Działka z dębami - Wiślanka - agape

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Izuś - A ja myślę, jaki podbiał? a TO jest podbiał, to żółte!
A u mnie dosłownie tylko te 3 pokazane konkretne kwiaty kwitną, inne jeszcze nie, dopiero wystają.

Natenczas postanowiłam pokazać, jak u mnie "za 2 tygodnie temu" było w zeszłym roku!
było tak...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jestem zdziwiona, bo myślałam, że kładłam ten taras w marcu, a to była i wtedy połowa kwietnia!
Więc u mnie wiosna wcale nie jest spóźniona. W porównaniu z tym, że teraz już mam zagrabione grządki warzywne, to jestem nawet o 3 tygodnie wcześniej gotowa niż w zeszłym roku! Szok!To widać tylko u mnie złudzenie, że zima była dłuższa!
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3847
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Aguś właśnie dziś zwróciłam szczególnie uwagę na taras -fajnie ci wyszedł i fachowo go zrobiłaś.
Działka świetnie przygotowana do wysiewów ;:138 .
Teraz to juz sama przyjemność ;:138 .
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Widzę Agnieszko, że nie tylko mnie pogoda pokrzyżowała plany w ten weekend. Miałam uprzątnąć grządki pod warzywa, był w planie oprysk miedzianem, rozłożenie reszty obornika po drzewa owocowe. Zdążyłam przed deszczem tylko uprzątnąć grządki z truskawkami :(
Oznak wiosny u mnie nie widać, więc zazdroszczę tych nielicznych u Ciebie - krokusików , przebiśniegów. Zimniej w tej naszej Bydgoszczy..
Pozdrawiam ciepło, wiosennie
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape! Ale super pomysł aby porównać jak wyglądały nasze działki rok temu ;:138
Podejrzałam zeszłoroczne zdjęcia i okazuje się że pierwsze mam z 13 kwietnia. A wydawało mi się że w tym roku wyjątkowo późno pierwszy raz pojechaliśmy na działkę :lol:
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Prawda, Ambo!? Aż się nie chce wierzyć! Dobrze czasem porównać foty!
Aśka - małymi kroczkami i wszystko zdążymy! Weekend ma być ciepły bardzo!
Agnieszko- dzięki za ocenę tarasu. Osiadł i mech rośnie między blokami drewna, tak jak chciałam...Może w tym roku posieję w nim maciejkę...aby pachniało jak się chodzi (dumnie powiedziane...raczej jak ja chodzę, bo wielu gości to ja nie mam :roll: ;) ) i potrąca....
Witajcie!

Gdy szłam tego pierwszego ciepłego dnia na działkę, tylko w polarze, czułam się po pół roku zimy, jakbym wędrowała po dekoracji, albo ogrzewanej scenografii. Zupełnie nieufnie jak Lamia z Seksmisji.Dziwiło mnie, że nie zawiewa zimny wicher, że wiatr jest ciepły i nie powoduje gęsiej skróki tylko jest tak miły, że człowiek przypomina sobie, że ma skórę na gołych rękach, która oddycha i tyle czuje! te malutkie włoski na rękach powiewane wiatrem, zupełnie sie podnosiły, jak ta trawa młoda, bez śniegu, tak i one bez przyklapnięcia grubymi kurtkami i zwałami ciężkich ubrań.
Słowem - czułam się częścią świata ;)
A to moje "u-boty" wystawiaja antenki i odchylają klapy-włazy, by wydostać się na powierzchnię:

Obrazek

[url=http://img263.imageshack.us/i/kielek2.jpg/]Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Joł!
Idę sadzić dymkę,siać rukolę, rzodkiewkę, marchewkę!
Wiosna! :heja
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Gdybyś nie napisała, że to zdjęcia z Twojej działki pomyślałabym że z mojej :;230
Od kilku dni porządkuję i zbieram stare liście, ale dziwnie końca nie widać. A kości i mięśnie z dnia na dzień coraz bardziej bolą. Muszę się przyznać, że ja pracuje w kucki.
Dzięki za info o tych jabłoniowych zrazach. Pomyślę o tym. Sądziłam, ze to znacznie trudniejsze. Taka wyższa szkoła jazdy sadownictwa.
Posadziłaś i posiałaś wszystko? Mam nadzieję, że pogoda Ci dopisała. Sadzonki wyślę chyba po świętach...Teraz poczta ma młyn...po co mają gdzieś tam sobie leżeć.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Hej Izo! No tych liści jest sporo. Na rabatach je zostawiam, bo ptaki szczypią i ucinają kiełki, jak jest łyso. A tak to nie widać.

