Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alka
200p
200p
Posty: 375
Od: 3 paź 2006, o 23:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Południe Gdańska

Post »

Pewnie podpadnę wielu forumowiczom, ale nie przepadam za różami. Ciągle je trzeba pryskać, przycinać, kopczykować. Albo mają mszyce, albo zżerają je jakieś lichy czy napada mączniak. Poza tym kłują i niszczą mi rękawiczki.
Nie znaczy to, że w moim ogrodzie nie ma róż, są, ale tylko takie, które radzą sobie same, bez mojej pomocy. Takie mogą być, ale się nimi nie zachwycam.
Pozdrawiam, Ala
Mój ogród - Alka
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

A ja nie lubię fiołków o białych kwiatach, nie wiem co to za gatunek ale wszędzie ich pełno. Rozsiewają się niesamowicie, są strasznie ekspansywne. I do tego nie pachną. To chyba jedyne kwiatki, których aktualnie nie lubię.
Kiedyś nie lubiłam róż (bo mają kolce) a obecnie mam dwie rabaty różane. Wydawało mi się że nie lubię wrzosów, bo z nimi tyle zachodu a przymierzam się do założenia wrzosowiska.
Pozdrawiam. Małgorzata
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

no to ja się dołączę z informacją o tym czego nie lubię : nie znoszę akacji, pcha się wszędzie czy chciana czy nie, ma kruche gałęzie, stare i suche się łamią i spadają tworząc drogę cierniową...brrrrrrrr te kolce - nie lubie jej bardzo, a i za lilakiem nei przepadam z tego samego powodu - panoszenia się.
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Post »

i jeszcze mirabelki nie lubię!!!!
Awatar użytkownika
Xa-b
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 537
Od: 9 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Kraków

Post »

Malkar pisze:A ja nie lubię fiołków o białych kwiatach, nie wiem co to za gatunek ale wszędzie ich pełno. Rozsiewają się niesamowicie, są strasznie ekspansywne. I do tego nie pachną. To chyba jedyne kwiatki, których aktualnie nie lubię.
Kiedyś nie lubiłam róż (bo mają kolce) a obecnie mam dwie rabaty różane. Wydawało mi się że nie lubię wrzosów, bo z nimi tyle zachodu a przymierzam się do założenia wrzosowiska.
Pozdrawiam. Małgorzata
A ja przewróciłam już dwa razy las do góry nogami i pobliskie łąki i ugory w poszukiwaniu białego fiołka.. :?
Awatar użytkownika
KasiaK
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 13 sie 2007, o 19:29
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post »

Ja nie znoszę fikusów i cissusów.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

U mnie przed blokiem, białych fiołków było wiosną od groma. Zerknę czy jeszcze są ..
Jak Ci zależy - chętnie podeślę. :wink:
Barbara65
100p
100p
Posty: 103
Od: 11 maja 2007, o 09:13
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Można by zebrać nasiona. Moje fioletowe właśnie teraz mają ich b. dużo.Baśka
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Ja tak jak Amlos nie cierpię kaktusów. Dlatego też nigdy nie zaglądam do wątku " Kaktusy i inne sukulenty". I choć wytężam szare komórki nie przychodzi mi do głowy inna roślina, której mogłabym nie lubić.
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

EEeee - kaktusy są piękne, a te przeżycia i wrażenia z przesadzania ich (zwłaszcza opuncji) :twisted: Dziś wysiałem 740 nasion 7 gatunków :D

A nie lubię powoju :evil:
Dawid
Awatar użytkownika
bunia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Od: 6 maja 2007, o 16:28
Lokalizacja: Łódź

Post »

Oj, nie, nie, nie, tylko nie kaktusy ;:202 .
No pod jednym warunkiem... 2 metry ode mnie - wtedy owszem są nawet ładne i mogę na nie popatrzeć :D :P
Awatar użytkownika
Malkar
500p
500p
Posty: 561
Od: 27 sty 2007, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ślask, gmina Zebrzydowice

Post »

Chętnie wyeskportuję trochę białych fiołków. Tylko podaj Aniu gdzie.
Awatar użytkownika
Paula
100p
100p
Posty: 112
Od: 10 lip 2007, o 23:18
Lokalizacja: kawałek zieleni na warmii

Post »

Malkar a czy ja też mogłabym się uśmiechnąć o białe fiołki :oops: ? mam fioletowe, a białych nigdzie nie mogłam wypatrzeć :?
największe szkodniki w moim ogródku to ... moje dzieciaki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”