Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Marysiu :D Bardzo cieszę się że będę miała blisko bratnie dusze.Pewnie równie zakręcone w temacie ogrodniczym jak pozostali ludziska na tym forum.To tylko dobrze o nas świadczy im więcej takich osób tym piękniejsze nasze otoczenie ;:122 .Malujemy świat kwiatami .Pozdrawiam i zapraszam.Alicja :wit
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Danusiu cieszę się że zajrzałaś do mojego ogródka. :D Witam Cię serdecznie.Ogródek dopiero w realizacji,tyko niektóre zakątki już zagospodarowane.Na dzień dzisiejszy :wink: Podejrzewam że tyko patrzeć jak zmieni się koncepcja i znowu będzie przesadzanie,czy wszyscy tak mają? Może to jakaś choroba niuleczalna ;:60
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Georginio ;:167 pięknie dziękuję za cudne fotki ;:196
Jestem zachwycona Twoim ogrodem ;:138 ;:138 ;:138
Będę tu często zaglądała :heja
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj GEORGINIO - dziękuję Ci za cenne rady odnośnie uprawy szachownic.Widzę, ze jesteś wielką znawczynią wymagań roślin.Wpiszę sobie Twoje wskazówki do zeszytu,gdyż pamięć ludzka jest zawodna i jesienią podejmę jeszcze jedną próbę ich uprawy. :) :) :) .Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
wiosenka
500p
500p
Posty: 618
Od: 11 lis 2009, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

ALICJO WITAJ ;:167 wpadłam do Ciebie z poranna kawa ,bo dzisiaj mam wolne :tan . Oglądam Wasze ogrody i przekonuje się , że kwiaty nadają barwę i charakter ogrodom . z uwagi na to że moja działka znajduje sie od domu 50 km. muszę trzymać się bylin i cebul ozdobnych .One bez mojej obecności rozpoczynają wegetację i to jest ogromne ułatwienie. Z wiosna trochę posadze może zakwitna chociaż lilie .
Tak troszeczkę Wam zazdroszczę :oops: , że wychodzicie przed dom i już macie swoje królestwo.
Proszę powiedz czy cesarską koronę trzeba zabezpieczać przed nornicami, kretami , których u mnie nie brakuje
Pozdrawiam - wiosenka
Spełniane marzenia- wiosenka
stokrotka6
200p
200p
Posty: 462
Od: 24 sie 2009, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Georgino.
Masz zachwycający ,piiękny i duży ogród.Rośliny zadbane ,tworzą kolorowe plamy.Będę do Ciebie zaglądać.
Awatar użytkownika
gosia2501
200p
200p
Posty: 208
Od: 28 lut 2008, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Georginia pisze:Widziałam je w markecie azjatyckie to chyba te pachnące.
Alicjo, azjatyckie to piękne lilie i bardzo łatwe w uprawie, polecane szczególnie początkującym ich jedyną wadą jest to... że nie pachnną. :wink: jeśli chcesz mieć pachnące lilie to nastaw się na orientpety, lilie powstałe ze skrzyżowania lilii trąbkowych z liliami orientalnymi. Efektem tej krzyżówki są olbrzymie rośliny, niektóre dochodzą do 2,5m wysokości, często noszą miano liliowych drzew, mają ogromne kwiaty i większość jest silnie pachnąca. Mają dużą łatwość adaptacji w każdych warunkach ogrodowych i dużą zdrowotność.
Marysia II pisze:Ja pochodzę z Teresina, chodziłam do "Chopina" w Twoim mieście.
No proszę kolejna krajanka i to mieszkająca jeszcze bliżej niż Alicja. :wink: Ja jestem z Aleksandrowa, w Teresinie bywam regularnie dwa razy w tygodniu, bo tam w ośrodku sportu i rekreacji trenuje moja córka. A do Chopina, najpierw do gimnazjum, teraz do liceum chodzi mój syn. Jaki ten świat jest mały. :;230
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Halinko z naszych pięknych gór :D To jest coś fajnego że nie wychodząc z domu możemy oglądać swoje ogródki.Bardzo się cieszę że mogłam cię gościć.Pozdrawiam i zapraszam :wit
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Tajko ;:196 Pomysł z zeszytem jest super ja już taki mam od kilku lat.Formatu A4 w sztywny okładkach podzielony na działy-Ogólne,krzewy,byliny,cebulowe.Na każdą roślinę przeznaczyłam od pół strony do kilku /róże/.Zapisuję tu wszystkie dane o tej roślinie ,wymagania,nawożenie.choroby i szkodniki.Potem tylko zaglądam i mam jak na dłoni kiedy ciąć jak nawozić i gdzie posadzić.Taka księga mądrości ogrodowych.Bez niej ani rusz,ciągle bym szukała po różnych pismach i książkach co i jak zrobić.To dobry pomysł.Pozdrawiam.Alicja :lol:
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Wiosenko :tan .Muszę ci się przyznać że ja jeździłam przez 10 lat na swoja działkę 80 km. w jedną stronę.W środę po pracy robiłam zakupy.W czwartek szykowałam jedzenie,żeby nie tracić czasu jak już będę na miejscu.W piątek w samochód i hajda na wieś.Jak już byłam na miejscu to dopiero poczułam się "jak u siebie".Każda roślinka obejrzana,jakie zmiany a wierz mi że przez tydzień naszej nieobecności ogród potrafi zaskoczyć.I to dopiero frajda : :shock: Nie masz czego się obawiać ,sadź krzewy,byliny .Jak podlejesz raz na tydzień to wystarczy ,nieraz i takiej potrzeby nie ma.Zaplanuj sobie wszystko i konsekwentnie do przodu.Będziesz sama zaskoczona swoimi sukcesami.Trzymam kciuki.Pozdrawiam.Alicja ;:108
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Jeszcze do Wiosenki :) Korona Cesarska nie potrzebuje żadnej ochrony przed nornicami tak "pachnie" że odstrasza wszystkie takie szkodniki . takim celu nieraz bywa sadzona.Sama będziesz ja omijać ja będzie kwitła-no tylko bez przesady :heja
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Witaj Alu :)
Wpadłam szybciutko się przywitać :)
Jak miło spojrzeć na kolorowe kwiaty , piękne żonkile i tulipany , gdy za oknem mimo , iż słonecznie , niestety ciągle biało :(
Będę zaglądać częściej jak tylko czas pozwoli i podglądać twoje śliczności.:)
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6067
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Ogród Georginii (Alicji ) cz. 1

Post »

Gosiu .Witam Cię serdecznie :D Dzięki za informacje o liliach ,właśnie o takich myślałam pachnących i pięknych.Znalazłam miejsce na słoneczku obok ławki,to chyba dobre miejsce.Czyli mieszańce orientalne,ok.Cieszę się również że jest nas coraz więcej tak blisko.W sierpniu mogę się podzielić irysami bródkowymi ,tymi żółtymi.Mam ich dużo.Mój ogród jest w Młodzieszynie.Gosiu a jak Twoje plany ogrodowe?Pozdrawiam.Alicja ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”