Moje storczyki i problemy....

ODPOWIEDZ
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

mi to wyglada niestety na plesn, maja po prostu za mokro. przesusz je troszke.
plesni jest sporo i ja bym je raczej przesadzila, bo chyba nie da sie z tym nic zrobic, ale poczekaj az wypowiedza sie bardziej doswiadczeni :)

trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok :) dawaj znac co z nimi.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Aniu gdzie Ty się podziewasz ???
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Witam odwiedzające mój wątek i pamiętające mnie :)
A gdzie się podziewam.... A buszuję sobie po innych forach, gdzie nikt mnie nie upomina;)
Storczyki nadal uprawiam z taką samą pasją:)

Pozdrawiam serdecznie.
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Nie lubisz nas już ;(
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Moje storczyki i problemy....

Post »

Witaj Piękne masz storczyki :D . Ten kremowy w kropeczki najpiekniejszy jak dla mnie , jest po prostu cudowny . A co teraz słychać u twoich storczyków ?
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Moje storczyki i problemy....

Post »

Mam pytanie do specjalistów storczykowych. Mój strorczyk zawiązał pączki po czy mam już się dostatecznie dobrze wykształciły zaczęły żółknąć i za kilka dni opadły. Co może być przyczyną?? Stało się tak z 2 storczykami jednocześnie. Myślałam, że są suche, podlałam woda odstana+odżywka do storczyków, myślałam też może że zaciepło i przeniosłam na parapet pod którym nie ma kaloryfera. Co wy o tym sądzicie?? Jaka może być przyczyna?? Natomiast mam jednego strorczyka, który przekwitł, poobicinałam go i przestawiła w miejsce spoczynku (parapet okna w chłodnym pomieszczeniu). Po kilku dniach zrzucił mi sam 2 liście (został teraz tylko jeden i nadomiar złego ma on żółta plamę pośrodku liścia). Co może być przyczyną?? POMOCY!!!
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje storczyki i problemy....

Post »

Agnieszko żółknięcie pączków u Phalaenopsisów o tej porze roku to zjawisko dość powszechne i normalne . Powodem tego może być suche powietrze ( spowodowane ogrzewaniem pomieszczeń ) . Niestety ciężko temu zaradzić :? Pączki mogły tez odpaść po przeniesieniu roślin w inne miejsce, Phalaenopsisy są wrażliwe na takie przeprowadzki, tym bardziej w trakcie kwitnienia.

A co do tego storczyka przestawionego w miejsce spoczynku - czy mowa tu o Phalaenopsisie ???
I które listki stracił - te starsze- dolne, czy nowe - górne ???
Może zalany został stożek wzrostu ???
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9923
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Moje storczyki i problemy....

Post »

Wydaje mi się że pączki ktróre zżółkły i odpadły - powód storczyki stały na parapecie a pod nimi kaloryfer, chyba za sucho i za ciepło. Nie wiedziałam co robić, przestawiła je na drugi parapet pod którym nie ma kaloryfera. Pojawiają się kolejne pączki i są ślicznie zielone (jestem bardzo zadowolona :) ).Zobaczy co dalej z tego wyniknie. A co tych liści z innego storczyka odpadły 2 liście spod spodu. Jeden górny został z taką brzydką żółtą plamą na środku liścia. Nie wiem co jest powodem. Zasugerowałaś zalanie, nie sądze ja moje storczyki podlewam raz na 2 tygodnie chyba że wcześniej widzę że ich korzenie robią się srebrzyste to wtedy je "zalewam". Pozdrawiam i proszę o jeszcze jakieś podpowiedzi. Dziękuje również za posieszenie że storczyki o tej porze roku tak mają, że żółną im pączki i odpadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”