Cukinia,kabaczek uprawa,wymagania,choroby,szkodniki cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
pola13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lip 2007, o 14:02

cukinia cukinia

Post »

Witam!
Przeczytałam Wasze wiadomości...Mam taki problem!Moja cukinia jest piękna, krzaczasta i kwitnie, wiem o męskich i żeńskich kwiatach, z których są owoce...ale ta moja cukinia kwitnie i kwiatki wysychają i stercza same kikuty :( a żeńskich kwiatów... które maja być u nasady nie widać wszystkie ciągna do góry...moze to jeszcze nie czas...ale jakoś to dziwnie wygląda,jakby sie tam nic nie działo...kwitną i umieraja...Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Kompletny laik w dziedzinie hodowli roślin...
faraorat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 cze 2007, o 22:06
Lokalizacja: Groningen, NL

Post »

Ja jak na razie mialam 2 zenskie kwiaty i troche wiecej meskich (zenskie rozrozniam po grubszej nasadzie/lodyzce). Czytalam, ze cukinie potrzebuje bardzo duzo pylku, zeby rozwinac dojrzale owoce wiec ja moje zapylalam recznie (wacikami do uszu) ;) I juz mi dwie cukinie rosna i maja jakies 15 cm, choc w doniczce, na balkonie :) Ciesze sie, ze jednak dalam szanse mojej roslince :)

Pozdrawiam!
faraorat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 cze 2007, o 22:06
Lokalizacja: Groningen, NL

Post »

Musze sie pochwalic swoja cukinia, bo choc na balkonie w wiaderku, to calkiem niezle sie sprawuje :)
Choc musze dodac, ze mi sie przypomnialo, ze jak ja do wiaderka wkladalam to dodalam z pol kubka wysuszonego krowiego nawozu :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 22021
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Pięknie - Gratuluję!!!
Dla takich sukcesów warto uprawiać cokolwiek.
Nawet gdyby to miały być jedyne owoce (a nie będą-będzie ich więcej :D ) - to i tak warto było podjąc tę próbę.
Pozdrawiam i czekamy na więcej takich budujących informacji ,w nastepnym wiaderku znowu coś Ci rośnie.... :wink:
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Świetnie, Faraorat ! Już dwa owoce masz ! ;:333 Udało się! Na fotce trudno ocenić wielkość. :wink: Najsmaczniejsze są
niewielkie, ok. 20-25 cm. No chyba, że chcesz sobie wyhodować takie 60 cm 'cepeliny' .. :lol: :shock: :


Obrazek

Uprzedzam jednak, że smaczne nie są ;:110

Ciekawe ilu owoców się doczekasz? Informuj, proszę. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
moromik
50p
50p
Posty: 50
Od: 12 maja 2007, o 16:32
Lokalizacja: Szymbark (Małopolska)

Re: cukinia cukinia

Post »

pola13 pisze:Witam!
Przeczytałam Wasze wiadomości...Mam taki problem!Moja cukinia jest piękna, krzaczasta i kwitnie, wiem o męskich i żeńskich kwiatach, z których są owoce...ale ta moja cukinia kwitnie i kwiatki wysychają i stercza same kikuty :( a żeńskich kwiatów... które maja być u nasady nie widać wszystkie ciągna do góry...moze to jeszcze nie czas...ale jakoś to dziwnie wygląda,jakby sie tam nic nie działo...kwitną i umieraja...Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
Kompletny laik w dziedzinie hodowli roślin...
Witaj Polu13! Na razie za wcześnie by się przejmować. Zazwyczaj tak jest, że najpierw kwitną kwiaty męskie i to w dużej ilości. Musisz pamiętać, że szczególnie podczas takich upałów cukinie (i inne dyniowate) potrzebują bardzo dużo wody (podlewaj wcześnie rano, albo póżnym popołudniem). Najlepiej by było, jakbyś miała możliwość zasilić swoją cukinię gnojówką z pokrzyw. Powodzenia! :D
Pozdrawiam. Monika.
faraorat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 19 cze 2007, o 22:06
Lokalizacja: Groningen, NL

Post »

Dzięki :)
Wieksza cukinia miala jakies 20cm i wlasnie gotuje sobie z niej podłoże-leczo ;)
Widze juz kolejne zenskie kwiaty wiec mam nadzieje, ze owocow bedzie wiecej :)
A w innych wiaderkach to pomidory. Owoce juz sie pokazuja i rosna w oczach, ale sa jeszcze zielone.

Ciekawe co by sasiedzi powidzieli jakbym zaczela jeszcze gnojowke na balkonie "uprawiac"? ;) Taka z pokrzyw moze by sie dalo? (nie mam zielonego pojecia o gnojowce...) ;)

Pozdrawiam wszystkich!
pola13
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lip 2007, o 14:02

Post »

Czy to możliwe, że na krzaku nie rosną kwiaty żeńskie?Na dziesięciu sa tylko meskie!Czy to znaczy że nie dochowam się żadnej cukini? Czy może żeńskie rosną później?O co chodzi?
Awatar użytkownika
klara-0226
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 lip 2007, o 08:36
Lokalizacja: lublin

Post »

JA W TYM ROKU MAM 9 KRZACZKÓW CUKINI I POWIEM SZCZERZE ŻE NAWET TERAZ NIE BARDZO JE PODLEWAM(OBFICIE PODLEWAŁAM W FAZIE WZROSTU MASY ZIELONEJ) A OWOCU JEST BARDZO DUŻO I NIC SIĘ Z NIMI NIE DZIEJE MOZE TEŻ ZA DUŻO LEJESZ WODY SPRÓBUJ OGRANICZYĆ PODLEWANIE

Bardzo proszę o pisanie małymi literami.
Moderator 4
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

A ja z trzech krzaczków cukini mam jauż w tym momencie 10 ogromnych cukiń zebranych i około czterech dużych na krzaczkach. Zauważyła, że większość małych cukiń żółknie i gnije. Spróbuje wyrwać wszystkie duże zobaczymy co z tego będzie.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

A ja z trzech krzaczków cukini mam jauż w tym momencie 10 ogromnych cukiń zebranych i około czterech dużych na krzaczkach. Zauważyła, że większość małych cukiń żółknie i gnije. Spróbuje wyrwać wszystkie duże zobaczymy co z tego będzie.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Zosia098 pisze:Żółknięcie i gnicie malutkich owoców też zaobserwowałam u siebie. Myślałam, że roślina sama pozbywa się w ten sposób nadmiaru owoców - bo na tych samych krzaczkach rosną i zdrowe cukinie.
U mnie jest identycznie. Chyba Kosa 84 ma rację. Oby!
Waleria
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Moje cukinie niedawno zaczęły owocować.Zawiązały kilka owoców ,które urosły na kilka cm i dalej nie rosną. Co może być tego przyczyną? Długotrwałe upały na pewno nie,ponieważ w Gdańsku nie było takiego sympatycznego zjawiska. Może to,że mam ciężką glebę i korzenie nie oddychają, bo ciągle pada.
Wzruszyć za bardzo nie mogę,ponieważ uszkodzę korzenie. To samo z ogórkami.Mają mnóstwo malutkich ogóreczków,ale ich wzrost został zatrzymany.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”