Psie podkopy pod siatką ogrodzeniową

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ZULA
100p
100p
Posty: 120
Od: 8 sie 2007, o 21:39
Lokalizacja: WARSZAWA

Psie podkopy pod siatką ogrodzeniową

Post »

Co zrobić żeby psy sie nie podkopywały się pod siatką ogrodzeniową ?
Oczywiście nie wchodzi w rachubę murek/czy podmurówka (nie wiem jak to nazwać) w ziemi ze względów finansowych...czy macie jakieś proste , wypraktykowane pomysły czy sprawa przegrana i nalezy się poddać ...psom.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 947
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Mam podobny problem. Do mojej suni przychodzą kawalerzy i podkopują się. Ostatnio mąż wpadł na pomysł, by w wykopany dół wsypać kamienie i z góry wyrównać ziemią czy żwirem. W tych miejscach już nie kopią. Pozdrawiam Ewa
konto-nieaktywne2
---
Posty: 423
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Można dać przy siatce krawężniki, starą dachówkę, blachę, stare deski, ulożyć duże kamienie częściowo wkopane w ziemię ...
papajoe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 wrz 2007, o 20:39

Post »

Wymaga troche pracy niestety ......
jeśli ten płot to jest zwykła siatka na słupkach to np mozna
1. zwinąc siatkę
2. wykonac pomiedzy słupkami "wykop" 20 cm
3. zamontowac siatke na słupkach ale "wpuszczając" ją w ten wykop

pozdr

Tomek
Milena
50p
50p
Posty: 80
Od: 21 sie 2007, o 11:47
Lokalizacja: Gryszczyn k/Poznania

Post »

W prawie wszystkich "marketach" z działem ogrodniczym dostaniesz taką siatkę z metra, z drutu o grubości ok. 2 mm, o oczkach 10x10 cm i wysokosci ok 0,7m. Taką siatkę zakopuje się wzdłuż ogrodzenia w ziemi i łączy drutem z siatką ogrodzeniową. Sprawdza sie doskonale. Możesz mi wierzyć, bo mam tak zrobione ogrodzenie z tyłu domu, a specjalista najwyzszej klasy od podkopywania się i wychodzenia - malamut nie dał rady i zostawił tą drogę wyjścia w spokoju. Takie zasieki często się tez stosuje jako zabezpieczenie przed dzikami.
Milena
pablo123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 wrz 2014, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Psie podkopy pod siatką ogrodzeniową

Post »

Najskuteczniejszym rozwiązaniem które zlikwidowało u mnie problem z uciekającym psem był zakup niewidocznego ogrodzenia dla psa. Na system wydałem nieco ponad 300zł co w porównaniu do podmurowywania całego ogrodzenia było kosztem znikomym.
Drut zakopuje się w ziemi albo rozwiesza na płocie. Drut jest w izolacji więc nie trzeba się bać że kogoś porazi. Wykorzystałem nadmiar drutu i ogrodziłem jeszcze oczko wodne i zabezpieczyłem tuje. Od tej pory przestałem stale myśleć w robocie co mój pies znowu odwalił. Polecam stronę "waruj" link usunięto, pomid. Mają dobry sprzęt a co ważne bardzo tanio w porównaniu do innych.


Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum,pomid.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Psie podkopy pod siatką ogrodzeniową

Post »

wystarczy też położyć siatkę 50 cm szerokości wokół ogrodzenia. Psy kopią zwykle bezpośrednio przy siatce pionowej. ta pozioma wystarcza.
W przypadku królików metoda ta już się nie sprawdziła :D
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Psie podkopy pod siatką ogrodzeniową

Post »

Ja też mam zakopana siatkę ogrodzeniową. Najlepsza jest ocynkowana powlekana. Roboty troche jest ale efekt też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”