Północne okno i jego mieszkańcy u Leo.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 403
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

Przepiękne pachypodium lamerei. Czekam aż moje będzie takie śliczne, ale coś marnie rośnie.
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Dziękuję Aniu, ale ono teraz właśnie coś słabo wygląda. Wcześniej było w lepszej kondycji, popatrz tylko
Obrazek
i nie wiem dlaczego tak podupadło... Pozdrawiam ;:151
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Tutaj trochę o tym pisałem poczytaj

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... achypodium
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Dziękuję jestem już po lekturze tematu, który podałeś Przemo. Przejrzałam wszystkie posty i zastosuję podlewanie do podstawki zamiast doglebowo. Sprawdzę też stan korzeni jak radziła KaRo. Ewentualnie profilaktycznie zastosuję oprysk. Na pewno moją roślinę pokrzepią te zabiegi. Pozdrawiam ;:108 ;:100
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie musisz opryskiwać niczym bo nie ma objawów choroby ani szkodnika myślę że to raczej błąd w uprawie zaniedbałaś go obejrzyj system korzeniowy i podpieść go a wróci do formy. :D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

W sumie z zewnątrz szkodników ani śladu tak jak mówisz, jutro zobaczę korzenie i zamówię lepszą pogodę tzn. słońce, słońce i jeszcze raz słońce. Bo pewnie nie tylko roślinom jego brak dokucza... ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Na szczęście pachypodium korzenie ma w porządku. Uff! Obyło się bez chemii. Było trochę przesuszone. Pewnie to przyczyna jego słabszej kondycji. Teraz dopilnuję aby podlać na czas. Pozdrawiam ;:100 ;:100 ;:100
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5220
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Fajne te twoje roślinki. Szczerze powiedziawszy to najbardziej podoba mi się bluszcz :) (uwielbiam rośliny wijące się) :)
Awatar użytkownika
KasiaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 sie 2007, o 19:29
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post »

Leo bardzo ładne masz kwiatki. Jednak ta Euphorbia wypuszcza okrutnie zdziczałe=wyciągnięte pędy. Konieczne jest przestawienie jej na słoneczne stanowisko aby zachować właściwy pokrój rośliny.
Awatar użytkownika
ania007
200p
200p
Posty: 403
Od: 17 kwie 2007, o 22:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

A moje pachypodium dostało grzybka, ale dzisiaj dowiedziałam się że oprysk z ketokonazolu powinien pomóc, więc nie tracę nadziei.
Podobno niektóre środki grzybobójcze powodują zahamowanie wzrostu rośliny. :shock:
Chłop jak sięga, to przysięga, jak dostaje, to przestaje.

Mój zielony dom
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Amanda pisze:Natomiast mojemu pachypodium zaczynaja cos zolknac dolne liscie i opadaja. Hmm kolejna roslina ktora mi zolknie. czy to się nigdy nie skonczy? już na wstepie zaznaczam, ze nic nowego z nia nie robilam i podlewam tak jak zawsze czyli raz na tydzien. Jest na oknie polnocnym.
To że odpadają dolne liście jest normalnym zjawiskiem tym bardziej o tej porze gdzie roślina powoli przygotowywana powinna być do odpoczynku zimowego, powiedz czy jednocześnie wyrastają młode liście z czubka rośliny? Jeśli tak to wszystko z nią jest ok:D :D :D
Awatar użytkownika
leo
---
Posty: 272
Od: 18 maja 2007, o 10:37
Lokalizacja: Radom

Post »

Tak Amando zgadzam się z Przemo, ponieważ moja roślina też niekiedy zrzuca dolne liście, ale jednocześnie wypuszcza młode. Nie ma więc powodów do obaw. Jeśli i Twoje pachypodium ma zieloną czuprynkę to wszystko jest jak należy. Pozdrawiam. :P

Aniu przykro mi, że Twoja roślinka choruje, ale nie poddawaj się i czekaj cierpliwie a na pewno ożyje. Trzymam kciuki! Może powinnaś je rzadziej podlewać w przyszłości, aby nie miało więcej grzyba. Pomyśl. :lol: :lol: :lol:
Leo bardzo ładne masz kwiatki. Jednak ta Euphorbia wypuszcza okrutnie zdziczałe=wyciągnięte pędy.
Kasiu, ta Euphorbia już tak ma, że część liści tworzy wydłużone pędy i od czasu do czasu tworzą sie z nich szersze liście. Jak ją kupiłam, tez część liści to były zwisające poza doniczkę pędy dłuższe i węższe od pozostałych. Uważam, że to nie jest wynik braku dostatecznej ilości światła. Roślinka rozwija się znakomicie i sporo już podrosła od chwili zakupu, ale dziękuję Ci za zainteresowanie. Pozdrawiam serdecznie. :D :) :D
Fajne te twoje roślinki. Szczerze powiedziawszy to najbardziej podoba mi się bluszcz
Dziękuję Ci Priam za miłe słowa. A bluszcz (ten ciemnozielony) jest jeszcze młody i czekam dopiero aż się rozrośnie, wtedy dopiero będzie zdobił wnętrze. Pozdrowionka. ;:100 ;:100 ;:100
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Leo... oglądam te Twoje cudeńka i jestem pełna podziwu. Jak udaje Ci się utrzymać taki ład i porządek :) U mnie zazwyczaj to "chaszczowisko" pomiędzy które, przysłowiowej szpilki nie da się już wetknąć :?
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”