Lobelia Cz. 1

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Zablokowany
Awatar użytkownika
Amargo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 30 sty 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jura Krakowsko-Częstochowska

Re: Lobelia

Post »

U mnie sprawdziło się zraszanie wysianych nasion, robiłam tak długo po ich wykiełkowaniu i muszę przyznać, że większość roślinek dotrwała do dzisiaj :D Strrrasznie wolno rosną...
Pozdrawiam, Amargo
"Za dwadzieścia lat będziesz bardziej rozczarowany tym, czego nigdy nie zrobiłeś, niż tym, co zrobiłeś. Tak więc odcumuj i wypłyń z bezpiecznej przystani. Złap wiatr w żagle. Zapuszczaj się na nowe wody. Snuj marzenia. Odkrywaj nowe lądy."(Mark Twain)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6900
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Lobelia

Post »

Obrazek Obrazek

Lobelie niestety mają to do siebie, że bardzo wolno rosną i dlatego produkuje się je z rozsady. Moje też niektóre padają po podlaniu ale staram się je podnosić. Podlewam po brzegu doniczki i przechylam doniczkę. Dzięki temu straty są mniejsze.
Awatar użytkownika
kffiatek
100p
100p
Posty: 159
Od: 1 maja 2009, o 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia

Post »

Popikowałam lobelię w zeszłą środę, męczyłam się 2,5 godziny :wink:

Kępki maja po 3,5 a czasem i 10 sztuk, jak podeszło. No i jak na razie mam ponad 100 kępek ;:14

Obrazek
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lobelia

Post »

Zazdroszczę ;:63 ja patrzę jak moje miniaturki albo zarastaja pleśnią, albo wysychają, jest kilka dosłownie takich które jakos się trzymaja i nie smiem ich ruszać bo się boję, chyba z wiszącej lobelii nici, jest jeszcze szansa że tak druga-ta rabatowa jakos da radę, bo pomimo że traktowana tak samo woda i światłem nie pleśnieje i ma sie jakby lepiej. ale to chyba mój pierwszy i ostatni raz jak biorę się za takie drobne cudeńka, następnym razem (a może nawet i tym kto wie) kupię sadzonki, chociaż tak się starałam :(

A może ja mam złe podłożę-bo posiane 31 stycznia rosliny odkąd wzeszły nic a nic nie urosły, sa cały czas takie na pól cm i maja dwa listki te pierwsze i tyle.
Glumba
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 29 kwie 2009, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lobelia

Post »

Witam,

ja w tamtym roku tez spryskiwalam małe siewki, ale strasznie się przewracały. W tym roku testuję podlewanie przez podsiąkanie - wkładam pojemnik z roslinami do podstawki wypełnionej wodą i czekam z pół godziny aż wilgoć podejdzie do wierzchu. Jak na razie muszę stwierdzić, że efekty sa bardzo dobre i w zasadzie wcale się nie przwracają.

Pozdrawiam,

Kasia
Awatar użytkownika
zieloonomi
50p
50p
Posty: 82
Od: 6 lut 2010, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Lobelia

Post »

Też tak robiłam, to mi pleśnieć/ gnić zaczęły :(
Co ma wzejść, to wzejdzie ;-)

Serdeczności, Magda
Awatar użytkownika
tk3008
50p
50p
Posty: 78
Od: 19 gru 2007, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Lobelia

Post »

ja na razie mam malutkie te siewki a do tego duzo ich padlo :( tez mam multiplate i tez chcialem ja cala zapelnic a tu tycha nie wiem czy polowa ich tam sie zmiesci ... moze posieje jeszcze teraz ?! czy juz za pozno ??
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia

Post »

Nie jest za późno na siew,śmiało możesz to zrobić jeszcze, już dzień jest dłuższy i więcej słońca.
Jednego roku wysiewałam do gruntu dopiero w kwietniu, też urosły a jak kwitły ...żal mi było je jesienią usuwać. A moje siewki dzielnie się trzymają, to co miało paść to wiadomo...chyba czasami trzeba je postraszyć trochę :wink:
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

Potwierdzam zdanie Eli ;:108 , dni dłuższe , słoneczko bardzije świeci to będą szybciej rosły :) .

Kffiatku :shock: , ale plantacja !!!! Będzie to przecudnie wyglądać jak zakwitną..
A u mnie kilka przepikowanych kępek przy podlewaniu sie połamało ale będzie ok 36 roślin , zależało mi na 30 :wink: :tan , chcialem tylko do donic :wink: . Jak bym nie miał tak mało miejsca to bym też posadził 100 :lol: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: Lobelia

Post »

one są takie malutkie :shock: to wystarczy jak się je przepikuje po 3. z tych malutkich trzech sadzoneczek wyrośnie taka piękna kępka jaką wiosną można kupić?????
Awatar użytkownika
elik_49
1000p
1000p
Posty: 1442
Od: 15 mar 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Lobelia

Post »

Ja lobelii nie pikuję, boję się że mogę zrobić im więcej krzywdy niż pożytku :wink: , wysadzam niedużymi kępkami i już w miejscu docelowym ładnie się rozrastają.
pozdrawiam Ela * Moje zielone różności
Awatar użytkownika
Tunia-mar
200p
200p
Posty: 206
Od: 18 lut 2010, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lobelia

Post »

ja tez nie pikuję, ale boję się nawet przesadzać-bardzo rzadko rosną (co piąta umarła, wiedziały co robią, przy pikowaniu więcej bym ukatrupiła :twisted: ) więc niech jeszcze trochę podrosną i w kwietniu je wyciągnę w całości z tych małych kubeczków podzielę cała bryłę ziemi na trzy i tak posadzę i niech się dzieje wola nieba :) chyba że wcześniej je pleśń zarośnie!!!!!
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Lobelia

Post »

Ja podhaczyłem i pociagnąłem siewki jak darń trawy.. , później ten płat poprzerywałem na kępki i rosną :wink: .
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”