Działka z dębami - Wiślanka - agape

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witam serdecznie...No cóż. Co się da to naprawię, ale tak to jest jak trzeba się cieszyć, że w ogóle jest zrobione i za bardzo nie można wybrzydzać na Wykonawcę... :)

Renszpaks - dziękuję.Nie pomyślałabym, że moja działka jest z tych zadbanych... :wink: Jeszcze jej daleko do tego. Dowodem są dzieci spacerowiczów, które gapia się na sąsiednie działki, a moją omijają ze strachem, bo jest ...mroczna.Szczególnie wiosną.Ale się staram.

Izo- no jaśniej jest o wiele. Jak opadły poucinane galęzie, to nie dało się przejść po działce. Tyle tego było u góry!A to tylko mały %! Ciełam je i cięłam na ziemi i nie znikają...Mam już kilka wielkich stert!

Siberio! - obyś miała rację! Też przeczytałam własnie w Działkowcu, że pestkowe tnie się po owocowaniu (co doradzali fachowo Forumowicze), ale jest tam tez rada, że ten kto tego nie zrobił w zeszłym roku, a drzewa ma zaniedbane i gęste, powinien jednak ciąć pestkowe na wiosnę. Więc aż tak źle nie zrobiłam!
Na kursie dowiedziałam się jak sprawdzać czy drzewko nie przemarzło- trzeba uszczknąć pączek i go rozciać. Jeśli jest jasnozielonkawożółty- to żyje, jak w środku jest rdzawobrązowy- przemarzło.

Krzyś, dziękuję za fachowe oko! :!:

Obrazek

Cóż. No człowiek uczy się na błędach. A jak się spieszy to się diabeł cieszy...Najbardziej cieszę się, że od południa będzie więcej słońca (akacja, czereśnia). Już nie mogę się doczekać na liście aby zobaczyć jak będzie przewiewnie.Jednak czuję, że nadal jest Wiślankowo, szumnie od wiatru, i drzewiasto.

W tym roku owocuje u mnie jabłoń. A zadziwiło mnie, że morela co 2 lata- ale jakie to logiczne - raz jabłoń, raz morela! Dobrze, że tak trafiło, że naprzemian a nie razem, a potem nic! jaka ta Matka Natura jest mądra! ;:63

Z drewna zrobię opłotki a z niektórych ławeczki.
Jak ja bym chciała mieć tydzień tylko na działkę! :lol:
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape! :D
O, ile się dzieje!
Teraz widać, że Twoje założenia dotyczące organizacji działki są już po wstępnej fazie. Teraz po przycięciu drzew zostanie tylko upiększanie działki - tu farbka, tam kamyk, tu płotek, tam coś tam, no i mała architektura z tych wielkich konarów! Alke będzie!
Co dotyczy przycięcia drzew, to moim skromnym zdaniem czereśnia jest przycięta prawidłowo - to jest przecież pierwsze cięcie. Ja osobiście jestem za zachowaniem owocowania i stopniowego przycinana starych drzew, a nie radykalnego, uniknie się wówczas nadmiernego wypuszczania wilków, które i tak trzeba ciąć. Po tym sezonie będzie można bardziej szczegółowo przycinać drobne gałęzie, ale trzeba jeszcze o tym poczytać i dokładniej poznać drzewo.
Agape! No to ja Ci gratuluję pierwszej wycinki! ;:138 Jest dobrze!
A ten irys to rośnie na Wiślance? :shock: Prześliczny!
Agape, jak ja Cię rozumiem z tym wolnym tygodniem na działce! Ja mogę od świtu do nocy...
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Oranio!
Ten irysek to na Wiślance. One są malutkie, takie na 10cm.Nazywa się to chyba irys botaniczny?
No - cięcie to duże przeżycie...Chciałoby się aby było perfekcyjne, ale nawet jeśli nie jest, to chyba i tak bedzie jaśniej. Na pewno na spokojnie popoprawiam to co trzeba.
Czereśnia została zupełnie rozczochrana, ale nie chciałam już ciąć teraz małych gałazek, tylko te 3 wielkie konary. Resztę zetnę po owocowaniu.
Mam takie uczucie co do działki, że jak coś robię na niej sama, to zazwyczaj jest na spokojnie i tak jak chce. Jednak jak korzysta się z pomocy, to wszystko jest na szybko, trzeba się orientować, podejmować decyzje...Nie ma czasu na spacerowanie wokół drzewa i zastanawianie się długo...
Choćby z cięciem konarów. Ja się muszę zastanowić, które zostawić długie, które pociąć na słupki....
Chociaż chodziłam wielokrotnie i oglądałam gałęzie do wycięcia, robiłam zdjęcia drzew, oglądałam je w domu i planowałam, to i tak cięliśmy inaczej!
Moim celem jest nadanie drzewom kształtów rozłożonego parasola, aby nie usuwać dolnych gałęzi a raczej czuby.

