Dracena - żółknięcie liści i inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Canona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2009, o 18:46
Lokalizacja: Hamburg

Post »

tja ...to juz 2 tygodnie, dracenka po szoku przesadzania i zmiany miejsca troche podupadla :(
Liscie ktore byly dotkniete pskudztwem wygladaja jeszcze gorzej :O ....ale mam nadzieje ze
sie podniesie....moze kupiec jej jakis "wzmacniacz" ...czy jest za wczesnie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Pokaż aktualne zdjęcia :wink:
Canona
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 12 lip 2009, o 18:46
Lokalizacja: Hamburg

Post »

aktualne fotki ponizej....mam nadzieje ze dojdzie do siebie :?: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jakie stanowisko ma dracena? i jak podlewasz?, usuń przy pniu te schnące liście. Niczym na razie nie nawoź. :wink:
watson1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 3 sie 2009, o 17:06

Post »

Czarodziej_ pisze:Jeżeli masz w pokoju ok 18 stopni lub wyżej jukę wystarczy podlewać raz w tygodniu, jeśli boisz się ją przelać podlewaj na podstawek,do pełna(podstawka) po 15 minutach dolej znów do pełna a po kolejnych piętnastu jeśli jakaś woda będzie na podstawku trzeba ją odlać.
podłączę się delikatnie do tematu, czy w ten sposób mogę podlewać dracenę marginata?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz aczkolwiek praktyczniejsze przy dracenie jest podlanie od góry taką ilością wody by pojawiła się delikatnie na podstawku a po 20 minutach odlanie nadmiaru wody z podstawka o ile tam będzie i wtedy kolejne podlewanie dopiero jak ziemia przeschnie na głębokość palca.
:wink:
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Mojej Dracence to samo dolega. Oto zdjęcia. Dzieje się tak od jakiegoś miesiąca, nie została przelana, często jest zraszana, jakieś 3 tyg. temu spryskałam ją chemią (taki biały płyn, w małej buteleczce) profilaktycznie,bo mi się wydawało że coś tam widzę wśród liści. Ale nie pomogło.

Wyjęłam z doniczki, obejrzałam korzenie - zdrowe były, więc przy okazji tylko przesadziłam w większą doniczkę.

Obcięłam kilka już wartw żółtych liści, ale efekt ten wciąż jest obecny. Coraz to nowsze liście żółkną, ponadto niektóre z nich mają plamki brązowe.

Pomóżcie.

Proszę. Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Po pierwsze nie pryska się niczym jeśli nie ma potrzeby, profilaktycznie - to nic nie daje a może tylko zaszkodzić. Po drugie opisz stanowisko w jakim stoi dracena i w jakiej ziemi jest posadzona? Czy dostaje nawóz, ile wody co jaki czas i jaką ma średnicę górną doniczki, czy ma drenaż na dnie? :wink:
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Zatem drogi Czarodzieju.

Spryskałam polysectem, bo jak wspomniałam, wydało mi się że widziałam jakiegoś robalka.
Stoi, a właściwie stała do wczoraj tak jak na zdjęciu poniżej, na kwietniku obok okna południowego. Gdy było słonecznie firanka zawsze była zasłonięta.

Obrazek
Ziemię ma dla juk i dracen (torfowo-biohumusową).

Wodę dostawała ok. 250 ml odstanej wody raz na 3-4 dni (W lecie). Nawozu nie dostawała płynnego, raz na jakiś czas tylko wodę z biohumusem, natomiast raz na 2 m-ce dostawała pałeczkę nawozową.
Ma drenaż w postaci kamyków rzecznych.

Doniczka miała średnicę 12 cm, przesadziłam w 14 cm.

Chyba to wszystko?
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

W takim razie podlewaj ją co 6-8 dni jak przeschnie powierzchnia ziemi na głębokość 3 cm, ona ma za mało wody. Dawka taka by woda pokazała się na podstawku. :wink:
Kaśka22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 11 wrz 2009, o 09:32

Mojej dracenie zwijają się liście - pomocy!!!!

Post »

Witam wszystkich. Mam moją dracenę około pięciu dni. Gdy ją kupiłam była bardzo piękna a teraz zauważyłam że stopniowo zwijają się jej liście... Nie wiem co mogę zrobić żeby temu zapobiec i co jest tego przyczyną... zaraz po zakupie przesadziłam ją do większej doniczki i podlałam... Proszę bardzo o pomoc... :cry:
x-M-8
---
Posty: 4224
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nic się jej nie dzieje.Te draceny tak mają.U mnie też jest poskręcana.
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Też tak myślę, że nic się nie dzieje. Minimalne skręcenie liści spowodowane jest szokiem po przesadzeniu i zmianą otoczenia. Ostrożnie z wodą - trzeba ziemi dać wyschnąć przed kolejnym podlaniem. Natomiast nie zaszkodzi spryskanie jej co dzień lub chociaż co drugi.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”