Wczoraj wygrabiłam trawnik. I dosiałam 2 kg trawy. W zasadzie pod jabłonią, to założyłam go na nowo.
Było cudnie ciepło. Wystawiłam stolik, krzesło...Ehhh...zjadłam śniadanie, świeżą bułkę z kefirem. Jakie to pyszne na dworze!Wybieranie się na działkę właśnie na śniadanie, to jedna z moich ulubionych przyjemności działkowych!

Grabiłam jak głupia, bo tych liści wciąż są tony.
No i posiałam koper w rzodkiewkę 4 gatunki: okrągłą, podłużną, biało-czerwoną i wielką.
W międzyrzędzia powsadzałam dymkę. Dość gęsto co 5-6cm, bo będę ją raczej podjadać całe lato ze szczypiorem, niż doczekiwać zbioru.I to wszystko, bo reszta grządek czeka na wypielenie.
Potem rzodkiew przykryłam agrowłókniną.

Było cudnie cicho. Słonecznie. Ptaki świergotaly, a blask słońca w oczy...

No i posprzątałam altankę. Znalazłam w niej karton nasion...! A w domu, myślałam, że nie było ze mną tak źle, skoro nic nie zostało... :;230

W sobotę rano tniemy drzewka. Coraz bardziej się przekonuję do radykalnego cięcia jabłoni.
Sorry, niektóre zdjęcia wychodzą większe choć je zmniejszam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

A, i zapomniałam o najważniejszym:
Sezon 2010 uważam za otwarty! ;)
Obrazek

Obrazek
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witaj Aguś
Wiele zimowych wieczorów spędziłam czytając uważnie i z wielką przyjemnością Twój wątek. Jesteś niezwykłą osobą, wrażliwą, twórczą, a na dodatek pracowitą i utalentowaną, toteż Wiślanka i wątek o niej to dzieła, do których wraca się z przyjemnością i odchodzi niechętnie.
Jak pisują na forum, zazdraszczam i odgapię nieregularny chodnik z płytek. Nie mogę się na niego napatrzeć. Aż szkoda, że wkrótce prawie zniknie w trawie.
Zdjęcia cudne, niebanalne, a ostatni krokusik grzeje serce niczym południowe słońce ;:196
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witaj Siberio!
Przyznam, że dwa razy sprawdziłam, czy to na pewno do mnie napisane! Tyle miłych słów!
Bardzo Ci dziękuję! Jestem niesamowicie zaskoczona i ujęta, no i zaszczycona, że swój pierwszy post na forum skierowałaś do nas - Wiślanki no i mnie...Będę czekać aż założysz może i swój wątek ogrodowy, aby zobaczyć "siostrzane" ścieżki nieregularne u Ciebie! No i w ogóle dowiedzieć się o Twoim ogrodzie!
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Taki jeden maleńki, zółty krokusik na twoim zdjęciu, a tyle w nim ciepła, tyle słońca, tyle WIOSNY !!!! Jakby krzyczał: Hurra! Wiosna... wiosna... Już wiosna!!!
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

agape pisze:Będę czekać aż założysz może i swój wątek ogrodowy
Mam nadzieję, że uda mi się przed tym powstrzymać :wink: Po pierwsze primo nie mam co pokazywać, po drugie primo mój zapał do pisania wątku wypaliłby się szybciej niż snopek słomy. Wiem, bo już to kiedyś przerabiałam. Gdyby tak się jednak nie stało, to byłoby jeszcze gorzej, bo mam jednak sporo obowiązków, które musiałyby wtedy ucierpieć (a i teraz cierpią!)

Mój Ogród (wpływ Oranii?) jest jeszcze młodziutki i wciąż rodzi się w bólach (aktualnie rozciapkana a wkrótce kamienna glina).
Od dzisiaj zastanawiam się jak sprawnie posadzić 41 bylin zakupionych na cebulach.pl. Tak jest, jestem z zamiłowania byliniarką, choć popełniłam też zakup 12 róż (zgubny wpływ forum!). I teraz nie wiem gdzie je posadzić, zrujnowały mi koncepcję... a na dodatek zajęły donice na nowe zakupy.
No i uważam, że w dobie wszechobecnej chemii ogród bez warzywnika i sadu to nieporozumienie. Kwiatki są cudne, ale zdrowie dzieciaków jest wartością nadrzędną.
Ależ się rozpisałam!!! :shock:
Uściski dla wszystkich współtwórców tego wątku, jesteście fajną ekipą... Wiem, bo wszystko u Was przeczytałam :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”