Ogródkowe rozmaitości cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6499
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Cała przyjemność po mojej stronie :;230
Ja już zrobiłam zamówienie... miało nie być żadnych dalii np. :roll: a są trzy :oops:
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Witaj Nelu :)
Dziękuję za informację dot. ołownika, jakiej mi udzieliłaś w wątku Dzidzi. Jeszcze go nie posiadam, ale podoba mi się i zamierzam nabyć :) Jednak teraz zanim zakupię jakąś roślinę staram się najpierw sprawdzić, czy mam dla niej odpowiednie warunki do przechowywania :) A któż udzieli mi bardziej rzetelnych informacji od forumowiczek, które te roślinki mają i wiedzą z własnego doświadczenia jak się nimi opiekować :D
A teraz idę zwiedzać Twój ogródek, bo chyba jeszcze u Ciebie nie byłam, nawet anonimowo :)

Pozdrawiam Ewa
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

No to chyba wiosna już tuż tuż, skoro zaczynają się siewy parapetowe. W ubiegłym roku siałam heliotrop - opakowanie daje 1300 roślin jak wyczytałam na paczuszce. Po co komu tysiąc heliotropów? Stwierdziłam, że będzie co rozdawać, no i obwódki porobię. Wzeszło niewiele... rozrosło się 13 krzaczków :D A mówią, że od przybytku głowa nie boli.
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Gosiu wszyscy na tym forum ulegamy pokusom... :roll: A zresztą czemu nie ...mamy przez to trochę więcej pracy ,ale przecież to sama przyjemność :D.Na liście ofert jest dalia Fascination ,to właściwa nazwa tej mojej ;:108

Ewuś
witam Cię serdecznie w moim ogródku.Dobra myśl z wcześniejszym przetestowaniem danej rośliny,szczególnie ciepłolubne potrzebują często specjalnego traktowania.Nie mam problemów z przetrzymaniem ołownika,psianki,lantany,oleandra...,chociaż ten ostatni wyrasta na drzewo i trzeba w pewnym momencie zdecydować się na jego cięcie,niestety kosztem kwiatów :roll:
Trudno,żeby móc zwiedzić wszystkie ogrody na forum ,tym bardziej miło mi ,że trafiłaś do mnie ;:196

Izuś czas siania się zbliża choć nie każdy się za nie bierze...To dosyć niewygodne ,gdy mało miejsca na parapetach.Poza tym trzeba pikować ,przesadzać ,trochę to pracy zajmuje.Ale cóż za radość ,gdy wykiełkuje ,a potem zakwitnie i można powiedzieć to moje
Jeżeli 13 heliotropów rozrosło się w piękne krzaczki ,to wielki sukces ;:180 Wiele kwiatów siałam,ale heliotropy nie udało mi się wyhodować ,więc co roku kupuję w sklepie,bo nie wyobrażam sobie bez nich ,a przede wszystkim bez ich zapachu tarasu :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Heliotrop w ubiegłym roku siałam i nawet wzeszedł ale później sobie klapnął.
W tym roku kupię sadzonki..... :D
A co do nasionek to kupuję w PNos(sobie chwalę) i mam częściowo listę zrobioną. :wink: :D
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Nelu przejrzałam oba Twoje wątki i własnym oczom nie wierzę...ogródek 120 m?... Jak taki mały ogródek może pomieścić taaaką ilość kwiatów? Jestem pod wrażeniem... zwłaszcza, że masz też powojniki i róże, które przecież mało miejsca nie zajmują.
Bardzo podoba mi się Twoja relacja z akcji pt "M w oleandrze" :lol: Ja też już od 2 lat używam M do chowania mojego olka, choć nie jest jeszcze tak okazały jak u Ciebie. Czytałam, że zamierzasz go "odchudzić" :D Też bym tak zrobiła, żeby się ładnie zagęścił jednak trochę szkoda mi tych kwiatów :( Myślisz że, jak się go bardzo przytnie to nie będzie w ogóle kwitnąć w najbliższym sezonie, czy będzie ale później i słabiej :?:

Pozdrawiam serdecznie
Ewa
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Neluś, prześliczna kompozycja balkonowa ;:138 ;:138 ;:138
Uwielbiam takie kolorki pięknie dobrane i wyobrażam sobie zapach ;:108
To żółte wygląda na nemezję albo mimulusa. Co to jest?
Uściski :wit
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Eluś widać ,że heliotrop jest pożądany w każdej skrzynce balkonowej... :wink: Miałam podobne doświadczenia z sianiem,i co roku kupuję już ładnie rozkrzewione sadzonki.
Chcesz ,aby Twoje roślinki lepiej rosły przeczytaj sobie tę stronę ... ;:132

http://www.muratordom.pl/ogrod-i-otocze ... 1_1434.htm

Ewuś oprócz tych 120m?,mam jeszcze z15 przed domem... :D Ziemi u mnie dostatek... ,jeszcze parę róż mogę dosadzić...,1 lub 2 powojniki ,do ,których zachęciła mnie swoimi zdjęciami Zabeczka -Dzidzia i inne koleżanki w wątku clematisów,kosztem oczywiście roślin ,którymi nacieszyłam się już wystarczająco długo :roll:
Oleandry kwitną na dwuletnich pędach ,czyli te które urosły latem będą kwitły w następnym sezonie .Nie trzeba skracać wszystkich na raz ,to część będzie kwitła ,a wytworzy się wiele rozgałęzień.Zwlekałam z cięciem i sama widzisz ...drzewo urosło,a M jeszcze przepukliny się nabawi... :?
Ewuś może założyłabyś własny wątek ,bym mogła z równą przyjemnością u Ciebie pobuszować...:wit

Wiesiu
staram się ,aby przynajmniej w skrzynkach była harmonia kolorystyczna...,bo tak ogólnie to wszelkie barwy u mnie wymieszane... :lol: To żółte to nemezja,super kwiat na kompozycje tarasowe :D
Ściskam Cię równie mocno ;:196

oto przykład wielu kolorków
Obrazek Obrazek

pewnie wszystkim znany penstemon ,miał być niebieski ... :(
Obrazek Obrazek

cleome ,jednoroczne ,chyba w tym roku nie będę siać ,w tamtym roku wyszedł mi raptem ...jeden

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
terewa
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 lip 2008, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

No tak... jak masz jeszcze 15 m przed domem to oczywiście zmienia postać rzeczy :lol:
Bardzo chętnie założyłabym swój wątek i mam taki zamiar, bo to forum bardzo mi się podoba, ale nie mam za bardzo zdjęć z ogrodu. Zamierzam nadrobić to wiosną, bo teraz nie ma co pokazywać.

Pozdrowienia Ewa
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Ewuś i oto kolejny powód ,aby wiosna pojawiła się jak najszybciej... :D
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

fajnie wygląda ten żółty z różowym :D
jednak w ogrodzie nie rzuca się to aż tak w oczy jak na człowieku :;230
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5765
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Tak Aniu takie kolorki to tylko na maskaradę... :;230 akurat czas zabaw-karnawał :heja
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8473
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródkowe rozmaitości cz.2

Post »

Dzięki Neluś za stronkę....też jestem za sadzeniem roślin, które wzajemnie mają na siebie dobry wpływ.
Z tego co zauważyłam to czosnek jest bardzo praktyczny i pożyteczny czy to dla truskawek czy dla róż.
Neluś w kwietniu albo w maju jedziemy do Kapiasa...no chyba, że odwołane. ;:145 :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”