Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Ankowo

Post »

O kurczaki :!: Ale Ty jesteś gaździna całą twarzą ;:138 ;:138
W ogóle super wiosenka u Ciebie, u mnie tez już sie powoli budzi, ale jeszcze szaro-buro i brudno po zimie.
Temat kurek już gdzieś wypłynął i chyba podpadłam wtedy na fo...bo ja mam serdecznie dosyć takiego ptactwa z rodzinnego domu i chyba jednak się nie zdecyduje prędko na nie. Nooo...może na emeryturce kiedy nie będę miała co zrobić z wolnym czasem. Niemniej jednak...dobrze wiem co to znaczy "chodzić koło gadziny " (moja Babcia tak mówiła), dojenie krówki też przerabiałam. Krowa, świniaki, indyki, raz gąski, kury zawsze... i kawał pola... ech... i pięknie i okropnie - zależy od punktu siedzenia :;230
Ale... z całego serca życzę CI powodzenia Aneczko ;:196
Te kurki co znoszą zielone jajka, to może są te zielononóżki czy coś takiego, bo one właśnie mają takie zdrowe i bezcholesterolowe jajeczka.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Majko i Madziu - wolałabym nie ciąć piórek na skrzydłach (a skrzydeł to już na pewno :;230 ), niechby były te kury jakąś ozdobą. Ale wszystko wyjdzie w praktyce. Czasem zaglądały do nas w ubiegłe lata kury od sąsiadów - największym ich zainteresowaniem cieszył się kompost, strat w ogrodzie nie było. Naszym zrobimy wybieg ok 22 m długości i ok. 10 m szerokości.


Andzia - to z ciebie doświadczona gospodyni - nieźle się przeszkoliłaś na gospodarstwie rodzinnym ;:138 Wiem że to ciężka praca. Na szczęście będzie się miał kto zająć kurami na co dzień -mój ojciec zobowiązał się do opieki :D Bo jakbym miała i ogródek i kury sama upilnować to chyba trzeba by się zwolnić z pracy. Teraz to wracam po południu, przebieram się, pędzę coś poplewić ,skubnąć, pozaczynam i nie skończę a już robi się zimno i ciemno. A u mnie przecież wszystko w miniaturze - i działka i zamierzony kurnik. Nie wyobrażam sobie wielkiego inwentarza i pola - nie dziwię Ci się że masz dystans do takich przyjemności jak zwierzyna hodowlana :wink:
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Zielona_Ania pisze:Mało brakowało a zapomniałabym dodać zdjęcia dzisiejszej wiosny :D

A oto i one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Witaj Aniu Nie mogłam się napatrzeć jak u Ciebie wiosennie :shock: :shock: ;:138 te kwiaty to jest balsam dla oczu i duszy ;:108 ;:108 u mnie dopiero śnieg całkiem zeszedł i wzięłam się za grabienie -dotlenienie trawy bo niezbyt fajnie wygląda po tym śniegu ...
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Witaj Kasieńko ;:196 Muszę powiedzieć że byłam w szoku jak szybko zaczęły się pojawiać te kwitnące maluszki- wydawało mi się że zupełnie padły przywalone ciężkim śniegiem, a one z dnia na dzień wystrzeliły. U Ciebie też na pewno śmigną za chwilkę :D . Grabienie trawnika to kawał roboty, pewnie nieźle się napracowałaś. Ale za to trawa będzie jak należy ;:138

To jeszcze jedno ujęcie kosaćców -specjalnie dla Ciebie :D :

Obrazek
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu ;:196 ;:196 ;:196 jesteś ;:170 ja to dopiero odczuję jutro ,ale co tam :D :D :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Ja po weekendzie pracy z widłami miałam kłopot z chodzeniem, w poniedziałek wieczorem zastygłam jak mumia, ani ręką ruszyć ani nogą :;230 Mam nadzieję że z Tobą będzie lepiej :wit
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu jak by to tak delikatnie ująć ,aby nikogo nie wystraszyć :;230 ;:224 ;:224 ;:224 ja z widłami to mam co dzień do czynienia ,ale grabienie to jest całkiem co innego -normalnie aż mi "rosa " na czoło wyszła a ramiona to chyba naprawdę rozkręciłam :?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

To musiało ostro być. Tak, po zimie rzucamy się jak głodne wilki na te nasze ogrody, chciało by się wszystko naraz zrobić. I jeszcze świadomość terminów- niektórych prac nie da się przenieść na później. A kiedy my będziemy odpoczywać? Ja mam taki obraz: leżak na środku trawnika i ja z drinkiem z parasolką :;230 Ale to tylko w wyobraźni ;:14
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu a może w długi weekend w maju :?: :?: chyba coś od życia się należy :D :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Jak znam życie to pewnie w długi weekend będę się włóczyć na jakichś wycieczkach :D Ten leżak to chyba na emeryturze będzie :;230 Grunt że mam wizję tego co chcę robić w przyszłości :;230
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

dobrze że mamy chociaż te marzenia :;230 ;:224 ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Trzeba tylko pamiętać że najlepsze marzenia to te, które się nie spełniają :wink:

Żeby nie było że ogródek to tylko kwiatki, czasem warto spojrzeć na inne obrazki. Późna jesień, zima i przedwiośnie to czas kiedy mało jest koloru w ogrodzie. Zwracam wtedy uwagę na kształty, formy, faktury - korę, gałęzie.

Dereń biały, odmiana Sibirica
Obrazek

Korkowiec amurski
Obrazek

Żarnowiec
Obrazek

Suchodrzew Korolkowa
Obrazek

Trzmielina europejska
Obrazek
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Ankowo

Post »

Aniu wiosna w Krakowie na całego ;:138
A na zdjęcie derenia i korkowca mogłabym patrzeć godzinami :D
Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”