Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Czy to już zaawansowany przędziorek?

Post »

Proponuję pierw roślinie zrobić porządny prysznic, dokładnie usuwając pajęczynki. Później spryskanie np. płynem do szyb, który roślinie nie zaszkodzi i szkodnikom tak :)
Przędziorki nie lubią wilgoci, więc prysznice powtarzaj dość często, przyjrzyj się innym Twoim roślinom, czy szkodniki się nie przeniosły.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Czy to już zaawansowany przędziorek?

Post »

Warto ratować, zabezpiecz ziemię by nie zalać rośliny, pod letni prysznic pełnym ciśnieniem a następnie jak wyschnie oprysk preparatem Magus 200 SC (można pryskać nim w domu) w dawce 1 ml na 0,75 l wody dwukrotnie w ciągu dnia rano i po południu przez trzy dni z rzędu. :wink:
Geo
50p
50p
Posty: 85
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy to już zaawansowany przędziorek?

Post »

Dziękuję za porady.
Rozumiem, że nie jest jeszcze tragicznie. :D
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Re: Czy to już zaawansowany przędziorek?

Post »

Eee, ja mam ciągle takiego przędziorka. Woda, zraszanie + Magus i powinno na jakiś czas zniknąć. Potem pewnie się i tak znowu pojawi, bo wal;ka z przędziorkiem to walka z wiatrakami :) Ale jak sie go utrzyma w ryzach to nie narobi za wiele szkód.
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Nie wiem jak zniszczyć przędziorka, który się przyplątał i niszczy mi roślinki, czy ktoś mi doradzi co zrobić?
Ania D.
500p
500p
Posty: 603
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

Ja czasem go mam na pojedynczej roślinie (na asparagusie zwłaszcza). Staram się wtedy myć ją kilka razy pd prysznicem i dbać o to, by w domu nie było zbyt ciepło i sucho. Nie używam chemii w domu.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

Sprawdzony sposób: trzeba by zacząć od osłonięcia dobrze doniczki by nie zalać ziemi wodą i porządny prysznic na dzień dobry, następnie jak wyschną liście oprysk Magusem 200 SC w dawce 1 ml na 0,75 l wody na drugi dzień poprawka Actellic 500 EC dawka 1 ml na 1 l wody, na trzeci dzień znów Magus 1 ml na 0,5 l wody, na czwarty dzień znów porządny prysznic, dwa dni przerwy i jeszcze raz to samo, wtedy możliwe że wyeliminujesz przędziorka w każdym z stadiów rozwojowych. :wink:
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

Dziękuję bardzo za rady na pewno skorzystam :D
Aniu ja też na początku miałam tylko na jednej roślinie ale widzę że się rozprzestrzenia :twisted:
Ania D.
500p
500p
Posty: 603
Od: 16 lut 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

A na jakich masz roślinach? Bo u mnie królują paprocie i tym podobne, a tam nie mam nigdy przędziorka.
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3192
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

no właśnie ja mam, a nie widzę :roll: , pokażcie fotki tego przędziorka
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

przędziorek to takie miktoskopijne pajączki dobrze widoczne pod szkłem powiekszającym, na lisciach szczeególnie w kącikach łodyżek lub od spodu liscia widoczna jest taka jakby pajęczynka - niestety a może na szczęcie :wink: :wink: nie mam fotki deliwkwenta
kasia_2721
100p
100p
Posty: 100
Od: 21 paź 2009, o 12:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Buska-Zdroju

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

Niestety aparat odmówił posłuszeństwa i nie będę mogła na razie sfotografować intruza.Ale u mnie to są takie maleńkie pomarańczowe - brązowe kropeczki,jest ich sporo na spodzie liści,a później liść opada .Zniszczyły mi azalię,cytrynę,grubosz stracił sporo liści nawet na kaktusa wlazły.Zastosowałam na razie poradę Ani i jest lepiej ;:63 to dziadostwo nie lubi wody więc robię roślinkom częsty prysznic.
Awatar użytkownika
Kryniu
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 8 lut 2010, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Przędziorek w domu!!!!

Post »

Zwalczanie
Przędziorka jest się łatwo wystrzec stosując prosty środek zapobiegawczy. Jako, że nie znosi on środowiska wilgotnego dobrze w ramach profilaktyki spryskiwać roślinki rano i wieczorem wodą przy użyciu spryskiwacza. Walka z tymi maleńkimi krewniakami pająków jest raczej trudna, ponieważ nie dość, że skrywają się w szparkach i szczelinach to do tego są niesamowicie płodne i liczne.
Zapobiegawczo możemy używać płynu skalnego. Natomiast zaatakowane rośliny należy usunąć, albo oczyścić wodą z
mydłem bądź wyciągiem z pokrzyw. W przypadku większej inwazji zastosować akarycydy, Np. Karate lub Talar.
Moja babcia zawsze stosowała płyn do mycia naczyń Ludwik i letnią wodę myjąc całą roślinę przeważnie skutkowało.POWODZENIA
Pozdrawiam Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”