się rwą do łopaty - nie zawsze z dobrym skutkiem - tak dla poszczególnych okazów, jak i dla "całokształtu" :wink:

Haniu - czytałaś to już setki razy, słyszałaś pewnie jeszcze więcej, ale i tak Ci to oznajmię: pięknie jest w chusteczkowym... :D
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Haniu,
jak przytulnie w Twoim ogródku, jakby człowiek znalazł się w innym świecie... Piękne lilie !
Jesteś kopalnią wiedzy, przyjmij wyrazy uznania ! Pod wpływem Twoich informacji postanowiłam znaleźć miejsce dla funkii z białymi kwiatami.
Dziś widziałam w sklepie ogrodniczym hortensję szczepioną na pniu (Kuyshu ) .Co sądzisz o takiej formie? Czy jest tak samo bezproblemowa jak normalne bukietowe ? Czy warto ją kupić?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Daturka pokazała pierwszą trąbę a w zanadrzu ma jeszcze 9-na razie niemowlęta.Dożywiam ją dziennie ,podelewam obficie a i tak ma żółte liście.Pachnie inaczej rano a inaczej wieczorem-przynajmniej mój kichol tak to odczuwa.
Hanko o patolu pamiętam!

Obrazek
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9776
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Hanko-podziwiam Twe zacięcie hoyowe!A w chusteczkowym tłoczno.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Witaj Haniu :D

Ale u Ciebie iście baśniowo ;:166 ;:92 . Piekny festiwal róż na rabatkach ;:111 . Wspołczuję takich sąsiadów czy luszi , którzy przychodza skubać :evil: . Niech sobie sami posadzą i trudza sie z uprawą a potem zrywają :evil: . Lilije Boskie.. :shock: , u mnie juz nie kwitną.. . Kolekcja powojników też niczego sobie :P . Ja kupiłem męczennicę "Made in Biedronka" i wyrósł z tego jakis powojnik :lol: , ma 4 patki tylko u każdego kwiatu.. :roll: .

Kolekcja hoji piękna :shock: , widze chojobę w zaawansowanym stanie :P . Powiadasz , że podlewasz nawozem do storczyków ? ;:111 To moze ja swoje 31 storczyków będę podlewał nawozem do hoji ? ;:112 Chyba ja tez zachojobuję :roll: . Miałem dawniej jedna wielgachną choję od babci , miała ze 20 lat... Kwitła i pachniała przepięknie i często , miała dziesiatki kiści , ale straszliwie kapało z niej i brudziła meble :cry: . Podarowałem ją sąsiadce i jej padła :cry: :cry: :cry: . Babcia mi opowiadała , że dostała ją od jakiejś Pani , która ją wychodowała ze szczepka choji , która jest tak ogromna i gęsta , że pokryła jej cały sufit w wielkim salonie :shock: . Nie będe przynudzał :oops: .

Pozdrawiam :D
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

Obrazek

o rany, aż się uśmiałam na widok tego palca ;:112
Hanuś, boskie to zdjęcie, trochę ufoludkowe :wink: ale przekazujące treść dosadnie :lol: :lol: :lol: :lol:

Ty masz Westerlandy, mogłabyś zerknąć do mnie?
Mam taką różę, która przy przekwicie jest podobna do Westerlanda, ale w rozwijających sie pąkach jakoś mi do niego nie pasuje :roll: :?
Ja też je mam, nawet dwa :roll: i dlatego mnie to zastanawia :roll:
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Post »

Hanuś chusteczkowy przepiękny.Soczystość zieleni ,cudowne kompozycje roślinne, ciekawe okazy aż zazdrość bierze i dopinguje do popracowania nad swoim ogrodem :lol: Nikt nie domyśli się że chusteczkowy po zimowych przejściach.
całuski Kaśka
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3590
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Haniu, moja 'M.Lucy' też różowieje :D .
Fotka z palcem kwiatowym nie do pobicia :lol:
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Hanuś dawno się nie odzywałam,co nie oznacza ,że nie byłam :wink: u Ciebie.Lilie mnie zachwyciły,też Triumphatorem się nie mogłam nacieszyć,bo już przekwitł.Ciekawi mnie ta hosta,którą kupiłyśmy w biedronce ,cała zielona,jak u Ciebie rośnie :?: .U mnie jedna już padała ,ale odżyła,druga rośnie,ale niezbyt okazale :cry: .Znając Twoją ręka do zieleni to na pewno rośnie jak grzyby po deszczu :D .Ten paluszek na zdjęciu SUPER :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”