Moje zielone kwiaty w domu

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Natalko ;:138 Twoje roślinki są bardzo ładne i zadbane, więc nie masz powodu do narzekań na nie. Grudnik- rewelacyjny
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Poważnie i nic się nie stało? kiedyś miałam paprotkę i robiłam mlekiem wymieszanym z wodą i pleń miałam i niestety wyrzuciłam. może dlatego że woda stała w podstawce:(

nie wiem co to za kwiat poniżej. Dostałam go od cioci. Rósł mi bardzo szybko i wysoko i niestety moja córeczka złamała mi go. Część dalej w ziemi zobaczymy jak póżniej wyjdzie a druga część w szklance.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Natalio paprotka jest ze mną do dzisiaj :D Tutaj masz ciekawy artykuł....http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a ... 92/id/324= wypróbowałam z niego kilka sposobów :wink:
A ta roślinka to kolus (pokrzywka)...te odłamane gałązki bez problemu puszczą w wodzie korzonki, możesz tak profilaktycznie do wody wrzucić kilka kawałeczków węgla drzewnego wtedy nie będą gniły :wink:
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Dziękuję za radę z tym mlekiem, wieczorem zrobię i mam nadzieje że nabiorą ładnego koloru i w późniejszym będą już duże. A z tą pokrzywką to wiem że się daje węgiel. Długo pokrzywkę mam, dużo moich rodzin i znajomych brało ode mnie szepki i dlatego chcę zaszczepić jeszcze raz i już tylko dla siebie a drugi to awaryjnie jak kto będzie chciał ode mnie znów szczepki hi hi :D :D :D
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Masz śliczne kwiatki, pokazuj nam więcej .
Ten link do galerii nie działa ...
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Elu, fakt że link nie działa, nie wiem czemu.

kolejne kwiaty


Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Witaj Natalko :wit :wit .piękna kolekcja ;:63 ;:63 .
Co chodzi o beniaminka spróbuj ..Mu zrobić obfity prysznic najlepiej w wannie lub pod prysznicem :roll: w zależności co masz ..a potem co dzień intensywnie go zraszaj beniaminki nie lubią suchego powietrza to powoduje że opadają im listki ja tak robię ze swoim i na razie dobrze się ma to są moje sugestie --morze ktoś napisze więcej ..
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Kasiu, dziękuję za komplement. Dla nich robię prysznic raz w tygodniu myślę że chyba dobrze?
Awatar użytkownika
Andziax007
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10079
Od: 20 gru 2008, o 08:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kielce woj. Świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Natalio ale taki porządny prysznic im robisz raz w tygodniu :roll: Ja z jednym miałam problem, normalnie garściami zrzucał listki :( Zaczęłam go nawet 3 razy dziennie zraszać i przestałam podlewać. Od jakiegoś czasu mam spokój i już go nawet nie zraszam a co najlepsze nie stracił ani jednego listka.Te roślinki nie lubią przestawiania bo wtedy też tracą liście :?
Ale wspaniały i dorodny okaz Plectrantusa Nico :shock:
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Porządny prysznic nie robię. Z słuchawki prysznica leci mi jak z spryskiwacza albo taka mgiełka.
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Natalko ja swojego benjaminka przycinałam około 1,5 miesiąca temu, też strasznie opadały mu listki bo ciągle zmieniałam mu miejsce na bardziej odpowiednie dla niego, i w końcu trafiłam gdzie czuje się świetnie, w miejscach po opadłych listkach pojawiają się zieloniutkie gałązki, w ten sposób zagęści się ładnie, mam inną odmianę niż twoja jest to miniaturka... no i zraszam ją codziennie.

Zroślichy masz śliczne ale czy to są zwisające ? ja radziłabym zapytać o to w dziale diagnostyki jaka to odmiana i wtedy poszukać na jej temat informacji.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Natalia_m
50p
50p
Posty: 51
Od: 14 lut 2010, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Benjamin mi rośnie na meblościance. Ma dużo światła, słońce nie świeci na niego. Nie przestawiałam go. Od roku jest w tym samym miejscu. Zastanawiam się czy to nie może z tego że był taki dzień awaria ogrzewania i w domu było zimno w jeden dzień, było gdzies koło 16stopni. a tak to jest zawsze zimą 22-23 stopni. a właśnie dzisiaj wziełam się za benka a tu patrzę malutkie liście ;:138 :heja ;:138 :heja ;:138
Kukuszinka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lut 2010, o 13:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje zielone kwiaty w domu

Post »

Draceny grudniki i w ogóle wszyskie :D śliczne A benjaminy cudne zazdroszcze :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”