Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Babcia13
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 paź 2009, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja lubię wszystkie roślinki .Ogrodowe w ogrodzie.Leśne w lesie.Egzotyczne w palmiarni itd.
Uwielbiam krzewy liściaste i byliny za ich kwiaty i zapachy i zmienność ubarwienia w zależności od pory roku..
Codziennie mogę odkrywać coś nowego w moim ogrodzie.Nawet zimą.Już kwitnie jaśmin nagokwiatowy,
ciemierniki.Odkryłam spod śniegu żółte kwiatki rannika.Codziennie sprawdzam co nowego i robi sie coraz weselej.
Pozdrawiam wszystkich maniaków ogródkowych.
Babcia Gosia
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11980
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja kocham storczyki :)). Uwielbiam też tulipany, magnolie, hiacynty, przebiśniegi, krokusy i żonkile.
Nie lubię kaktusów. Jakieś 8 lat temu zbierałam, miałam dużo, ale ciągle się przewracały, kłuły mnie, często dostawały szkodników, w końcu się ich pozbyłam, ale do tej pory uważam je za rośliny mało atrakcyjne.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Storczykowa pisze:Ja kocham storczyki :)). Uwielbiam też tulipany, magnolie, hiacynty, przebiśniegi, krokusy i żonkile.
Nie lubię kaktusów. Jakieś 8 lat temu zbierałam, miałam dużo, ale ciągle się przewracały, kłuły mnie, często dostawały szkodników, w końcu się ich pozbyłam, ale do tej pory uważam je za rośliny mało atrakcyjne.
Głupio się przyznać, ale kaktusów też nie lubię. Problem sam się rozwiązał, bo te, co miałam, wystawiłam na lato do ogrodu i mi ukradli :wink: :wink: :wink:

Ale dużo sukulentów lubię. Każdy kaktus jest sukulentem, ale nie każdy sukulent kaktusem (na szczęście)
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Ja nie lubie roślin owadożernych , kaktusów i sukulentów . Kocham chyba wszystkie kwiaty ogrodowe i z domowych szczególnie kocham storczyki :D .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Kaktusów to i ja nie znoszę...nie lubię też bratków.A z tych,które kocham najbardziej to zawsze były i są...astry,pelargonie,floksy i fuksje.Kwiaty te towarzyszyły mi od dzieciństwa i może dlatego czuję do nich ogromny sentyment.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Zapomniałaś o storczykach :wink: .

ja bratki lubie , ale nie te w ciemnych kolorach i o drobnych kwiatahc tylko to z dużymi w jasnych słonecznych barwach :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Powiem tak: Jak mi się może podobać piosenka, której ja nie znam? Lubię ostróżki, łubiny, pomieszane z trawami (już je znam) , gdzieniegdzie botwinka, rozmaryn pod niebo, za chwilę piwonia, róza dumna, krwawniki wśród miskantów, jak się oważę, to pokażę :wink:
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1035
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Tulipan998 pisze:Zapomniałaś o storczykach :wink: .
Artur...masz rację.Storczyki to też jedne z moich najbardziej ulubionych kwiatów i aż wstyd,że musiałeś mi o tym przypomnieć :oops: Dzięki ;:196
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Chyba o żadnej roślinie nie mogę powiedzieć że jej zdecydowanie nie lubię. A najbardziej lubię rośliny aromatyczne, przy nich nawet plewienie jest czystą przyjemnością!
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

A ja wiem,że wielu osobom się narażę,ale nie lubię na swojej działce róż.
U innych toleruję,a nawet czasami mi się jakaś podoba.W wazonie by mi się podobały,ale ja nigdy nie ścinam kwiatów.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

Kaja pisze:A ja wiem,że wielu osobom się narażę,ale nie lubię na swojej działce róż.
U innych toleruję,a nawet czasami mi się jakaś podoba.W wazonie by mi się podobały,ale ja nigdy nie ścinam kwiatów.
Bo róze to takie .............. hm, "celebrytki" :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Ginia
100p
100p
Posty: 110
Od: 19 lut 2010, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i jego okolice

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

No to ja też się podzielę swoim "nielubiejstwem". Ogródek mam od niedawna, więc jak dotąd kocham wszystko co zielone, a jeszcze gdy do tego kwitnie, to już pełnia szczęścia. Jednak nie lubię kwiatów w kolorze łosoiowym, taki ni to róż, ni to pomarańcz, taki niedokończony kolor. Mam takie kosaćce i jak na złość rosną jak głupie.
A najbardziej cieszą mnie maciejki, gdy wieczorem na tarasie wchodzą mi w nozdrza, nagietki za ich zapach świeżości po ścięciu w wazonie, kwiaty żółte i pomarańczowe bo w nocy świecą jak gwiazdeczki, kwiaty różowe, błękitne i białe za ich delikatność i wiele innych za to, że SĄ
Awatar użytkownika
rescue-trans
50p
50p
Posty: 59
Od: 12 mar 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno

Re: Jakich roślin nie lubicie/jakie lubicie?

Post »

To co napiszę będzie paradoksem ale taka jest prawda Kocham Lilie i ich nienawidzę a to dlatego że te kwiaty są na prawde piękne lecz na naszej działce jest ich około 600szt (pozostałość po babci która nam dała działkę i zakazała ich wykopywać bo są dla księdza) więc masakra. następnie nie lubię kwiatków których nie znam nazwy ale powiem jak wyglądają. są wysokie cienkie z białymi kwiatkami na całej łodydze ( wygląda jak bazie) a uwielbiam po prostu róże, maciejkę, i azalie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”