Storczyki

Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Storczyki

Post »

Witajcie, obserwuję ten wątek od jakiegoś czasu i bardzo mi się podoba szczególnie różnorodność pokazanych roślin. To moje początki z tymi pięknymi roślinami, mam tylko cztery sztuki ale powoli na pewno będzie ich więcej. Pierwsze dwa to Phalaenopsis następne było Oncidium i Cymbidium.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Storczyki

Post »

Witaj Aniu i tutaj :)
Piękne to Twoje Cymbidium, cudny ma kolor, taki intensywny bordowy. Białe Phal. są bardzo eleganckie, ja sama nie kupiłam ani jednego, a koniec końców mam ich ze trzy :) Moje Oncidium właśnie rozkwitło, pięknie pachnie, prawda?

Wiesz, że obecność w tym dziale kończy się zapełnieniem storczykami wszystkich parapetów?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki

Post »

Hejka na forum ;)
Hmm...piękny początek kolekcji...Oj tak, piszę początek, bo tutaj, po dłuższym czasie przebywania....czlowiek nagle stwierdza, że jego parapety są stanowczo za małe :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki

Post »

Wszystkie 4 storczyki są przepiękne. Cymbidium ma ciekawy kolor.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Baryczko Phal kwitnący na biało tak mnie urzekł że musiałam go mieć. Pęd miał ponad 1metr wysokości i bardzo duże kwiaty. Kwitnie u mnie po raz drugi, niestety jak zaczęły grzać kaloryfery kwiaty opadły, widocznie nie służy im zmiana temperatury. Widziałam też białego ale ma troszkę mniejsze kwiaty prawie się nie różnią między sobą. :P
justus27 masz rację forum wciąga i parapety szybko się kurczą. Lubię oglądać storczyki, tyle ich jest i jakie piękne. W wolnej chwili przejrzę wątki i poczytam jest masę wiadomości które się przydają, troszkę mi się zejdzie bo stron jest dużo :P
Storczykowa Cymbidium to mój Mikołaj tak wydałam fundusze które dostałam :D , Widziałam jeszcze większe okazy z kilkoma pędami w takim kolorze. Kupiłam też bratu na imieniny tylko inny kolor, mam pytanie czy można oddzielić kawałek na wymianę :?: Korzenie ma bardzo splątane ale zauważyłam małą, nową bulwkę. :P
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Storczyki

Post »

Witam Imienniczkę :tan
Piękne masz storczyki. ;:138
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Storczyki

Post »

Anno, na razie cymbidium nie ruszajcie, oddzielona część powinna mieć co najmniej 3-4 pseudobulwy, więc można to zrobić tylko, jeśli roślina jest już mocno rozrośnięta, i to na wiosnę.
Ale ogólnie cyumbidia nie przepadają na przesadzaniem, ogólnie ciężko je doprowadzić do ponownego kwitnienia, lubią bardzo ciasne doniczki, dlatego często przesadzanie w danym roku odsuwa kwitnienie o rok- musi ponownie "dorosnąć do doniczki".

A w ogóle witaj między nami, storczyki śliczne, cymbidium ma cudny kolorek, biały phalaenopsis to już klasa sama w sobie, piękny :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki

Post »

Storczykowa Cymbidium to mój Mikołaj tak wydałam fundusze które dostałam , Widziałam jeszcze większe okazy z kilkoma pędami w takim kolorze. Kupiłam też bratu na imieniny tylko inny kolor, mam pytanie czy można oddzielić kawałek na wymianę Korzenie ma bardzo splątane ale zauważyłam małą, nową bulwkę
Cymbidium piękne, ja też kilka dni temu dostałam, ale zielone, miniaturowe. A jedna bulwka nie ma szans, by przeżyć, musi być ich więcej, ze 3-4. Ale kiedyś te Cymbidia się rozrosną, wtedy można podzielić.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Witaj Aniu miło mi że Ci się podobają, teraz kwitnie tylko cymbidium, nie wiem ile czasu kwiaty się utrzymają ale nie mogę się napatrzeć na ten kolor :P
Agita dziękuję, poczekam z podziałem. Pożyczyłam książkę o storczykach jest wzmianka dlaczego nie kwitną i jakie warunki trzeba zapewnić aby kwitły. :P
Storczykowa miniaturki też są bardzo ładne. Ostatnio widziałam w markecie miniaturkę za 12 zł w kolorze mojego cymbidium. Teraz żałuję że nie kupiłam bo był bardzo ładny, nazwy też nie przeczytałam :cry:

Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki

Post »

Storczykowa miniaturki też są bardzo ładne. Ostatnio widziałam w markecie miniaturkę za 12 zł w kolorze mojego cymbidium. Teraz żałuję że nie kupiłam bo był bardzo ładny, nazwy też nie przeczytałam
Taki tani??? Na pewno był piękny. Ja mam tylko jedno, bo nie wiadomo, czy uda mi się go doprowadzić do kwitnienia. Cymbidia nie są tak proste jak Phalaenopsis czy Vandy.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Storczyki

Post »

Czytałam w książce o uprawie Cymbidium jest dużo wskazówek, to co mam możliwe że zakwitnie potrzebna jest tylko duża różnica temperatury pomiędzy nocą a dniem. Od czerwca powinno stać na dworze lub tarasie a do pomieszczenia trzeba przenieść przed przymrozkami. Zabrane do domu we wrześniu będzie miało za ciepło i nie zawiąże kwiatostanów. Jutro podam więcej szczegółów.
Storczykowa kiedy twoje kwitło o tej porze czy później, bo jeśli później to potrzebuje szklarni lub oranżerii żeby zakwitło. W domu nie można mu zapewnić odpowiednich warunków. Miniaturowe Cymbidium mogą kwitnąć w domu, nie są takie wymagające.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16354
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki

Post »

Anna-cudny kolorek cymbidium ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”