Ogród Oli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12832
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Ogród Oli

Post »

Witaj , nie znajdziesz forum gdzie jest tak wielu zakręconych i życzliwych ludzi.Zdobędziesz przyjaciół i każdy dzień bez nich będzie dniem straconym. :wit
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

JOLU Jestem jeszcze zielona i dopiero uczę się posługiwać narzedziami na forum. Na razie nie wiem gdzie ta "stopka" tzn nie wiem gdzie konkretnie na profilu. Tak wyglada, że to w podpisie, ale na razie walczę z pokonywaniem pierwszych schodów :oops:
EWELINKO witam serdecznie ;:138
DAISY witaj, glicynia ta większa jest u mnie 8 rok, a ta malutka to zakup tegoroczny. Dzisiaj zrobiłam parę fotek. Wieczorkiem je wkleję.
LESZKU witam cieplutko . Zapał mnie chwycił po pierwszej wizycie na forum. Jestem w trakcie zwiedzania dopiero pierwszego ogrodu Joli Graj. Jest tam cuuudpwnie, ale jeszcze daleka droga do końca. Cały czas się uczę. Jola pewnie pozna (forma odpowiedzi, a raczej sposób odpowiedzi do każdej osoby - kolorki imion, ściagnęłam od niej) Mam nadzieję, że mi wybaczy . Jasne, że będę pytała. Wszyscy jesteście tacy życzliwi.
IGO Witaj goraco . Już zaczynam być uzależniona od odwiedzin na forum. Mój mąż juz patrzy na mnie ciut krzywo, ale go udobrucham :heja
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Dzięki serdecznej pomocy Marioli (coma95) uporałam się z umieszczeniem linku w stopce .Jak to dziwnie brzmi.. Cisnienie mi skoczyło z emocji. I choć w materii poruszania się po forum jestem całkiem zielona, to znowu wstąpiła we mnie wiara .
Choć pogoda już naprawdę jesienna i jeszcze nie mam się za bardzo czym pochwalić, to na dobry początek zamieszczę kilka obrazków z dnia dzisiejszego. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A na koniec kwiatuszek z mojego ogrodu, który zakwitł w lecie Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Widzę, że jeszcze powiinam podpisywać moje fotki. Poprawię sie, ale tymczasem dodam opis tak:
1 zdjęcie - kwietnik z glicynią (szczepioną) posadzoną tego lata i mam zamiar ją prowadzić w formie parasola.
2. Glicynia w barwach jesieni. U mnie jest już 8 lat. Kwitła obficie w zeszłym roku.
3. Jeszcze bibulek rumianek uchował się na kwietniku.
4. Yuka ogrodowa i ogołocone z liści : rajska jabłoń, dereń o pstrych liściach, jagody kamczackie.
5. Kompozycja z ....zapomniałam nazw. W trakcie wycieczek na forum uzupełnię wiedzę :oops:
6. Miechunka z aronią.
7. Jeden z gatunków mięty (kędzierzawa..?)
8. Zdjecie trochę wcześniej zrobione. Jeszcze kwitną maki i łubin.
9. Starzec, chyba trzmielina, rogownica..
10. Yuka na tle weigeli.
11. Berberys purpurowy posadzony już tej jesieni w formie żywopłotu (formowanego w przyszłości).
12. I jeszcze raz berberys.
13. Moja brzoza, która sana się "posadziła" a my pozwoliliśmy sobie rosnąć.
14. Daglezja i jeszcze inny płożący iglak.
15. A na koniec kwiat, który kwitł tylko kilka godzin. Krótki żywot, ależ czy nie piękny ?
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13422
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogród Oli

Post »

A wiesz że u mnie starce czyli mrozy przezimowały ?
Ty mieszkasz w pobliżu więc u ciebie też pewnie przezimują.
Właśnie przymierzam się do drugiego ich zimowania ale nie wiem czy mi się uda bo w tym roku zakwitły....

Olu - możesz podpisywać swoje zdjęcia dopóki pojawia ci się napis "edytuj" to masz aktywną możliwość zmiany lub właśnie dopisania dodatkowych informacji.
Np. podpisów pod zdjęciami :P

Tylko mi nie mów że masz już dzisiaj rozebranego na golasa derenia :shock:
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród Oli

Post »

Witaj
Widzę duużo miejsca pod róże :heja zazdroszczę Ci ...
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

MARIOLU Dzięki za dalsze wskazówki. Dla mnie są bardzo cenne.
Starzec próbował kwitnąć (jednym pędem), ale go skróciłam. Był mało dekoracyjny. Może w takim razie uda mu się przetrwać zimę.Posadzony jest przy wejściu do domu, tak wię ochroniony ściana budynku przed zimnym wiatrem. Mam jeszcze trzy sztuki, ale są bardzo mizerne, nie było się czym chwalić,więc ich nie pokazałam. Myślę, że to ziemia u mnie (glina i piasek) nie służy innym rośliną. A ten ze zdjęcia został posadzony do ziemi z wora :)
A niestety , ten dereń na zdjęciu już na golasa. Drugi przy budynku jeszcze trochę sobie zostawił listków, ale niewiele.
A ty Mariolu masz jeszcze ubrane derenie ?

JURKU Witaj serdecznie. A miejsca to ja faktycznie mam sporo, tylko łapek do pracy ograniczona ilość ha,ha. Różyczki mam także, ale z całą pewnością jeszcze jakieś dokupię wiosną. Muszę zrobić rabatę.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

A na dzisiaj przygotowałam zdjęcia z tegorocznego Świeta Dyni z Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Jeszcze raz , bo coś naknociłam :oops: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ogród Oli

Post »

Cieniu te dynie są ekstra. Ja mam raptem cztery ozdobne a jak oglądam te fotki to jest to garstka.
Rekordzistka jest super wielka :D
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5311
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród Oli

Post »

Będę do ciebie zaglądać Olu :wit Ciekawi mnie jak poprowadzisz glicynię :lol: Też mam taką młodą na palu :roll: Dynie świetne :heja :heja
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Oli

Post »

Dziękuję za odwiedziny Roma :-)
Co do glicynii , to mam zamiar poprowadzić ją na wysokość ok 2 -2.2m w formie splecionego pnia, a porem dopiero pozwolę się jej rozgałęziać . Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć naturalny parasol. Wiem, to potrwa ładnych parę lat, ale kiedyś trzeba zacząć. Oczywiście będę wstawiała fotki co jakiś czas.

Spacerując po ogrodach forumowiczów nabrałam ochoty na już spóźnione zakupy. Pogoda w moim regionie jeszcze pozwala na sadzenie, I jutro zabieram się do pracy. A oto co zakupiłam :
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jutro także będę sadziła ciemierniki :heja
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”