Mój pas startowy, czyli wąska działka :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

A u nas dziś nawet ładnie, choć mogło być więcej słońca. Ale wreszcie bez wiatru i nawet przyjemnie pod względem temperatury. Zabrałam się za przesadzanie roślin. Trochę jest kopania :roll: Przerabiam rabatę wzdłuż garażu, i sadzę wzdłuż południowej ściany domu (znaczy nie przy domu, tylko przy płocie). Trzeba tam jeszcze teren wyrównać, i wyrwać resztę chwastów, ale to już później :wink:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

100krotka pisze:Ale pamiętaj, co pisał wieszcz - najpierw obława!
Na co/kogo by tu tę obławę.... :roll:
Na dżdżownice może być? Muszę dla Asi nałapać :twisted: :lol:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

Na dżdżownice, no w sumie...niedźwiedzie w końcu pod ochroną ;-)

Myślisz, że się przelękną ujadania sfory? :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Czy ujadania sfory to nie wiem, ale może jak ja będę ujadać 8) :lol:

Zresztą mogę udawać, że się przeraziły :lol:
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post »

jesteście niemożliwe :roll: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

No co, jak się Dominika upora z tą południową ścianą, to przecież może spróbować opisać smak winogron trzynastozgłoskowcem. Jesienne wieczory takie długie...dla chcącego nic trudnego :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

100krotka pisze:No co, jak się Dominika upora z tą południową ścianą, to przecież może spróbować opisać smak winogron trzynastozgłoskowcem. Jesienne wieczory takie długie...dla chcącego nic trudnego :-)
A może trochejem :roll: :twisted:

Oj, dziś sie nakopałam :roll: Ale większość przesadzona. Trzy wiązy, które miały wielkie korzenie (musiałam mocno upitolić, ale mam nadzieję, że przejdą to bez większych problemów), jakieś iglaki, krzewuszka i takie tam.

Jutro biorę się za rabatę przy garażu (już jest lekko rozgrzebana). Muszę wywalić prawie wszystko, wykopać 40 cm rów wzdłuż całej rabaty, wtyłożyć włókniną, ułożyć rury, zasypać i mogę sadzić :roll:
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5427
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Post »

dominikams pisze:
A może trochejem :roll: :
No, ja też tylko troche :-) :;230 z jedzeniem nie można przesadzać :-)

(no weź, ja takich słów nie znam, ja po polibudzie ;-) )

Podziwiam, że jeszcze ci sie chce kopać, i to takie obszary...ja już przed zimą zwalniam obroty, na razie dość...
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

:lol: :lol: :lol:

Wiesz, ja zwolniłam już dawno :lol: Mam dość zakładania trawnika, taka prawda, i mimo, że powinniśmy się tym jeszcze zajmować, to jakoś się to odwleka. A ponieważ Rysiek od kilku dni w Anglii, to ja się wzięłam za przesadzanie (mimo, że ciężko, to jakoś przyjemniej). Wróci wkrótce, to znów się zabierzemy za orkę Obrazek
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Kobieto, toż ty szpadla ni grabi z rąk nie wypuszczasz od wiosny.... co to będzie za rok?? na czym się wyżyjesz jak rycie skończysz?? Mam nadzieję, że chłopa widłami nie zaczniesz ganiać :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Oj, za rok (znaczy od wiosny) dalej będę ryć :? Mam nadzieję, że z trawnikiem już na całości uporamy się do lata. Potem tylko bieżące prace, czyli plewienie, przycinanie i takie tam - no, czasem się coś przesadzi :D Czyli luzik 8) Ech, nie mogę się doczekać tego luzu :evil:

Dziś sie narobiłam jak dzik, bo chciałam wykorzystać tak piękną pogodę i zdążyć przed ochłodzeniem. Wczoraj dostałam rury drenarskie (właściwie to kanalizacyjne, tylko ponacinane). Rozkopałam więc rabatę wzdłuż garażu, ułożyłam rury, wypoziomowałam ze spadkiem i zasypałam. Zdążyłam też posadzić większość roślin. Została tylko magnolia, ale muszę jeszcze dokupić kawałek rury.

Czuję zmęczenie mięśni 8) , ale warto było. Bo co to za przyjemność robić w deszczu albo jak jest 7 stopni (dziś pracowałam w koszulce na ramiączka, tak było cieplutko :D )
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Post »

DOMINIKO najpierw zakładałaś trawnik a niedługo będziesz go powolutku kasowac . Więc zawsze robota się znajdzie :;230 :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5441
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

No tak, to prawda :lol: Ale to już nie takie duże powierzchnie :wink: A że robota będzie to wiem, tylko nie będzie aż takiego zachrzanu :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”