Palma kokosowa (Cocos nucifera)- pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczekaj z tydzień jeszcze jak nie będzie postępowało zasychanie liści to wytnij je tak jak na zdjęciach zostawiając 3 mm suchej tkanki przy zdrowej części liści.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Przemku poobcinałam suchelce tak, jak pokazałeś.
Niestety palma chyba mi padnie :cry: Pojawiły się na liściach brązowe plamy, które nie są suche.W dotyku są jak liście :cry:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

To zdjęcie sprzed kilku dni
Obrazek

Dziś już o wiele gorzej, to coś postępuje w zastraszającym tempie :shock: Obecnie tylko jeden liść jest zdrowy. Mniejszy z którego ucinałam suchelce jest prawie całkowicie suchy, drugi duży w 1/3. I co dziwne, to co wygląda jak suche, wcale suche nie jest :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od spodu
Obrazek

Obrazek
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewalukas pisze:To zdjęcie sprzed kilku dni
Obrazek

Dziś już o wiele gorzej, to coś postępuje w zastraszającym tempie :shock: Obecnie tylko jeden liść jest zdrowy. Mniejszy z którego ucinałam suchelce jest prawie całkowicie suchy, drugi duży w 1/3. I co dziwne, to co wygląda jak suche, wcale suche nie jest :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Od spodu
Obrazek

Obrazek
Czy aby przy orzechu na ziemi i na samym orzechu to nie czasem pleśń - nie za dużo podlewasz? Równie dobrze może to być normalna reakcja na przesadzenie u Amandy było podobnie zaczęła jej palma po przesadzeniu schnąć a teraz pięknie rośnie poproś Amandę na pw o fotki sama zobaczysz.
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Przemku to nie pleśń, to ze skrzydłokwiata pyłek :lol:
Podlewam nawet nie 0,5 l wody. Przypuszczam że jakieś 0,4 to max, bo ma wilgotno. Ziemia nie wysyca całkiem.
Jakk tak dalej pójdzie to zostanie tylko jeden liść :?
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Musi to być normalna reakcja na przesadzenie.
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

I wygląda na to, że to koniec mojej palmy :cry: Dwa liście uschły całkowicie, więc je usunęłam. Został jeden i widzę, że też usycha. Pewnie i jego trzeba będzie usunąć :cry: I w donicy zostanie mi sam kokos..... :?
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewalukas pisze:I wygląda na to, że to koniec mojej palmy :cry: Dwa liście uschły całkowicie, więc je usunęłam. Został jeden i widzę, że też usycha. Pewnie i jego trzeba będzie usunąć :cry: I w donicy zostanie mi sam kokos..... :?
Póki kłodzina jest zielona palma powinna odbić liście bo to oznacza że orzech jeszcze nie marnieje od środka, pokaż mi ją teraz i samą kłodzinę i orzech i całą palmę, nie załamuj się pisałem już taki sam problem miała Amanda a teraz palma u niej wybija nowe liście. :D
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Powiedz co to kłodzina :oops:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

ewalukas pisze:Powiedz co to kłodzina :oops:
Kłodzina zaznaczona na Twojej fotce wychodzi z orzecha
Obrazek
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Nie mam jak zrobić teraz fotki, bo ładują się akumulatorki, ale niestety...To, co wychodzi z orzecha jest suche :cry:
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poczekam na zdjęcia może nie jest aż tak źle chyba że podczas przesadzania uszkodziłaś coś w systemie korzeniowym to może być po palmie ale poczekajmy, zobaczymy. :D
Awatar użytkownika
ewalukas
50p
50p
Posty: 97
Od: 27 maja 2007, o 18:07
Lokalizacja: Radzyń Podl.

Post »

Dziś już mi się nie uda fotki cyknąć, bo mam dzień zajęty, weselicho za parę godzin 8)
Co do korzenia - jak przesadzałam w sumie nawet go z ziemi nie oczyściłam, żeby nie uszkodzić. Tak więc wyjęłam z doniczki i wsadziłam do większej. Ale być może coś tam się porobiło. Cóż..Jeżeli faktycznie po palmie to szkoda :?
"Bycie w związku stwarza niepowtarzalną szansę stania się pełniejszą i lepszą osobą, pozwala lepiej poznać samego siebie"
KOCHAć Z OTWARTYMI OCZAMI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”