Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Z serem może być kłopot będę musiała poszukać! Dziewczynki jestem już po stepie ;:224 chciałybyście mnie zobaczyć wczoraj,o 18.30 zaczęły się zajęcia ;:224 i tak przez godzinkę pot się ze mnie lał strumieniami :;230 MASAKRA byłam aż purpurowa na buzi, do godziny 23.00 jeszcze mi nie poschodziły buraki z policzków ;:224 Mąż kazał mi się położyć ;:171 chyba się bał ,że mu zejdę :roll: i to były zajęcia dla początkujących :;230 Ale o dziwo wcale nie czuje się połamana dzisiaj :roll: Więc nie jest chyba tak źle :roll: już prawie olimpijka ze mnie jest :wink:
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Marzenko, ja ten ser kupuję w biedronce, plastrowany za ok. 3-4zł.
Z tą kondycją to tak jest, że niby się ją ma, bo często chodzę zamiast podjechać tramwajem, jeżdżę na rowerze, a gdy przychodzi większy wysiłek, to ledwo żyjemy :)

Anetko, spróbuj zrobić tę w/g mojego przepisu. Piotrkowi smakowała, ja ją próbowałam i też twierdzę, że nie była zła, ale dla siebie zrobiłam pizzę na zwykłym cieście :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Biedronę pod bokiem mam więc zakupię :) muszę coś pojeść konkretniejszego już mi się tak chce,że o jesuuuu :wink: a,ze akurat warzywne dni więc mogę sobie pozwolić :roll:
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Spróbuje te pizze, ale najpierw musze podłoże zjeść, co wczoraj zrobiłam.Dziewczyny a próbowałyscie ser smażony?Ja wczoraj robiłam z twarogu i dzisiaj mam zamiar wypróbować.
Tu macie przepis:
Serek smażony
Kostka białego sera + sól + 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej + pieprz + odrobinka mielonej papryki (plus ewentualnie inne przyprawy, zależnie od wersji "smakowej). Rozdrobnić widelcem, mikserem lub czymkolwiek.
Masę wrzucam na gorącą, suchą patelnię i smażę, cały czas intensywnie mieszając. Na początku oddzieli się woda - to normalne. Trzeba cały czas mieszać, "wrabiając" wodę w masę serową. Po jakimś czasie woda przestanie się oddzielać. Jeśli masa jest półpłynna, można ją wylać na np. warzywa - zastygnie w postaci gęstego sosu. Ja jednak dalej smażę, odparowując wodę. Gdy ma konsystencję roztopionego sera żółtego/kleju:
a) ściągam patelnię z ognia, dodaję zółtko i natychmiast mieszam, zanim zdąży się ściąć. Patelnia wraca na palnik i ser smaży się jeszcze chwilę (mieszam!). To jest opcja ? la ser żółty;
b) ściągam patelnię z ognia, dodaję białko jaja i natychmiast mieszam, zanim zdąży się ściąć. Patelnia wraca na palnik na krótko i smażę jeszcze chwilę, pilnując żeby nie stwardniał. To jest opcja ? la mozzarella;
c) pozwalam wodzie jeszcze chwilę się odparować (serek jest już taki gumowy) i przekładam do miseczki (nie dodaję jajka) - tak właśnie zrobiłam wersję z kminkiem.
Ser szybko zastyga i potrafi porządnie stwardnieć, zależnie od stopnia odparowania wody. Włożony na noc do lodówki, nadaje się rano do krojenia w grube plastry.


Ja zrobiłam te wersje bez jajka, ale te inne też mam zamiar wypróbować.Posypałam soda i zostawiłam na noc w lodówce, na nastepny dzien smażyłam
Aneta
Agus29
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 mar 2010, o 13:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

