Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Dorotko, Olu - dzięki za miłe słowa o moim "wynalazku" :D Ola już wie, że robił go wczoraj (i to w tempie błyskawicy :D) mój przyszły szwagier- niecnie go wykorzystuję do ciężkich prac i do spraw technicznych :tan . Ja dzisiaj wypełniłam skrzynię materiałem. Za kilka dni spróbuję wysiać kapustę,kalarepę i sałatę na rozsadę. A latem będzie tam rósł melon :D

Olu -co do przylaszczki, to pewnie aparat troszkę przekłamuje kolory, bo one wyglądają w ogrodzie na bledsze. No i faktycznie takie szczegóły jak uroda pręcików to się odkrywa albo klęcząc przy roślinie, albo robiąc zbliżenie :D .
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Witaj Aniu Zielona - cieszę się, że znalazłam Twój ogródek. Uwiódł mnie swoją prawdziwością i na dodatek po sąsiedzku :D . No i na piasku, więc Twoje doświadczenia droższe mi niż woda :;230 Gratuluję inspektu, z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Budleja też u mnie nie wygląda dobrze. A suchodrzew - jak przezimował suchodrzew?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Witaj Izo! Ja też się cieszę że kolejna ogrodniczka na piasku się znalazła :wit Zaraz sobie obejrzę Twoje włości :D . Suchodrzewy mam dwa: Korolkowa i tatarski. Zawsze zimowały dobrze, więc nie przyszło mi przez myśl sprawdzać je po tej zimie. Ale jutro zerknę, czy wszystko w porządku z nimi.
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Witam Zielona_ Aniu, przychodzę serdecznie przywitać kolejną krakowską Forumkę, to miło na światowym forum (można myślę tak powiedzieć) zaglądać do ogrodów położonych tak blisko swojego miejsca zamieszkania. Na początku powiem że wiem coś o suszy i też zawsze jej się bardzo obawiam. Musisz sobie świetnie radzić z niesprzyjającymi warunkami, bo Twój kwitnący ogród wygląda przepięknie. Mnie szczególnie wpadły w oko kwitnące zioła, na zdjęciach wyglądają jak w angielskich ogrodach, no i ten zielony domek z białymi okienkami, niepowtarzalne wrażenia. Wspaniały warzywnik, też uważam że w każdym ogródku można znaleźć na niego miejsce, a jego walory są niezaprzeczalne. Miły i bardzo przyjazny ogród, gratuluję i życzę Tobie aby spokojny deszczyk zawsze go podlał w odpowiednim czasie, sobie też tego życzę :D

Pozdrawiam Tomek :wit
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

To raczej nie zmarzł. Ja mam chiński albo mirtrolistny ;:199
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Izo - oj chiński faktycznie może podmarzać, ale może nie całkiem, jak był schowany pod śniegiem. Czy pędy ma całkiem suche?

Tomku ! Dzięki za tyle miłych słów! Aż się rumienię :oops: Oj przydał by się taki deszczyk na zamówienie....Ale częściej to jest bieganie z wężem i przestawianie zraszacza ;:14 .
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Witaj zapracowana Aniu .. :D zazdroszczę Ci tych kwitnących kwiatuszków w Twym ogrodzie -ja pocieszyłam się pięknymi bratkami wsadzonymi w doniczki ,no ale odbiegłam od tematu ,widzę że inspekt zakończony- fajnie pomyślane ;:108 na pewno zda egzamin .kurcze gdy zobaczyłam Twój inspekt przypomniałam sobie że trzeba siać kapustę pastewną dla królików i innych moich żarłaczy bo takiej rozsady to u nas nie kupi :D , ja wykorzystuję do tego stare okno z futryną to też się dobrze sprawdza ;:108
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Kasiu, te Twoje bratki to wypasione są niesamowicie, takich na pewno ja nie znajdę. Okno z futryną było kiedyś, dawno temu, ale się rozpadło. I kilka lat było bez inspektu. Króliki rozumiem. A inne żarłacze? Co to za menażeria u Ciebie Kasieńko?
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu ja mam dużo takich żarłaczy począwszy od krów ,kóz, kaczuszek ,kurek no i tak dalej.. :D :D :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Kasiu, to bombowo! Będę się kogo miała poradzić w sprawie kurek, bo chcę kupić w tym roku kilka. A u Ciebie jak Arce Noego - prawdziwe gospodarstwo!
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu dokładnie Prawdziwe gospodarstwo :D i przez to korzystam z forum ile się da, bo jak przyjdzie sezon prac polowych ,to ......chyba sama rozumiesz :roll:
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ankowo

Post »

Pytaj Aniu o te kurki, pytaj, to ja też skorzystam z wiedzy. Ja też chcę dzikie kury i jajka.
Pozdrawiam Anię i Kasie - moja imienniczkę.
Kasia
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Hej Kasie :wit widzę że będzie możliwość pogadania o swojskich klimatach :D Żeby jeszcze można było przekazać jakiś zastrzyk energii, bo ja dzisiaj się nie mogę ruszać... A jeszcze tyle do roboty :roll:

Dzisiaj zaczęły się pojawiać kolejne kolorki w ogrodzie -fioletowe krokusy i niebieskie kosaćce. Znowu praca z widłami wciągnęła mnie na tyle że na zdjęcia zrobiło się za późno. Może jutro się sprężę.

Na razie kilka obrazków z lata:

Kosaciec żółty:
Obrazek

Złocień różowy:
Obrazek

Czosnek ozdobny (prawdopodobnie Alium aflantunese)
Obrazek

Dalie (w tym roku będzie więcej :wink: )
Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”