W.o. Psach cz.8 (2009.09 - 2011.02)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

taka dyskusja czasem się przydaje bo to w końcu dział o psach Nie można wiecznie oglądać ,czasem trzeba się posprzeczać choć nam to póki co nie grozi ;:3

Wydaje mi się ,że nikt z Agutki nie robi tyrana a przynajmniej ja. To kwestia braku wiedzy ,która jest dość powszechna. Zauważyłam ,że im ludzie bardziej starają się zrozumieć inne gatunki tym bardziej je uczłowieczają. Pies może skojarzyć wkładanie nosa do moczu z komendą -nie wolno. Dlatego opierając się na czystej logice nie powinno się tego stosować bo jest to nieskuteczne. Pewnie Agutka przeczytała gdzieś ,że ktoś tak robi i tyle. Nie musimy chyba już powielać haseł ,że tak nie wolno ;)

Swoją drogą ostatnio oglądałam program o człowieku ,który mieszka z wilkami i uważa ,że należy do ich stada a kiedyś był nawet samcem alfą. To by oznaczało ,że wybrał samicę a ona uznała go za dobry materiał genetyczny i pozwoliła na zapłodnienie :roll:
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Wam to w sumie dobrze-macie już doświadczenie z psami ,nie to co ja.
A tu,mniej więcej w połowie strony jest trochę o tranie,oleju itp. :P
http://www.psisalon.pl/?strona=wywiady
Awatar użytkownika
canner
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 paź 2009, o 15:56

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Mam tą książke i pryznam że jej nie przeczytałem :|
Kupię Aturi i Dzbanecznik - najlepiej nasiona, chociaż nie pogardzę sadzonką :)
Moje Roślinki Doniczkowe
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Kopiuję z forum szwajcarów, jeżeli byłaby taka możliwośc, prosiłabym Administratora o umieszczenie w osobnym wątku

Cytuj:
Zakaz handlu, list otwarty

W związku z planowanymi zmianami w polskim ustawodawstwie dotyczącym zwierząt, FPL "Felis Polonia", forum MIAU, i miesięcznik KOT włączyli się w akcję zainicjowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Fretek w sprawie zakazu handlu psami, kotami i fretkami w sklepach zoologicznych. Wszystkich chętnych do złożenia podpisu pod listem otwartym do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii wprowadzenia zakazu handlu tymi inteligentnymi i wrażliwymi zwierzętami z sklepach zoologicznych zapraszamy na stronę internetową:
http://www.listotwarty.unl.pl/
Ania
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1633
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

W pełni popieram. Żal mi tych zwierzątek spędzających kilka dni, tygodni w gorących, hałaśliwych sklepach. Już podpisałam.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

popieram
a to moje zwierzęta
Rodi kupiony od hodowcy a Rudzik wzięty po śmierci jego mamy z gospodarstwa hodowli pstrągów( 4i1/2 tygodnia dobrze że przeżył
[img=http://img405.imageshack.us/img405/2929/dsc08128f.jpg]
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
mirzan
---
Posty: 4278
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Ktoś mi zasiał w ogrodzie psa,biały,w czarnej czapeczce jak Myszka Miki,uszy czarne.
Miał chęć być dalmatyńczykiem,ale plamy ktoś mu wytarł gumką.Wielkie to, głodne takie,że obornik z grządek wyjada.Podkarmiam go i już mnie trochę oswoił.Nie wiem
co z nim będzie zimą.Legowisko mu zrobiłem,ale zimą rzadko przyjeżdzam do ogrodu.
Może ma ktoś chęć na takiego psa-bo to chłopak.Mieszkamy w Lubinie,Dolny Śląsk.
Awatar użytkownika
canner
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 paź 2009, o 15:56

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Możemy poprosić o fotki :wink:
Kupię Aturi i Dzbanecznik - najlepiej nasiona, chociaż nie pogardzę sadzonką :)
Moje Roślinki Doniczkowe
mirzan
---
Posty: 4278
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Zdjęcie mojego prawie dalmatyńczyka zamieściłem w Ofertach Forumowiczów,
bo w tym dziale nie chciało wejść.
Awatar użytkownika
smonika
500p
500p
Posty: 648
Od: 29 gru 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Jeśli mogę, to powrócę jeszcze do metody wychowawczej uczenia czystości psa. Jestem właścicielem już drugiego psa (pierwszy zdechł mając 18 lat). Obydwa psy, a raczej suki uczyłam wedłu zasad: PO KAŻDEJ drzemce, zabawie, jedzeniu, piciu - wyjście na trawkę. PO KAŻDYM załatwieniu psiej potrzeby-pochwała. Dodatkowo w trakcie czynności można dodać słowo-komendę, żeby piesek kojarzył załatwienie potrzeby z tym słowem. To działa i wszystkim polecam, chociaż jest to trochę uciążliwe na początku, chyba każdy się z tym liczy biorąc szczenię na wychowanie. Poza tym żeby ułatwić sobie sprzątanie po psie w przydomowych ogrodach, wystarczy konsekwentnie wyprowadzać psa w jedno miejsce i tam pozwolić mu się załatwiać, natomiast bawić czy stróżować w pozostałej części. Pies jak się przyzwyczai tam będzie właśnie chodził. Pozostanie nam do sprzątania kilka metrów a nie cały ogród. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Monika
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

smonika pisze:Dodatkowo w trakcie czynności można dodać słowo-komendę, żeby piesek kojarzył załatwienie potrzeby z tym słowem. To działa i wszystkim polecam.

Zgadzam się, dodam, że jest to bardzo przydatne, zwłaszcza jak czasem czasu brakuje, albo w podróży, a pies chodzi i kwiatki wącha :lol:

Oba moje psy potrafią załatwić swoje potrzeby na komendę zarówno 1 jak i 2 :lol: :heja
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

Hekate pisze:Kopiuję z forum szwajcarów, jeżeli byłaby taka możliwośc, prosiłabym Administratora o umieszczenie w osobnym wątku

Cytuj:
Zakaz handlu, list otwarty

W związku z planowanymi zmianami w polskim ustawodawstwie dotyczącym zwierząt, FPL "Felis Polonia", forum MIAU, i miesięcznik KOT włączyli się w akcję zainicjowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Fretek w sprawie zakazu handlu psami, kotami i fretkami w sklepach zoologicznych. Wszystkich chętnych do złożenia podpisu pod listem otwartym do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w kwestii wprowadzenia zakazu handlu tymi inteligentnymi i wrażliwymi zwierzętami z sklepach zoologicznych zapraszamy na stronę internetową:
- http://www.listotwarty.unl.pl/
Nie bardzo jest taka możliwość (oddzielny wątek). To jest forum ogrodnicze i Admin raczej nie toleruje zbyt dużej ilości tematów o zwierzętach :wink:
Ale wszyscy forumowi "psiarze" na pewno tu zaglądają i mają szansę zobaczyć ten temat, a co z nim zrobią potem, to już wg. sumienia każdego z nich :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Hekate
200p
200p
Posty: 373
Od: 23 lip 2009, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lędziny k. Tychów (śląsk)
Kontakt:

Re: W.o. Psach cz.7

Post »

rozumię, w takim razie pozwolę sobie jeszcze przykleić w wątku kociarzy
Ania
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”