Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Mój P. pracuje fizycznie, więc tak jakby ćwiczenia miał :) Wiosną zaczniemy chodzić na basen, by wzmocnić jego kręgosłup, który cierpi przez nadwagę, pewnie też odkurzymy nasze rowery. P. mimo że ciężko pracuje ma chęci na bieganie, granie w piłkę, tylko czasu mu brakuje. Dla mnie nadmierny ruch to koszmar, owszem chodzę dużo na nogach (całe miasto przebiegam :)), latem jeżdżę tylko rowerem, ale zmobilizować się do ćwiczeń, to już inna bajka. A teraz będę musiała mu towarzyszyć ;:224

Trochę martwi mnie ta skóra, mężczyźni mają trochę inną/grubszą niż kobiety. Miałam nadzieję, że wcieranie oliwki/kremów coś pomoże. Zresztą, ważne, by schudł, a nie wyglądał jak model :)

Śliweczko, wątek z przepisami postaram się założyć w nast. tyg., zapraszam więc do wrzucenia sprawdzonych przepisów :)
Trzymam kciuki, by udało Ci się dotrzeć do tej szóstki z przodu w wadze :wit

Meluzyno, myk polega na tym, że mocno ogranicza się tłuszcze, cukry i mąki. Serki używamy te poniżej 5% tł., a cukru i mąki wcale (tylko słodziki i otręby). Z tym złym samopoczuciu to różnie bywa, mój P, przez pierwsze 2 tyg. czuł się świetnie, zobaczymy co będzie dalej. Myślę, że warto spróbować jak np. będziesz miała urlop :) Zajrzyj proszę tutaj.
Powodzenia!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Sliweczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 25 lut 2010, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Baryczka już odpowiedziała Tobie Meluzyno,ograniczamy tłuszcze i cukry,oraz mąki więc chudniemy mimo serniczków :D
A z samopoczuciem bywa różnie,ale bóle głowy na początku (wynik oczyszczania sie organizmu z toksyn)zdarzaja sie chyba każdemu.Ale z czasem przechodza.Ja byłam tak zdesperowana że nie zwracałam uwagi na żadne dolegliwości :D Ale dieta Dukana jest dobra ze względu na to że sie nie głodzimy,a wręcz przeciwnie,jemy ile chcemy i kiedy chcemy,oby to były tylko dozwolone produkty.

Baryczko,jak tylko powstanie wątek z przepisami to daj znać,a na pewno cos od siebie tam wkleje :D
http://sliweczka.blox.pl/html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sliweczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 25 lut 2010, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Baryczka pisze:
Trochę martwi mnie ta skóra, mężczyźni mają trochę inną/grubszą niż kobiety. Miałam nadzieję, że wcieranie oliwki/kremów coś pomoże. Zresztą, ważne, by schudł, a nie wyglądał jak model :)
Ja cały czas używam oliwki i balsamów antycelulitowych,ale można używać środków ujędrniających ,może to cos pomoże.Ja miałam za dużą wagę żeby skóra całkowicie sie wchłonęła.Ale nie jest tak strasznie.Myślałam o operacji usunięcia nadmiaru skóry,ale to niestety nie na moja kieszeń...10 tysięcy taka przyjemność kosztuje...

I ja również nie marzę o figurze modelki,bo to nie możliwe.Zaczęłam odchudzanie dla zdrowia,bo kregosłup i stawy mi wysiadały...
http://sliweczka.blox.pl/html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Baryczko, przeczytałam. Dzięki.
O ile dobrze zrozumiałam, wystarczy ograniczyć spożywanie pieczywa , makaronów, cukru, słodyczy, kasz, a co z owocami i warzywami? Też nie? (Co do słodzika, przecież to sama chemia więc jak może być zdrowy?)
Mój ulubiony chlebek chrupki też odpada? :( Zadaję tyle pytań, bo jestem zainteresowana tą dietą, a raczej jej wynikami :D .
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Śliweczko, mój Piotrek też cierpi na kręgosłup, do tego ma duże prawdopodobieństwo pojawienia się żylaków (dziedziczne), nie ukrywam, że względy estetyczne też wchodzą w grę :) Od dawna też mieliśmy problem z dobraniem dla niego ubrań, nie mógł się ubierać jak chce, bo nie było ubrań w takich rozmiarach. Większość markowych producentów kończy rozmiarówkę na 2XL, więc ostatnio kupowaliśmy np. koszule 3XL tylko w jednym sklepie. Szczęściem trafiliśmy na producenta spodni (dżinsów, sztruksów), który szyje spodnie masowo, ale też na miarę (do 160cm w pasie :shock: ).

