Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Basia43
200p
200p
Posty: 288
Od: 4 lut 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Aniu, ale u Ciebie już dużo kwiatuszków kwitnie ;:63 jak ładnie i kolorowo :D
Ja również gratuluję sreberka ;:180
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Oj tak Małgosiu , bardzo miłe uczucie, dziękuję :D A Ty już za momencik złotko dostaniesz :D

Basiu - dziękuje :wit . Kwiatki niestety w małej liczbie jeszcze- niektóre ledwo widać, ale łowię je wzrokiem, bo to odmiana po zimie :D
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Aniu piękne te białe cebulowe, ja to na pewno nie wiem jak się nazywają, mogę tylko podziwiać ich urodę, nazwy roślin to nie moja najmocniejsza strona. Dosyć nam się składa to obecna pogoda, tylko że porządki domowe krzyżują się z dobrym momentem na ogrodowe prace. Ale każdy z nas coś tam zawsze zrobił w ogródku, a po świętach ruszymy z kopyta :D

Pozdrawiam Tomek :D
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Aniu witaj ;:196
Normalnie nie wiem od czego mam zacząć .... :D piękna palma i ta satysfakcja że zrobiona własnoręcznie wiem coś o tym ;:108 ja też z moim M* co roku robiliśmy palmę bo u nas w parafi jest konkurs palm na najwyższą i naj ładniejszą no i żeby sie nie chwalić :oops: to od dłuższego czasu mieliśmy pierwsze miejsca z ubiegłego roku miała 9m i.80 cm wysokości :roll: no ale pracy przy niej to było ...Ale u ciebie w ogródeczku już jest pięknie i tak tętni życiem roślinki rosną w mgnieniu oka , dojrzałam też brateczki -ślicznusie .gdy zobaczyłam tą miodunkę to roześmiałam się sama do siebie ,a córcia pyta co się dzieje ,a ja jej na to że przypomniałam sobie jak byłam w jej wieku i jak tylko zakwitły miodunki to je po prostu podjadałyśmy je z siostrą ;:224 ;:224 - lubiłam ich smak . nie wiem czy to tylko my byłyśmy takie pożeracze miodunek ,czy ktoś inny też się nimi zajadał :D Kurcze zapomniałam o ich istnieniu ..
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Tomku - też mam taką nadzieję że po świętach będzie więcej czasu na prace ogrodowe. Na razie cieszmy oczy tym co kwitnie i się rozwija, bo wiosna szybko mija :D .

Kasieńko - dziękuję Ci serdecznie ;:196 Ja też jako dziecko skubałam miodunki, zawsze się czekało na ich kwitnienie i słodki nektar :D Ale z mojej to raczej tylko jakaś mała pszczółka skorzysta ;:7 .
Palma na ponad 9 metrów ;:138 To dopiero musiała być praca przy tworzeniu! Masz jakieś zdjęcie?
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Ankowo

Post »

Aniu faktycznie Twój ogród tętni życiem ;:138 Przyznam,że miodunkę mam po raz pierwszy w ogródku i nawet nie wiedziałam, ze można jeść jej kwiatuszki, a właśnie wypuściła pączuszki :!: Natomiast ja w dzieciństwie zjadałam kwiatki bzu i koniczyny, też ze względu na słodki nektar :;230

Miłego dnia ;:3
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Hej Aniu! Koniczynę i bez powiadasz :D - to ja na to nie wpadłam :D
Za to jak kwitnie robinia to obowiązkowe są placki z jej kwiatów -ten zapach ..... ;:137
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4604
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Witaj Aniu ;:7
Zielona_Ania pisze:Ja czekam na Twoje tulipany Arturze, bo zestawy z ubiegłego roku były świetne, a teraz pewnie jeszcze więcej będziesz miał zdjęć do pokazania :D
Coś około 130 posadziłem czy więcej :tan . Jest z 15 odmian 8-) .

Gratuluję sreberka !! ;:138 ;:167 . Brateczki śliczne :D , ja dzisiaj znowu kupiłem :;230 .

Pozdrawiam :wit
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Dziękuję Arturku ;:196 . U Ciebie będzie taka mała Holandia, jak wszystko zakwitnie ;:138
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Zielona_Ania pisze:Hej Aniu! Koniczynę i bez powiadasz :D - to ja na to nie wpadłam :D
Bez u nas się jadło tylko pięciopłatkowy, co miało spełniać wszelakie życzenia :D
Nie łatwo było znaleźć takiego wśród czteropłatkowców na gałązce :wink:
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ankowo

Post »

Widzę, że zrobiło się wiosennie i kulinarnie :;230 Każdy coś w dzieciństwie podjadał. Ja z koleżankami zajadałam się tasznikiem pospolitym. Tzn jego owocem, takie małe zielone serduszka. Teraz chcąc upewnić się co do nazwy rośliny doczytałam, że posiada właściwości lecznicze. Może podświadomość działa u dzieci ... a u dorosłych już świadomość :D
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ankowo

Post »

Aniu na Twój piach słonecznik wierzbolistny by się nadał, mam go obok świerka gdzie jest sucho jak w piekle a radzi sobie doskonale a ja w piątek robiąc porządki wywaliłem go duuuużo. Jednak szybko się rozrasta z 1 pędu, w roku kolejnym jest kilka :) jest wysoki ok 3m więc silne wiatry mogą go lekko przechylać i wyginać pędy :D kwitnie w październiku wrzucę parę jego fotek u mnie :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Dzięki za odwiedzinki!

Aniu- faktycznie czasem ciężko znaleźć te 5 płatków w kwiatach lilaku :D Jak i czterolistną koniczynę, choć tej czasem można napotkać całą kępkę.

Olu- to chyba najbardziej ekstrawagancki pomysł kulinarny -podjadać tasznik :;230 Nie umiem sobie wyobrazić jak to smakuje :D

Lenko - słodki króliczek! Dziękuję ;:196

Adrian-zdjęcia obejrzane, cały czas mnie zachwyca, chociaż pewnie zmienię zdanie jak zarośnie mi kiedyś pół działki :;230 . Zapraszam ponownie :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”