Moja domowa piekarnia - AnaKa

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Tak trzymać :heja
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
rosea
200p
200p
Posty: 322
Od: 27 lut 2008, o 20:52
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Dzięki, Anako, będę próbować dalej, chociaż jestem trochę zdziwiona. Jest to moje drugie podejście do pieczenia, i o dziwo, za pierwszym razem /ok.roku temu/ wszystko szło gładko. Zarówno zakwas, jak ciasto zakwaszone , rosły modelowo.Przestałam wtedy piec, bo stwierdziliśmy, że własny chlebek jest smaczny,ale tylko gorący. Następnego dnia, mówiąc szczerze, wolałam pieczywko z piekarni. Teraz jednak postanowiłam wrócić do pieczenia, bo przeważył argument, żeby wiedzieć co się je. Anako, wszędzie czytam ostrzeżenia, żeby chleb żytni kroić po ostygnięciu. Nie wiesz, czym to jest spowodowane? Chyba względami zdrowotnymi, bo przecież nie technicznymi problemami z krojeniem. Ja zawsze jadłam gorący.Brzuch mnie nigdy od tego nie bolał, ale chyba zacznie- od tego stresu, że łamię zakaz jedzenia gorącego chleba. Idę gimnastykować się z moim zakwasem bis. Pozdrawiam, Rosea.
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Rosea, skoro to już kolejne podejście do zakwasu, to nie rozumiem, dlaczego tak Ci się nie wiedzie :?: Pewnie zaczęłaś go nastawiać w momencie kiedy zrobiło się chłodno... - tak to sobie tłumaczę :?

Chleb ciepły - nie tylko na zakwasie po prostu się rwie i nie można go pokroić. Ja jednak jadam ciepły, jak to tylko możliwe i nic mi nigdy nie było. Chyba to jakieś mity,że szkodzi :?:

Jak tylko coś upieczesz, pokaż koniecznie i napisz o tym - bardzo mnie to interesuje.Trzymam kciuki :D
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Aniu ja odnośnie tego chlebka z ziemniakami czy on długo może potem stać, czy szybko robi się czerstwy?
Pozdrawiam
Aśka
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Jak piekłam swój chlebek (był bez ziemniaków, więc do pytania się nie ustosunkuję) też zastanawiam się, czy długo zachowa świeżość. Nie zostało to sprawdzone, bo zniknął na drugi dzień :lol:
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

ja chce go upiec dla dzieci, bo dla nas piekę razowy.
Pozdrawiam
Aśka
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Asiu, u mnie był tylko jedno popołudnie, kiedy go piekłam i na drugi dzień trochę zostało - ale zaraz też zniknęło. :lol:
POza tym jak zrobisz z całości przepisu to wyjdą dwa chlebki. Można ciasto podzielić na dwa. Kiedy wyrośnie - z jednej części upiec chleb - to wychodzi jedna foremka, a drugą zamrozić. Tylko potem trzeba pamiętać,że po rozmrożeniu ciasto musi jeszcze raz wyrosnąć :P
Zapraszam
Moje wątki
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Dalej korzystam z włoskich przepisów Marleny de Blasi :D
Dzisiaj na późny obiad wykonałam Porri gratinati /pory zapiekane/

Kupiłam siateczkę szalotek i duży por, z którego trzeba wykorzystać jedynie białą część

Obrazek

poza tym potrzebne są: opakowanie sera mascarpone,1 płaska łyżeczka mielonej gałki muszkatołowej, łyżeczka mielonego pieprzu, 1 1/2 łyżeczki drobnej soli,1/2 szklanki wódki / włoska Grappa w oryginalnym przepisie/ - ja dałam śliwowicę. starty parmezan - ok. pól szklanki, masło do wysmarowania formy

Szalotki i por obrać, oczyścić i pokroić na talarki. Uwaga na łzy!
W dużej misce wymieszać mascarpone, wódkę i przyprawy. Dodać cebulę i pory i wymieszać dokładnie.
Wysmarowaną masłem formę do zapiekania wyłożyć mieszanką porowo-cebulową, wyrównać, posypać parmezanem

Obrazek

Piekłam najpierw w temp. 180 stopni - 30 min, potem w 210 st. piętnaście minut aż powierzchnia była brązowa

Obrazek

Pieczone udka w pikantnym curry

Cztery udka z kurczaka dzien wcześniej zamarynowałam w curry i do dzisiaj czekały w lodówce.
Marynata:
2 łyżki oliwy z oliwek, łyżka curry, szczypta chilli,łyżka soli,łyżeczka granulowanego czosnku i łyżeczka suszonego imbiru. Udka przekrojone na pól do rękawa foliowego, do tego marynata i do lodówki.Udka przekładałam na obie strony kilka razy od wczoraj,żeby mięso równomiernie przeszło smakami przypraw.
dzisiaj całość położyłam na formę i piekłam ok. godziny w piekarniku w temp. ponad 200 stopni.
POtem włożyłam jeszcze pory do zapiekania.

Obrazek

To bardzo rozgrzewająca kombinacja, zwłaszcza na wieczór.Piliśmy gruzińskie czerwone wino.

Obrazek
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Aniu powinnaś dostać ostrzeżenie :arrow: przecież to molestowanie kubków smakowych Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Ale jakże smakowite molestowanie Figusiu ;:31
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

No tak nie da się ukryć Obrazek
Moje linki
KATARZYNA
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

To dla mnie przyjemność Kasiu.Nigdy nie robiłam niczego w kuchni z przymusu. Gotowanie to mój żywioł ;:11
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
jardin
1000p
1000p
Posty: 1265
Od: 7 sie 2007, o 14:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

ja już sobie powtarzam ,że nie będę otwierać Ani wątku wieczorkiem.....
dziś zajrzałam bo chciałam się pochwalić ;)
Aniu zrobiłam z połowy porcji właśnie się piecze (pozwolę sobie wkleić fotkę)

Obrazek
Pozdrawiam
Aśka
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”