P. długo dojrzewał do decyzji o odchudzaniu. Niestety stała za nim cała rodzina (wszyscy otyli) i mnie postrzegali jak wariatkę, gdy mu wspominałam (b.rzadko), że źle wygląda, że będzie mu lżej, coś jest tłuste, kaloryczne itp. Teraz P. po 3 tyg. diety ma 8kg mniej i rodzinka zaczyna go podziwiać za samozaparcie :)
Muszę im opowiedzieć o Tobie :)

Meluzynko, słodzik to chemia, owszem, ale nie ma kalorii i cukru :) My go ograniczamy jak się da. Owoców się nie je, póki nie osiągnie upragnionej wagi, później wejdziesz w III fazę i owoce możesz jeść, oprócz bananów, bo mączne :) Warzywa w II fazie naprzemiennie co kilka dni, np. 3 dni warzywa z proteinami (P+W) i 3 dni samych białek (PP).
Chlebek też odpada, bo z mąki, dopuszczony jest w III fazie.
Jeśli warunki diety Dukana Ci nie odpowiadają, to możesz ją lekko zmodyfikować i np. jeść ulubiony chleb, będziesz chudła, ale wolniej :)
Proponuję Ci spróbować, np. zrobić 5 dni I fazy (same białka- mięso i nabiał, bez mąki kukurydzianej), a później II faza- naprzemienna, z tym, że będziesz jeść swój chleb (ograniczone ilości).
Pytaj o co tylko chcesz, jak będę mogła, to pomogę :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ta I faza, to dla mnie nie byłaby zbyt trudna, bo i tak w pracy zapycham się tylko jogurtami i twarożkami, fakt, że owocowymi :wink: , nic więcej nie jem. Najgorszy byłby brak wszelkiej maści surówek i owoców i 4 kromek chrupkiego chlebka. Słodycze mogą dla mnie nie istnieć, ziemniaki też.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Meluzynko, w II fazie możesz spokojnie jeść warzywa, więc surówki, sałatki z jogurtem nat. Mój Piotrek po I fazie marzył o soku pomidorowym, pierwszy litr wypił duszkiem :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Żebym ja jeszcze mogła mojego M namówić na dietkę ,ma chory kregosłup a brzuszek sobie wyhodował ,że hohohoooo! A on kocha jeść :roll: Dobrze,że mnie przestał namawiać wieczorami do wielkiego żarcia ;:223 Ale jest małe światełko w tunelu,wczoraj z nim rozmawiałam i wprowadzamy do domu rowerek treningowy ze strychu ;:224 tzn. ja wprowadzam a jak nie bedziemy go używać to on go wyprowadza :;230 :;230 :;230 Teraz własnie grzeszę jem otręby z tym jogurtem :oops: z netto z owocami hihihi waga ta sama co wczoraj :) Jeszcze jedno dziewczynki wczoraj wieczorem M mi powiedział,że mam płaski brzuch yes,yes,yes :uszy
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Widocznie Jego organizm domagał się potasu. Tak się głośno zastanawiam, bo wg mnie, to właśnie zbyt niski potas prawdopodobnie wywołuje te wszystkie dolegliwości o których pisałyście. A jak to tłumaczy dr Dukan?
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Czy bierzecie suplementy potasu?
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja przyjmuje magnez z wit b. ,ale zaczęłam go brać jeszcze przed dietą z powodu nerwowości jaką mnie natura obdarzyla :wink: A jak się okazuje w diecie też jest wskazany :roll: Ojć zglodnialam idę po kotleciki i odrobinę kaparów do nich dla zaostrzenia smaku ;:224
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Witam ponownie!Śliweczko wielki ukłon w Twoją stronę z gratulacjami.Boże tyle schudnać jestem w szoku :shock: Przeczytałam Twoje posty i troche mnie uspokoiły, bo piszesz, że można sie źle czuć.Ja pierwsze 3 tygodnie czułam się świetnie, ale ten tydzien był fatalny dla mnie, myslałam, że już będe musiała przerwać diete.Na szczęście od wczoraj juz lepiej, a już w ogóle po przeczytaniu ostatnich wątków :) Czekam również na wątek z przepisami.Wpróbowałam wiele przepisów z ksiażki, ale wiadomo nie wszystko każdemu smakuje.
A co do witamin to biore też komplet witamin i do tego pije wode + musujące tabletki magnezu.Do pielegnacji skóry używam kremów anticelulitowych i ujędrniajacych i musze przyznać, że po miesiącu stosowania widać super efekty, skóra stała sie gładka a celulit mi się zmniejszył.
A najbardziej pozytywne doświadczenie to to, znajomi zaczynają zauważac, że schudłam.To bardzo podbudowuje ;:138
Aneta
Awatar użytkownika
Sliweczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 25 lut 2010, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

