Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Basia43
200p
200p
Posty: 288
Od: 4 lut 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Dzięki Aniu za obszerną informację o eukomisie. ;:138 Jak tylko spotkam w sprzedaży cebulki to na pewno kupię :D
Pozdrawiam Barbara
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Ja robię tak: przed spodziewanymi przymrozkami jesienią wnoszę donice z eukomisami do chłodnego, widnego pomieszczenia. Tam je powoli zasuszam, potem oczyszczam z uschłych liści i tak sobie stoją przez całą zimę. Ziemia wysycha ma pieprz- wiosną łatwo się wyjmuje cebulki. Kiedy widać jak zaczynają puszczać zawiązki liści, co jest znakiem że nadeszła pora sadzenia, daję im nową ziemię i podlewam. Ot i wszystko. Można też od razu jesienią ściąć liście i wyjąć cebule, przechowując na sucho. To jest bardzo wytrzymała roślinka.
Coś mi się wydaje że poza sosenką to i jakaś eukomis ode mnie powędruje pod Dobczyce :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Ankowo

Post »

Basiu, eukomis wczoraj widziałam w Bied-ronce, w dobrej cenie, były też mieczyki, cudne dalie miniatury, frezje i wiele innych. Dzisiaj idę tam bez męża... :twisted: :heja :heja
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Basia43
200p
200p
Posty: 288
Od: 4 lut 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Dzięki Aniu-Andziu za informację gdzie kupić cebulki eukomisa. ;:138 Ja też wolałabym iść na zakupy bez męża bo on raczej omija takie stoiska :evil:
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Widzę że klub miłośników eukomisów się rozrasta :D :heja
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo

Post »

Witaj ANIU- to mnie oszukano, kupiłam ją jako wieloletnią bylinę , a zmarzła. :) :) :)
Byłam w Biedronce, liczyłam na lilie orientale, ale były tylko białe azjatyckie. :(
Kupiłam malwę różową, czerwoną i żółtą, tojada i przewrotnika. :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

No ładnie, zakupy trwają na całego. :heja Coraz więcej osób donosi o udanych łowach w Biedronce :D . Tam jeszcze nie kupowałam. No, ciekawe czy by jeszcze coś było w najbliższej -tylko te Biedronki to tak nie po drodze...
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Ankowo

Post »

Ja kupiłam tam na jesień cebule fritillaria (korona cesarska) i czosnka olbrzymiego. Rosną już jak szalone!

Co do eukomisów to zapisuję się do klubu :wit pokochałam je już w zeszłym roku. Zapach jak ja to nazwałam kiedyś... ugotowanego jedzenia ;:137 , nie przeszkadzał, a donica stała dumnie na rabacie przy wejściu do domu... A może to dlatego ludzie przestali mnie odwiedzać tak nagle :oops: :lol:
Teraz mam na oku sklep który sprzedaje cebule na all.... w dobrej cenie i mają aż 5 odmian!
Wiem też że bardzo łatwo rozmnaża się je około czerwca z liści pociętych i posadzonych w doniczkę. Tylko trzeba pamiętać żeby na zimę do domu :oops: ja nie pamiętałam ;:214

Widzę Aniu, że wiszą na ścianie I super to wygląda! Czyżby jakaś następna zdobycz robiła za donicę?
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Asiula, widzę że coraz więcej wspólnych mamy cech :D Co do posadowienia eukomisów na zdjęciu, to one nie wiszą, tylko stoją na takim "kwietniku" z odzysku (to była odstawa piły w warsztacie). A pojemnik -metalowy, to denko ze starego sokownika :P od razu z dziurką (dawniej odprowadzał sok, a teraz wodę ). I tak wychodzi na wierzch moje zbieractwo rupieci :roll:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ankowo

Post »

Aniu, Basiu ja oprócz tego zielonego mam jeszcze biały ,różowy i ciemno różowy , wieczorem wklej zdjęcia w swoim wątku.
Kwitł mi biały i zielony miałam jeszcze różowy z zeszłego roku który nie zakwitł , w tym dokupiłam jeszcze 2 różowy i ciemno różowy dziś wsadziłam od donic .

Genia :wit
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Geniu, ja dzisiaj jadę szukać takich kolorowych, bo mnie zmobilizował Twój opis - dziękuję ;:196
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Ankowo

Post »

Aniu a w tej doniczce w której rośnie eukomis na zdjęciu to ile cebul miałaś wsadzonych. Kupiłam w dzisiaj w Biedronce 1 cebulę(nie było już wyboru) i zastanawiam się czy jedną warto sadzić do doniczki czy nie lepiej poczekać i dokupić jeszcze i kilka cebul wsadzić do jednej donicy, żeby był taki efekt jak u Ciebie?
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Re: Ankowo

Post »

Aniu byłam dziś w Biedronce i kupiłam sobie jedną cebule eukomisa. Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: .
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”