Ogród piofigla cz1.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Tomku ładny zakup , gdybym wiedziała to ciemierniki białe mogłabym Ci wysłać bo jeszcze mam kilka siewek razem z liliowcami i prymulkami po świętach .
Bratki też już posadziłam .

Genia :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj Tomku. :wit
Niezłe zakupy zrobiłeś. ;:333
Teraz pewno też pracujesz w ogródku, bo to gorący okres.
No i następne pocieszycielki pewno niedługo zagoszczą w twoim ogrodzie. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Geniu mamy jeden biały ciemiernik rosnący, ja dopiero tu na forum dowiedziałem się że to ciemiernik, nie znałem tej nazwy.Zobaczyłem w OBI że są w sprzedaży to kupiłem nowego, wszyscy tu na forum teraz wiosną pokazują swoje ciemierniki, to i ja będę mógł się pochwalić :D

Witaj Igor mówisz że fajny ten ciemiernik, mnie też się podoba :D

Grażynko kupiłem już sporo roślin, cebulek kwiatów, nasion, nawozów, ziemi ogrodniczej, kory, drobnych narzędzi ale to dopiero namiastka prawdziwych zakupów, trzeba się będzie spieszyć bo zamiast wiosny możemy mieć niedługo gorące lato. Ostatni tydzień pokazał przepiękną pogodę, spędziłem go prawie w całości w ogrodzie, bo nie pracowałem zawodowo. To prawdziwa frajda móc spędzać tyle czasu wśród roślin :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Będę zagladać Tomku i śledzić twoje poczynania w ogródku.
No i mam nadzieję, że zdjęć i relacji nie zabraknie. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Ładny różanecznik wybrałeś i ciemiernik też :D No i faktycznie - różnice w cenach roślin są olbrzymie, dobrze że się nie skusiłeś na pierisa, bo strasznie drogi był. Ja szczerze mówiąc nie przepadam za zakupami roślinnymi w marketach, wolę poszukać w centrach ogrodniczych, szkółkach. Chociaż ostatnio bardzo rzadko coś dokupuję, staram się ogarnąć to co już mam :D .
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32007
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Witaj Tomku czytałam ,że wybierasz się do szkółki pod Krakowem .
mam prośbę rozejrzyj się czy sa iglaczki szczepione na pniu takie 3-4 letnie małe .
No i jakie ceny tych iglaków ?
Genia

interesuje mnie szczególnie
Picea abies Pusch
Picea abies Rydal
Sosna himalajska Nana
Pineus sylwestris Ksawerów
Pineus Parviflorum nagishi
Abies lasiocarpa Glauca Compacta
Picea pungens Brynek
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Dla porównania Pusch ostatnio widziałam na All po 28pln. Sadzonka malutka.
Agata
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Grażynko dziękuję Ci bardzo, zapraszam zaglądaj kiedy zechcesz, niestety teraz wiosną i latem może się u mnie w wątku mało dziać, więcej w ogrodzie, dlatego relacje mogą się pojawić dopiero po sezonie. Ale będę się starał, zwłaszcza kiedy będę widział Wasze Forumowiczów opowieści ogrodowe. :D

Aniu witam serdecznie, ten różanecznik malutki na razie, ale za niecałe 9zł to szkoda mi go było zostawiać w sklepie skoro może u mnie w ogrodzie urosnąć. Ja teraz co nieco kupiłem w marketach, ale już będę zaczynał jeździć po szkółkach. Kiedy zakładaliśmy ogród to nie było jeszcze w naszym kraju hipermarketów ogrodniczych, dlatego dobrze znamy zakupy szkółkowe.
Myślałem kiedyś podobnie jak Ty że powinienem ogarniać już raczej tylko to co mam, jednak wszystko się zmieniło z chwilą wstąpienia na to wspaniałe pełne Super Ludzi forum. Zauważyłem że ogrody żyją nie tylko porami roku ale także nowymi nabytkami, które je wzbogacają i zmieniają. Najczęściej jeżdżę do szkółki w Krzywaczce, byłaś tam może kiedyś? :D

Geniu oczywiście już przepisuję nazwy iglaczków i dam Ci odpowiedź :D

Agatko zauważyłem że zaczynają Cię interesować iglaczki, a pamiętam co mówiłaś kiedy poznałem Twój wątek :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

O rety, to dobra cena tego różanecznika :D Ja nie jeżdżę na zakupy roślinne, bo ostatnio staram się sama z nasion rozmnażać to i owo. Jakbym pojechała do jakiejś szkółki to gotowa bym wydać wszystkie pieniądze, a potem przez rok głowić się gdzie to posadzę :D Za to co sezon dosadzam jakieś cebulki, zawsze coś na taras się wypróbuje latem. Szkółka w Krzywaczce jest bardzo dobra- duży wybór roślin i ładne. Szkółek rożnych trochę znam, jeździłam swego czasu po rośliny służbowo w okolice Krakowa, i za Bielsko i pod Łódź i nad morze :D
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Czyli Aniu znasz się na szkółkach i pewnie na roślinach profesjonalnie, bardzo przydasz się nam forumowiczom.
Ja często też mam problem gdzie jakieś rośliny posadzić mimo że część działki jest nie zagospodarowana, zdarza mi się kupować rośliny dla ich urody i czasem niskiej ceny, jednak żadnej nie zmarnowałem w doniczce, zawsze gdzieś upchnę :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Wiesz jak to mówią Tomku -szewc bez butów chodzi :D Mój ogródek jest skromny, nie zawsze był czas na jakąkolwiek pielęgnację i dużo rzeczy się zaniedbało. Co nieco wiem o roślinach i ogrodach, ale i tak chylę głowę przed forumkami, którzy z pasją zbierają rośliny, bo jednak własne doświadczenie jest ważniejsze niż wiedza z książki.
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Ważne jest jedno i drugie, dobrze że jesteś z nami Aniu, nie zawsze trzeba błądzić i samemu dochodzić do jakichś wniosków, czasem można też zapytać fachowca :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
riane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 921
Od: 24 lut 2008, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: otulina Kampinosu (mazowieckie)

Re: Ogród piofigla cz1.

Post »

Dobrze pamiętasz. A dziś właśnie chodziłam po ogrodzie i szukałam najlepszych miejsc dla 16 maluszków. Niektóre maluszkami zostaną, a kilka urośnie... nawet bardzo urośnie :). To wszystko przez forum. Kiedyś nawet bym się nie obejrzała za iglakiem. A dziś? W zimie jakoś pusto było w ogrodzie. A i różaneczników trochę nasadziłam i było by im smutno samym :wink: .
Agata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”