Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
basia_1987
50p
50p
Posty: 52
Od: 11 sie 2009, o 13:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Post »

Oprócz tego można zaprawić moczeniem w wywarze z drobno posiekanych gałęzi czeremchy przez 12-14 godzin (posiekane gałązki czeremchy zalewa się wrzątkiem i gotuje 30 min, ostudzić i moczyć.
Można również moczyć w naparze z rumianku przez 30 min. (około15 g suszu rumianku zalać wrzącą wodą i pozostawia pod przykryciem do ostudzenia, napar rozcieńczyć 1 l wody).To bardziej ekologiczne sposoby :D
"Zacznijmy wszystko od nowa. Przyroda postępuje tak każdego roku"
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Post »

Waleria pisze:Nie stosowałam, ale z pełnym zaufaniem mam zamiar w tym roku nie kupować żadnych zapraw, tylko zastosować nadmanganian i sól. Do mieczyków polecają roztwór ciemno różowy, i jeszcze do wszelakich cebulowych polecają podlewanie jasnym roztworem,że to przy okazji nawozi potasem.
A czy wiadomo kiedy rozpocząć podlewanie i jak często je stosować?
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3606
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Post »

Rośliny podlewamy, gdy mają sucho.
Waleria
aden
100p
100p
Posty: 181
Od: 15 sie 2009, o 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Post »

Waleria, chodziło mi o podlewanie jasnoróżowym roztworem nadmanganianu potasu roślin cebulowych
Pozdrawiam, Andrzej
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym zaprawiamy rośliny cebulowe

Post »

Nadmanganian działa odkażająco ale działa krótko. Natomiast podlewanie dezynfekuje podłoże, jednak bym nie polecał bo jakoś tak się składa że niszczymy całą masę pożytecznych bakterii.
Coś jak ciągłe używanie przez człowieka płynów do dezynfekcji może się zakończyć piękną grzybicą, tak u roślin też może się skończyć smutno ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”