Lobelia Cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lobelia

Post »

a ja wysiewam lobelię pod koniec stycznia. Wiem ,że kosztuje 1 zł za sztukę ale to się tak wydaje. 50 sztuk lobelii, 50 sztuk petunii itp. To jednak są pieniążki a poza tym jaka satysfakcja jak ładnie kwitną kwiaty własnej, "produkcji".
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

Szamanko - ja jak siałem to były nasiona jakies takie jak kurz dosłownie .. obierały sie o palec i niemozna było zsunąć.. :shock: , teraz kupiłem mieszankę i widze normalne nasionka , widoczne ale malutkie.. , moze tamte były jakieś przeterminowane albo oszukane.. :roll: .
Alice - masz racje , ja bedę siał tym bardziej bo sotykam tylko niebieskie a kupiłem mieszankę kolorów . Juz końcem stycznia siac ? :shock:
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1048
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia

Post »

Im wcześniej posiejesz, tym szybciej urośnie i będzie cieszyć Twoje oczy ;) Pamiętam, że ja swoją posiałam dość późno i gdy w sklepach były już piękne lobelie - moje były malutkie ;)
Alice
200p
200p
Posty: 269
Od: 28 mar 2009, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lobelia

Post »

wszystko wysiewam pod koniec stycznia lub na początku lutego. Nie mam szklarni ani inspektu więc lobelię czy petunię wysiewam trochę wcześniej ,żeby zaczęły kwitnąć już w maju bo takie są sprzedawane w sklepach. Poza tym w marcu i kwietni jest kolejna tura siania :wink:
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia

Post »

Zachęcona waszymi sukcesami też postanowiłam wysiać lobelię w tym roku :) A że jestem niecierpliwa, to w zasadzie już ją wysiałam 4 dni temu i widzę teraz mnóstwo białych kiełków :)
Awatar użytkownika
Aina
50p
50p
Posty: 60
Od: 2 mar 2007, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

Szamanka pisze:Im wcześniej posiejesz, tym szybciej urośnie i będzie cieszyć Twoje oczy ;) Pamiętam, że ja swoją posiałam dość późno i gdy w sklepach były już piękne lobelie - moje były malutkie ;)
Te kupowane w sklepach często są jakoś pędzone, bo potem po wysadzeniu na działce dziczeją. Miałam tak z lobeliami i bratkami. Teraz preferuję tylko swoje sadzonki, chociaż mnóstwo z tym roboty. Szczególnie z lobeliami, bo trzeba 2 razy pikować. Ale za to z jednej paczki nasion jest cała masa roślinek :) .
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

O nie... , moja dzisiaj dopiero wygląda jak na zdjęciu Amargo , pewnie późno zakwitną.. :roll: . Chociaż 12 dni róznicy to w sumie nie tak duzo :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Lobelia

Post »

dziś po 6 dniach od wysiewu widze pierwszy kiełek :) a jak duże są już wasze lobelie :?:
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia

Post »

Moje bardzo malutkie jeszcze, one naprawdę wyjątkowo wolno rosną ,może mają troszkę za chłodno na parapecie przy niezbyt szczelnych oknach, musiałam zdjąć folię bo pojawiła się pleśń , chyba to moja ostatnia przygoda z wysiewaniem ich w domu.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lobelia

Post »

Hej, ja wysiałam w styczniu , ładnie wzeszły w kubeczkach z torfu więc podlawam tak że wstawiam cały kubeczek do miseczki z woda i on nasiąka i ziemia robi sie wilgotna, sposób nienajgorszy :heja starałam się wysiac w miarę "rzadko" te mikro nasionka i mam taki plan że ich nie będe pikowac bo się na tym kompletnie nie znam i nie mam wprawy, ale jak podrosna to je po prostu wyciągnę z cała bryła ziemi i bryłe rozerwę na kilka mniejszych i posadzę na stałe miejsce-czy myślicie że cos z tego wyjdzie????
Awatar użytkownika
cynia
200p
200p
Posty: 326
Od: 26 lis 2008, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kieleckie/łódzkie

Re: Lobelia

Post »

Z pewnością . To dobra metoda "flancowanie' lobelii. Nie pojedyncze roslinki ale kepki roslin dają właściwy efekt jej uprawy
Pozdrawia cynia
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5968
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Lobelia

Post »

ja sieję w płaskie wyższe podstawki później przewracam do góry dnem i dzielę na malutkie kępki ,pewnie że niektóre się zniszczą ale te które się przyjmą ładnie rosną i kwitną , natomiast później sieję w na palety podzielone na takie małe doniczki , , te gdy podrosną od razu sadzę do ziemi bez rozrywania . . natomiast na słoneczne balkony radze siać przypołudniki ,posłonki lub portulanki im nie przeszkadza słonko tylko wtedy ładnie kwitną .. na dno każdej doniczki wysypuję drobniutkie kamyki ,dłużej trzymają wilgoć i nie pozwalają zalewać korzeni ..

Obrazek

tak wyglądają na skalniaku który podlewam dopiero jak dłuższy czas nie ma deszczu

Obrazek

Obrazek

a to moje lobelie ,które kwitły w tamtym roku
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
tk3008
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 gru 2007, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lobelia

Post »

u mnie pojawily sie juz kielki lobelii, ale tez za gesto wsialem :( ... ale mam problem pokazuja sie strzepki plesni na ziemi :( nie wiem co zrobic ... zeby tylko nie zarazily mi siewek
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”