Identyfikacja cz. 1 od 2007 - 2011

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

ewalukas pisze:Pierwsza wygląda mi na cykasa, ostatnia na aloesa veriegata...
poprawka - nie pierwsza, a ta duża :oops:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji kwiatków

Post »

gosia1111 pisze:Moje 4 dumy i nie wiem, jak się nazywają :( Poproszę o pomoc. Ten z ostrymi listkami i "cebulą" przy ziemi zaczyna mi usychac. Każdego tygodnia pojawia się nowy żółty listek - przelałam? Pomóżcie proszę. A ten, który zawija się w prawo strasznie szybko rośnie i nie wiem, co powinnam z nim dalej zrobic, jak go rozmnażac i jak o niego dbac. Na razie zauważyłam, że uwielbia słońce i dużo wody. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie porady
[Zdjęcie wykasowałam. Jest powyżej na tej samej stronie, nie ma potrzeby powtarzać :) Nalewka]
Pierwsze wygląda na jakąś dracenę lub kordylinę tylko czy ta roślina aby nie kwitła takie jakieś coś żółtego widać pomiędzy liśćmi bo jeśli tak to może być to reo tylko kolor liści opd spodu mi znów nie pasuje? Ktoś pomoże?
Drugie zdjęcie to Cycas tu masz link o jego wymaganiach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=4094
Trzecie zdjęcie to dracena i link o jej wymaganiach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=5007

:D :D :D
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22029
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Pierwszy kwiatek to
Dracena deremeńska Dracena deremensis 'Bausei'



Ostatni kwiatek to
Aloes tygrysi Aloe variegata
Awatar użytkownika
DawidS28
200p
200p
Posty: 248
Od: 1 maja 2007, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za rośliny? (kilka różnych)

Post »

Kilka następnych kwiatków do identyfikacji

Obrazek Obrazek Obrazek

mój kaktusowy ogródek (też do identyfikacji)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Na pierwszym zdjęciu jakieś eonioum ale nie wiem jaka odmiana. Na trzecim zdjęciu jest młodziutka begonia 'tiger'
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
andziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lip 2007, o 20:27

Pilea peperomiowata,pieniążek(Pilea peperomioides)

Post »

Obrazek
Jaki to kwiatek i jak go pielęgnować?
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

To jest Pilea peperomioides , roślinka potocznie zwana pieniążkiem.
Zacytowałam Alfę .
Waleria
ANETA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1466
Od: 14 lis 2006, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To Pilea peperomiowata .
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

No nie wiem. Choć faktycznie wygląda jak Pilea peperomioides to ta jednak dorasta do 25-30 cm i ma pokrój lekko pokładający się. A to na zdjęciu jest duuuużo większe :D I jestem bardzo ciekawa co to jest bo podoba mi się :) Może moja tez tak wyrośnie? :D
Jeśli to pilea to lubi miejsca jasne o rozproszonym świetle. Optymalna temperatura ok. 20-25 stopni w lecie, 16-20 w zimie.
Więcej szczegółów tutaj: http://www.kocham.kwiaty.pl/doniczkowe.php3?show=pilea
Może jeszcze ktoś pomoże rozszyfrować co to za gigant :D
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
andziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lip 2007, o 20:27

Post »

Ja tego kwiatuszka dostałam od mamy i ma już kilka lat. W doniczce cały czas wyrastają młode roślinki które systematycznie usuwam. Wynika z tego ze jest to rzeczywiście Pilea peperomioides.
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Spędziłam parę godzin przy kompie i... i znalazłam jedynie jedno zdjęcie takiej dużej pilei. Nie podaje linku bo jest to na portalu aukcyjnym. Nieco mniejsza niż okaz prezentowany w poście andziak. I sprzedawany jest jako Pilea Peperomioides. Nie wiem skąd tak ogromne różnice w wielkości. Liczę na to iż ktoś, bardziej znający się na roślinkach, wyjaśni nam to :)
Mnie pozostaje zazdrościć andziak przepięknego okazu, czekać i liczyć na to, że moja pilea też taka urośnie ;:80
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
andziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 lip 2007, o 20:27

Post »

Ja taż już troszeczkę poczytałam sobie o tej mojej roślince. Teraz już wiem co to jest i jest mi o wiele łatwiej znaleźć nowe informacje na jej temat.

AlfaXIII oczywiście ze sie podzielę, jak tylko pojawią sie młode roślinki to sie odezwę. Tylko mam mały problem nigdy nie wysyłałam kwiatów. W jaki sposób ja się zabezpiecza aby dotarła w całości? Może mi poradzisz? :)
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Więc doszłam do tego, że to jednak nie pilea. Stanowczo za duża na pileę. Wedle mnie to któraś peperomia. Teraz szukam, która to też może być :) Podobno pilea peperomioides często mylona jest z peperomią właśnie. Jak dzisiaj nie znajdę to jutro idę do ogrodu botanicznego i się dowiem :)
A jak przesyłać roślinki? Tez nie bardzo wiem. Jeśli bez ziemi to zawinęłam bym w lekko wilgotną watę czy ligninę i w karton z dziurkami. I wysłała priorytetem. A jak z ziemią to nie wiem :) jakby na to nie patrzeć to się wysypie.

Ps. Peperomia arifolia ??
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”