marzenaF pisze:Radzę zabrać ze sobą,ja ostatnio po rundzie za mąką kukurydzianą,która kupiłam w 4 supermarkecie /odam ,ze ostatnie pół kilo ;:14 / byłam wściekła jak nie wiem co ,serki homogenizowane to w ogóle zapomnij w Szczecinie nie idzie dostać! Szkoda słów po prostu :evil:
Ale daję rae dzisij jadłam taka lekko chińską zupkę z kurczakiem i krewetkami z jajkiem beltanym i nawet zrobiłam sobie deserek prawie "danio" waniliowe ;:224 smaczne tylko musiałam miksować twaróg na płynną masę bo homo nie ma i ciul :( a jutro AMERYKA moja droga ale sobie pożrę ;:224
hej, ja tez ze Szczecina:-) Mam to samo z mąka kukurydziana, ale wyczaiłam własnie sklep ze zdrową żywnościa na Jagiellońskiej i wysłałam mojego faceta, żeby mi kupił :-)) Co do serka homogenizowanego to ja kupuje w Netto. Jest to jakis niemiecki serek - leży razem z twarogami ale to zwykły homo :-) Jest odtłuszczony i bez cukru! Na górze ma niebieskie napisy po niemiecku a pod spodem pisze, ze twaróg odtłuszczony. Polecam :-)
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

To mój tzreci dzien na dukanie:) Jestem troszke osłabiona i szybciej się męcze al eogólnie ok. A co najwazniejsze 1,5 kg jest mniej:D
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Witam do dukanowiczki i życzę powodzenia.Ja na początku też byłam osłabiona ale to Ci przejdzie, odczekaj ze 2 tygodnie.
Aneta
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

A ja wczoraj nagrzeszyłam ,że ho ho hoooooooooooooooooo moje drogie byłam na przyjęciu forumowej koleżanki i ŻARŁAM a nie jadłam :oops: wszystko! Mniam jakie pyszne to było :heja
No i piłam troszkę też :| ale o dziwo rano waga nie poszła w górę,a nawet spadła czary jakieś czy co?
I uprzedzam wszystkie nowe dukanki pamiętać o otrębach!!! Bo potem kłopot jest taki,że o jejuuuuu! :evil: :wink:
Aguśserek już dawno wyczaiłam ,ale dziękuję za podpowiedź ;:196 ,mąkę dostałam ostatnio bez problemu w carrfeur ,na pewno taniej jak w ekologicznej żywności :wink:
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Ja tez zaliczyłam pare grzechów, ale jak na razie sie trzymam.Ciągnie mnie tylko do owoców i chleba, gdy czuje zapach przy krojeniu dla mojego synka.Myśle, że każdy prędzej czy pózniej sięga bo zakazane, bo nie wierze, że ktoś by wytrzymał tyle czasu jeść tylko to co dozowlone.A jeśli chodzi o słodycze to kupuje sobie takie żelki jogurtowe bez tłuszczu i próbuje nimi zaspokoić ochote na słodkie, choć nie zawsze mi to wychodzi :wink:
Aneta
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

dzis piąty i chyba ostatni dzien w 1 fazie:) Ogólnie jest ok. tylko ciągnie do owoców... poszło mi 2 kg:D ale jestem z siebie dumna hehe. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sliweczka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 25 lut 2010, o 21:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Witajcie po dłuższej nieobecności.
Nie mam zbytnio czasu ostatnio,zapisałam sie na kurs prawa jazdy bo nareszcie mieszcze się za kierownicą :heja
Moja waga ruszyła z lekka w dół,ale na razie ciiiiicho...żeby jej nie wystraszyć :D
Piszecie tu o mące kukurydzianej której nie wolno jeść.Maizena którą zezwala Dukan to skrobia kukurydziana,biała i podobna w konsystencji do mąki ziemniaczanej.Można ją kupić w zdrowej żywności lub np.w sklepach auchan.
Pozdrawiam wszystkie dietowiczki i samych spadeczków życzę.
http://sliweczka.blox.pl/html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

Masz racje, ja też maki kuku nie używam tylko mazeine.U mnie na razie postój od 3 dni, ale dzisiaj mam ostatni dzien na warzywkach, więc wkrótce może znowu coś zleci.
Aneta
marzenaF
1000p
1000p
Posty: 1679
Od: 24 sie 2009, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Warto schudnąć-rewelacyjna dieta Pierre?a Dukana

Post »

U mnie też tempo zwolnione /49d 8,2kg/ ale najważniejsze,że nie rośnie ja tam uważam,że to chyba nawet lepiej jak tak wolno zchodzi tłuszczysko z nas :wink: To zwykłej kukurydzianej nie używać? No jasna anielka nie doczytałam czy co :evil:
pozdrawiam zielono zakęconych Marzena:)
Spełnione marzenie Marzenki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”