marlenka78 pisze:Witam ponownie!Śliweczko wielki ukłon w Twoją stronę z gratulacjami.Boże tyle schudnać jestem w szoku :shock: Przeczytałam Twoje posty i troche mnie uspokoiły, bo piszesz, że można sie źle czuć.Ja pierwsze 3 tygodnie czułam się świetnie, ale ten tydzien był fatalny dla mnie, myslałam, że już będe musiała przerwać diete.Na szczęście od wczoraj już lepiej, a już w ogóle po przeczytaniu ostatnich wątków :) Czekam również na wątek z przepisami.Wpróbowałam wiele przepisów z ksiażki, ale wiadomo nie wszystko każdemu smakuje.
A co do witamin to biore też komplet witamin i do tego pije wode + musujące tabletki magnezu.Do pielegnacji skóry używam kremów anticelulitowych i ujędrniajacych i musze przyznać, że po miesiącu stosowania widać super efekty, skóra stała sie gładka a celulit mi się zmniejszył.
A najbardziej pozytywne doświadczenie to to, znajomi zaczynają zauważac, że schudłam.To bardzo podbudowuje ;:138
Dziękuję Marlenko.
Cieszę się że mogłam Ciebie troszeczke uspokoić.Ja na cellulit stosuje 2 razy w tygodniu peeling kawowy po kąpieli,świetnie działa na skórę,która ładnie pachnie i jest gładziutka jak pupcia niemowlaka :wink:
Najważniejsze na diecie protal jest to żeby pamiętac o wypijaniu dużej ilości płynów żeby płukać nerki.Inaczej duża ilość białka zakwasi nam organizm i może zniszczyć nerki.Ja wypijam 1,5 litra zielonej herbaty,2 kawy,kubek czerwonej herbaty i pół litra wody.Do tego magnez musujacy,więc jest tego sporo.Ale ja jestem bardzo długo na Dukanie...Dzisiaj byłam z wynikami u lekarza i był zdziwiony że po roku stosowania diety białkowej mam tak dobre wyniki ;:138
Co do pozytywnych doswiadczeń to również uważam że najwspanialszą nagrodą dla chudnącego grubaska jest to jak ludzie chwalą nas za wytrwałośc i silną wolę i kiedy mówią jak ładnie wyglądamy :heja Ja mam nawet historie kiedy ludzie mnie nie poznawali i różne śmieszne sytuacje...Np.w kościele :D Ksiądz udzielając mi komunii,zamiast powiedzieć Ciało Chrystusa,powiedział "a ja pani nie poznałem" :D Ale to mnie bardzo cieszy i motywuje do dalszej walki.
http://sliweczka.blox.pl/html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”