To naprawdę radość, jak wiosna nadchodzi i spod śniegu ujawnia się...trawnik, warzywnik jesienią przekopany... A nie cała skopana działka i że dopiero trzeba wszystko układać.
To mnie tak ucieszyło, że miałam ochotę hołubca strzelić gumiakami ;)

Każda kolejna wiosna będzie przynosiła coś nowego po poprzednim sezonie! To jest takie radościonośne! Tego lata i jesieni zbuduję inspekt - i to on jako nowość, będzie czekał na mnie przyszłej wiosny, aby móc wysiewać w końcu kwiaty jednoroczne na własny rozsadnik!
Teraz w tamtym miejscu jest zachwaszczona gruba darń i nie zdążę...
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agape - cudne uczucie, prawda? Chyba dlatego tak kochamy wiosnę!
Inspekt!!! Jesteś niesamowita. Miałam inspekt na poprzedniej działce, to naprawdę fajna sprawa. Ja akurat bardzo lubię siać i patrzeć jak roślinki kiełkują, rosną, kwitną....
No i tańszym kosztem można dorobić się fajnych bylinek, tylko trochę dłużej to trwa :lol:
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Nie mam prawie żadnego doświadczenia z inspektami (poza tym, że kiedyś tzw. okno robiła moja mama), więc się teraz powymądrzam :;230
Jest to fajna rzecz, ale niestety wymaga względnie stałego nadzoru, np. kiedy jest słonecznie, inspekt trzeba wietrzyć, żeby się maleństwa roślinne nie ugotowały. Może da się tę niedogodność jakoś obejść, np. robiąc tenże inspekt w tzw. świetlistym cieniu, ale nie mam pojęcia czy warto.
Dobrze by było, gdyby teraz swoje zdanie wyraził ktoś kompetentny :D
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witajcie!
Jakie to dziś cudowne ponownie letnie poczucie, że o 19 jest jasno! Będę mogła czasem i po pracy iść na działkę!

Ambo!- tak jest! Nie wiedziałam, że tak potrzebuję wiosny, bo bardzo lubię zimę, ale jednak potrzebuję też wiosny!

Siberio! - tak - właśnie mam 3 okna. Chcę zrobić inspekt z desek. "Zimny" i bez obornika i bez ogrzewania, własnie w takim cieniu od listowia!
Awatar użytkownika
meg58
100p
100p
Posty: 153
Od: 7 mar 2010, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczytno

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

witaj Agape
sciete gałązki drzew owocowych posortuj i wykorzystaj latem na grila i ognisko. Ja cieniutkie pozbierałam w kartonik grubsze po pocieciu były ułozone i używane do palenia w ognisku a dokładnie do smażenia kiełbasek. Biała kiełbaska usmazona na takim drzewie nabiera pięknego koloru " herbacianego " a jak smakuje ;:94
Pozdrwaiam Małgosia

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=32248" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Aga u Ciebie praca na działce idzie pełną parą.. ;:63 I widać już wiosnę..te iryski są cudne...
Świetny pomysł z porównaniem zdjęć - widzisz ile pracy włożyłaś i jaki teraz jest efekt... ;:180
A u mnie tak jak i u Ciebie ..w tamtym roku o tej porze pół działki było bez trawy tylko było przekopane w wielką skibę, :?
Warzywniak też masz już przgotowany pięknie i posiane warzywka!!!Super..
Na przycince drzew się nie znam, ale na pewno będzie jaśniej i będziesz miała więcej słonka..
Jesteś niesamowita :wink:
Awatar użytkownika
renszpaks-1
50p
50p
Posty: 56
Od: 24 mar 2010, o 16:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Agapa! Ty nie widziałaś mojej! Tam nic niema - krzaki i chwasty :lol: I dla mnie każda praca na działce wywołuje szacunek i podziw. Owszem są działki tak zadbane, że tam już nic nie zrobisz - jak w muzeum :;230 Twoja działeczka urocza. Nie mów że jest smutna. Te twoja "farbowane" pierwiosnki super! Dzięki nim już nie wygląda smutnie! DZiękuję że mi odpisałaś! Będę Cię odwiedzać! Pa, pa :P
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3397
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Witaj AGUŚ- odbyłem pierwszy wiosenny spacer po Twoim ogrodzie, coraz piękniej w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

Aga - gdzie się podziewasz - święta już minęły?! Daj znać czy mogę robić te przesyłkę dla Ciebie. Szkoda by sadzonki leżały i czekały na poczcie.
Awatar użytkownika
karolciak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 23 lis 2009, o 21:20

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

przeczytałam i obejrzałam cały Twój wątek Agape i jestem pod ogromnym wrażeniem!! stworzyłaś coś zupełnie od zera, z zapałem i pomysłem - gratuluję bardzo! natchnęłaś mnie i teraz nie myślę o niczym innym tylko o moim własnym ogrodzie (chwilowo jest to puste pole) :) mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła sie pochwalić choćby połową Twoich osiągnięć.
Siberia
---
Posty: 2310
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka z dębami - Wiślanka - agape

Post »

No jak to od zera? A te stare drzewa, które miały ostatnio postrzyżyny?! 8-)
Aga pewnie podziwia łany swoich cebulowych kwitnących, po słynnych zakupach jesiennych. Fani czekają na zdjęcia!!!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”