Heliotrop Cz.1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Przemku, czy to w ogóle możliwe żeby z nasion wyrosły takie piękne okazy??

Wysiałam heliotrop około 20 marca, wzeszło raptem z 6 sztuk i do dnia dzisiejszego urosły tylko kilka centymetrów :( Co robię nie tak? Tak wyglądają teraz:

Obrazek
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1048
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pierwszy raz w tym roku wysiałam heliptropa. Z całego opakowania wzeszły zaledwie trzy sztuki. Ciekawa jestem tej roślinki, zwłaszcza jej osławionego zapachu ;)
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja wąchałam dzisiaj w ogrodniczym :) Mieli takie wielkie sadzonki z kwitnącymi już kwiatkami. Strasznie słodko pachniał :) Chciałabym na swoich siewkach doczekać się takich kwiatków... Ale w tym tempie to chyba nastąpi we wrześniu jeśli w ogóle :roll:
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Zauważyłam że wiele wątków na forum nie ma swojego "zakończenia". Wiele razy oglądałam zdjęcia małych siewek i nikt już na końcu nie dodawał zdjęć wyrośniętych okazów, pewnie dlatego że w sezonie wszyscy zajęci są podlewaniem :wink: a w zimie nie zaglądają już na forum tak często- widzę po swoim przykładzie :) Niedługo znów zaczniemy wysiewać roślinki, żeby zachęcić do wysiania heliotropu wstawiam zdjęcie moich krzaczków, które wyrosły z tych mizernych siewek, które pokazałam wcześniej :)

Obrazek

Nie są może tak okazałe jak heliotropy Przemka, ale mam tylko północny balkon bez słońca- więc myślę że i tak całkiem nieźle wyrosły no i przepięknie pachniały :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2687
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Przemku, czy porównywałeś może wschody nasion od tych trzech producentów -może jakieś sugestie?
Serdecznie pozdrawiam Danuta
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Ja chciałabym też wiedzieć jak uprawiać by wyglądały tak zdrowo.Ilekroć kupię sadzonkę to po jakimś czasie liście brązowieją od brzegu i kruszą się :( Rosły już na różnych stanowiskach, nie wiem czy to jakaś choroba?
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

W 2009r wysiałem tylko jedno opakowanie z PNOS Ożarów Maz. Była to odmiana Marine (fioletowa) 0,1g. Nasiona wysiałem 12.03.2009r a kiełkować zaczęły 17/18.03.2009r. 2 pozostałe opakowania zostały na bieżący rok. Heliotropy bardzo źle reagują na deszcze ale liście ciemnieją (fioletowieją) chyba z innego powodu. Być może przy niskich temperaturach wiosną nie pobierają z gleby fosforu (to tylko moje przypuszczenia). Po opryskach florowitem dochodziły do siebie. Wklejam jeszcze rośliny z 2008r.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Przemku ja bym próbował z rośl. matecznej pobrać sadzonki na zimę do wody, a potem przesadzić do doniczki. Ps. piękne te rabatki masz :!: Szczególnie połączenie fioletu z oranżem, oby tak dalej ;:215
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8009
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Przemku, a jaką masz u siebie glebę, że im tak dobrze :) Czy taka kępa to jedna roślina tak silnie rozkrzewiona?
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Ależ niesamowite te twoje heliotropy :shock: Wyobrażam sobie zapach w twoim ogrodzie Przemku, musi być cudowny ;:3
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Te moje heliotropy to nie są jakieś giganty. Gleba też nie jest jakaś nadzwyczajna. Po prostu sadzę w jednym miejscu po kilka sadzonek. W roku 2009 zaczęły kwitnąć późno. 2 pierwsze zdjęcia z 1 sierpnia a 2 kolejne z 1 września. Dodam tylko, że to były najsłabsze siewki i późno bo późno ale ładnie zakwitły.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bodzia3012
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5400
Od: 10 wrz 2009, o 08:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Heliotrop - pielęgnacja

Post »

Przemku ja już chcę je wysiać jutro czy to dobry termin , i jak Ty to robisz , bo ja mam problem z sianiem bo nie zawsze wschodzą :roll:
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”