Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

haft krzyżykowy

Post »

Aniu myślę, że u mnie z wyszywaniem jest podobnie jak u Ciebie także doskonale Cię rozumiem :)
Menia bardzo ładne te obrazki mam nadzieję,że jak skończysz te konie to również pokażesz nam w całosci.
A ja może pokaże moje pierwsze obrazki wyszyte 10 lat temu za czasów szkolnych hm :)

Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz obrazek skończony aktualnie jeszcze nie oprawiony:

Obrazek

Postanowienie narzie zrealizowane w połowie, jeszcze jeden obrazek kończe i zobaczymy czy sie uda a tylko 2 tygodnie nie ma to jak optymizm :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Cieszę się ,że znalazłam ten wątek ;:138
Ja zaczęłam xxx gdy urodziła mi się córeczka czyli 1,5 roku temu.mam już na koncie kilka prac ,pokazywałam je w wątku Moje hobby ale pokaże jeszcze raz ,ostatnio skończyłam iryski a widoczek był moim pierwszym dużym obrazkiem
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Pokarzę coś z innej beczki wyszywałam kilkanaście lat temu ok.19, większość serwetek i bieżników niestety nie mam zostały tylko wzory na papierze. Tylko to mi zostało z tamtych lat. Przez dwie zimy bawiłam się w ,,papierową wiklinę" to moja nowa pasja.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

BOżENA1542 widoczek bardzo ładny a iryski jeszcze ładniejsze i bardzo gustownie oprawione :))
Anna11 dobrze , że choc cześć się uchowała z tamtych lat bo widać,że też pracy kosztowały.
Ja mam nadzieje ze niedługo skończę to wstawie fotke "Anioła stróża"
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Czekam niecierpliwie na'' Anioła stróża'' . Ile czasu wyszywasz jeden obraz, mam ochotę też zacząć od nowa :?: Teraz jest to o wiele prostsze, wzór jest wybity i podany zestaw nici do wyszywania. Wszystko co wcześniej wyszywałam było na czyste płótno, liczyłam nitki i krzyżyki. Mam sporo wzorów haftu richelieu ale nie mam już cierpliwości, krzyżykiem wyszywać jest łatwiej. Jakiej wielkości są wcześniejsze obrazy :?:
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1195
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Od kiedy 3 lata temu przeszłam na emeryturę i zainstalowałam internet nie miałam igły ani szydełka w ręku. A "popełniłam" w życiu wiele różnych rzeczy małych i dużych. Niestety, w domu prawie nic mi nie zostało. Dzisiaj przeglądam ten wątek, ponieważ chcę małej kuzyneczce wykrzyżykować obłóżkę na pamiętnik. Coś mi się wydaje, że jeszcze przeproszę w/w narzędzia . . . Taaakie cuda pokazujecie!
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Chmaro cieszę sobie ,że się podobają :lol: a wszystkie obrazki oprawia mi mój M :lol:
Anno a ja wolę mimo wszystko haft liczony,nie lubię korzystać z gotowców.To wymaga o wiele więcej uwagi ale jakoś nie mogę przekonać się do nadrukowanych kanw.Kiedyś kupiłam sobie nadrukowany wzorek ,,przeleżał u mnie trochę w końcu moja mama go wyszyła
Aisyrk przeproś i haftuj ,wnusia się ucieszy ,że ma oryginalny pamiętnik ,poza tym to doskonały pomysł na długie zimowe wieczory
a to kolejne moje prace
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Bożenko ale ładne ;:138 ;:138, skąd bierzesz wzory :?: masz możne jakąś swoją ulubioną stronę gdzie można ściągnąć wzór. Mój zeszyt z wzorami niestety przepadł a miałam piękne hafty na bieżniki i serwetki. Zostało mi za to sporo wzorów richelieu. Wkleję adres strony pokazana jest podstawa wyszywania . Tez sobie przypomnę :wink:
http://www.haft.waw.pl/articles.php?article_id=6
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Aniu też kiedyś wyszywałam techniką richelieu.Teraz tylko xxx Kupuję gazetki Kram z Robótkami i Hafty Polskie.Bardzo dużo wzorów ,o różnej tematyce mam z forum Nasze Hobby ,ale żeby wejść na strony trzeba się zarejestrować.A co dokładnie Cię interesuje,jaka tematyka ?z chęcią pomogę :lol:
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Aisyrk tu są też ciekawe wzory i bardzo mili forumowicze

http://babskiehobby.nmj.pl/viewforum.php?f=21

na pewno znajdziesz coś ciekawe albo Forumowicz Ci podeśle wzór :D
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Meniu
właśnie o tą stronkę mi chodziło :D
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Bożenko sama na razie nie wiem, podobają mi się kwiaty i pejzaże. Widziałam w pasmanterii gotowe wzory wybite na kanwie, musiała bym zacząć od podstaw mam tylko tamborek i troszkę nici. Poszperam i poczytam zobaczę co się zmieniło przez te lata co nie haftowałam, bo na pewno są zmiany. W kiosku z prasą widziałam jakieś czasopisma o hafcie krzyżykowym z gotowymi wzorami , zobaczę co tam jest?
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Re: Chwila relaksu - np. haft krzyżykowy

Post »

Aniu, mam sporo czasopism ze wzorami xxxx (częściowo już wykorzystane, ale jeszcze szkoda wyrzucić) ,
jeśli reflektujesz - mogę przesłać(adres na PW), a jeśli masz drukarkę, to mogę podać Ci sporo stron z haftem do ściągnięcia(na PW?).
Krzyżyk niezmiennie modny- i nie ma tu tzw. starych wzorów.
Pozdrawiam ;:167
Pozdrawiam wiosennie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”