W.o. Psach cz.8 (2009.09 - 2011.02)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Co do poprzedniego to się troszkę nie zrozumieliśmy, ale już nie istotne ;)

Hmm, sylwku piszesz o rozlegulowaniu układu pokarmowego - jeśli karmi się psa Pedigree lub tego typu śmieciem, bo inaczej tego nazwać nie można i resztkami ze stołu to tak. Jeśli chodzi o proces trawienia zgadzam się.


Już kilka lat trenuję swoje psy do sportów wyczynowych, (mowa min. o uciągach liczonych w tonach) każdy kto miał styczność ze sportami dla terierów typu bull, zapewne się ze mną zgodzi, iż przy komponowaniu wysoko białkowej i wysoko energetycznej diety pod trening, wręcz wskazane jest łączenie karmy z mięsem, jak i również preparatami ( zapobiegającymi rozpadowi białek po treningu i spalaniu mięśni) odżywczymi specjalnie do tego przeznaczonymi - nie mylić ze sterydami, bo tego bym nigdy w życiu psu nie podała, choć wiem, że są i tacy.

Znam ogrom psów, które mają mieszaną dietę, w tym moje, tryskają zdrowiem i nie mają żadnych problemów, a jak wyglądają widać na zdjęciach, kupka mięśni. U mnie wygląda to tak iż podstawą jest sucha karma, a dodatkiem co jakiś czas mięso, poza sezonem., gdyż w sezonie znacznie zwiększam jego ilość. Znam również ludzi, którzy mając dobry dostęp do mięsa karmią nim, a jako wypełniacz stosują karmę, zamiast zbędnych marakonów, ryżu itd. To bardzo popularna metoda, dobrze się sprawdza, ale trzeba mieć dostęp.

Nie piszę o żadnej regule, tylko o zbilansowanej diecie, pod konkretne potrzeby w danym okresie.

Grunt to dobrze skomponować dietę, w stosunku do tego co pies zwykle/danego dnia robi. :D


Co do sklepów internetowych, polecam www.telekarma.pl błyskawiczna dostawa. Krakvetu nie polecę, ponieważ mam z nimi złe doświadczenia, po wysłaniu przesyłki już nic ich nie interesuje.
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Grunt to dobrze skomponować dietę, w stosunku do tego co pies zwykle/danego dnia
To moim zdaniem podstawa, zapotrzebowanie energetyczne każdego dnia bywa różne, zwłaszcza u psów które robią coś więcej niż typowe spacery. Nie ma diet idealnych, nie ma karm idealnych, wszystko powinno być ustawione pod psa. Carisma, jesteś właścicielką Tysona, bo tak mi z niebieskiego lata po głowie?
Przepraszam za off.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

mora1 pisze:
Grunt to dobrze skomponować dietę, w stosunku do tego co pies zwykle/danego dnia
To moim zdaniem podstawa, zapotrzebowanie energetyczne każdego dnia bywa różne, zwłaszcza u psów które robią coś więcej niż typowe spacery. Nie ma diet idealnych, nie ma karm idealnych, wszystko powinno być ustawione pod psa. Carisma, jesteś właścicielką Tysona, bo tak mi z niebieskiego lata po głowie?
Przepraszam za off.
Tak - wstawiłam foto na poprzedniej .

Ika? :) Tak mi się wydawało, że suczka podobna jakaś taka, a to nasza rodzinka :)
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Tak - wstawiłam foto na poprzedniej
Grunt to spostrzegawczość :twisted: Nom, to ja z moja Świnką , a obecnie i z Trollikiem - staffikiem. Tyson i Świnka mają wspólnego ojca, czyli rodzeństwo przyrodnie jakby nie było. Tyson pięknie wygląda.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Moro wierzymy Ci na słowo, bo rzadko pokazujesz Trolla :) Okaż troche litości i wklej fotki.
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Mora i nic się nie chwalisz?:)

A od kogo brałaś, od Staff-ki?
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Może komuś przyda się stronka z ubrankami dla milusińskich...
http://club.osinka.ru/topic-8405?start=0
http://www.yorky.kiev.ua/clothes/
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Baśka a jak piesek? Duzo urósł i jak pierwsze spacerki, bo chyba już skończył kwarantanne?
A ubranka fajne, ale moja ma juz komplet ubrań na zime :)
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Urósł troszkę,w sobotę skończy 3 miesiące. :P Spacerki są już od jakiegoś czasu,nawet śnieg już widział ale jak jest zimno to siada pod klatką i nie chce iść,może jak go ubiorę to pomoże?
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Powinno pomóc, Layla nie nosi jeszcze ubranka, no ale ona ma już dwa lata. Jak była mała to już w październiku nosiła sweterek. Zobacz, może faktycznie jest mu zimno, w końcu to taki maluch jeszcze.
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7699
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Właśnie wróciliśmy z "wyprawy" po kubraczek. :P Pies wrócił do domu zmęczony i od razu na nim zasnął więc chyba mu się podoba.
Fotka w albumiku bo tu nie mogę wstawić.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad4 ... 6c082.html
Jest od spodu polarowy a wierzch nieprzemakalny,do tego odpinany kapturek z futerkiem a całość zapinana na rzepy,niestety taki mały/a i tak za duży/ był tylko czerwony.Przynajmniej będzie widoczny z trawnika. :wink:
Awatar użytkownika
canner
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 paź 2009, o 15:56

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Podaj link do fotki :wink:
Kupię Aturi i Dzbanecznik - najlepiej nasiona, chociaż nie pogardzę sadzonką :)
Moje Roślinki Doniczkowe
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Śliczny maluch, a szedł już w ubranku?
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”