Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ankowo

Post »

Zgadnij,kto,zgadnij skąd
Życzy Ci Wesołych Świąt
Nie myśl sobie,że to bajka
Życzę Ci smacznego jajka
Niech tradycja wodę leje
Bo zajączek dziś szaleje!!
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ankowo

Post »

Aniu :) Takie są uroki wsi, czasem narzekamy... głównie zimą, ale na szczęście sąsiedzi dość daleko i ognisko spokojnie można palić. Gałęzi mam taka stertę, że jeszcze na całe lato na ogniska wystarczy :heja Jednak częściej grillujemy na tarasie, chyba miastowe nawyki :) No i wygoda ... i te smaki...hihi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Grażynko ;:196
Aguś - grill ma swoje zalety, ale jednak kiełbaska z ogniska smakuje inaczej. I atmosfera też inna :D

Dzisiaj odwiedziła mnie Halinka Kwak z rodziną - przemiła wizyta ;:3 ! Co prawda nie miałam wiele do zademonstrowania, bo moja działka wygląda ładnie dopiero jak drzewa i krzewy się zazielenią, ale udało się wymienić kilka roślinek :D Po świętach założę nową rabatkę - będą się te dary od Halinki aklimatyzować, bo rosły w kompletnie innej glebie. Mam nadzieję że sobie poradzą :D


Obrazek

Teraz zamierzam świątecznie leniuchować, żeby nabrać sił do dalszych prac na froncie ogródkowym :D
Z dzisiejszego przeglądu działki:

Stokrotki radzą sobie dobrze w półcieniu:
Obrazek

Do dużych żółtych bratków dołączyły kolorowe miniaturki:
Obrazek

Szybki sposób na wiosenną skrzyneczkę, łubianka wyłożona folią:
Obrazek

Pod brzózką:
Obrazek

Niby pospolite, ale nie wyobrażam sobie ogrodu bez forsycji!
Obrazek

Zaskoczenie- a jednak mam jakieś prążkowane krokusy :D Zakwitły pierwszy raz - ale i tak dokupię ich więcej jesienią!
Obrazek
Basia43
200p
200p
Posty: 288
Od: 4 lut 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Aniu :wit piękne foteczki dzisiaj pokazałaś od razu zrobiło się wiosennie i świątecznie.
Dziękuję za życzenia świąteczne ja również życzę Tobie zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego i mokrego dyngusa ;:196
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Ankowo

Post »

Aniu, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych miłości i rodzinnego ciepła
Aśka
Zapraszam
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Ankowo

Post »

Aniu ślicznie i świątecznie u ciebie ;:138 ;:138
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Ankowo

Post »

Aniu tobie też życzę wesołego alleluja. Pogody i słoneczka na długie spacery, no i mokrego i pachnącego dyngusa ;:138

a ja wypatrzyłam niekwiatkowe cuda które przemyciłaś na fotografii. Na schodach gdzie donica z twoimi wesołymi bratkami dopatrzyłam się świetnych kamieni z odbiciami muszli, czy są prawdziwe?! Jak się takie zdobywa? Świetne są! Naturalne dzieło sztuki.
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Igorze- biorąc pod uwagę dużą gamę odmian można przemycić forsycje w każdym projekcie ogrodu :D

Basiu, Asiu, Majko -dziękuję :D ;:196 ;:196 ;:196

Asiu z wyspy - dziękuję ;:196 . Co do kamieni to mam ich dużo -bo to moja druga pasja. Zbieram - część z wycieczek, część kupiona, część to prezenty. Te na schodkach to głownie wapienie z jury - z fragmentami amonitów. Jak najbardziej prawdziwe :D Można ich szukać na hałdach kamieniołomów, których jest kilka w okolicach Krakowa. Albo wygodniej - w sklepie - bywają w niektórych składach budowlanych i ogrodniczych.
Awatar użytkownika
katarzyna3221
500p
500p
Posty: 816
Od: 25 lis 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie--Pilzno

Re: Ankowo

Post »

Witaj Aniu ma coraz mniej czasu na forum obawiam się że za nie długo będę musiała zrezygnować urok gospodarki :( piękne nabytki trzymam kciuki za aklimatyzacje... akurat te kwiatki powinny dobrze znieść przesadzenie one lubią piaszczyste ziemie mam takie roślinki , a łubin w szczególności :D
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Kasiu ;:196 Wielka szkoda, że masz coraz mniej czasu na forum, bo jesteś tu dobrym duszkiem ;:167 , wnosisz tyle optymizmu! Mam nadzieję że uda Ci się od czasu do czasu wyrwać chwilkę dla siebie, żeby trochę odpocząć.
Awatar użytkownika
Andzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1594
Od: 15 maja 2009, o 07:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Klucze

Re: Ankowo

Post »

Aniu, Wesołego Alleluja !! ;:196
Wpadam tylko na chwileczkę, bo zaraz idę się gościć... ale chciałam się podzielić informacja na temat lauru (chyba tak to się odmienia hihihi) czyli wawrzynu. Owszem jest to śródziemnomorska roślina, ale... może u nas przezimować ;:138 kiedy jest już dosyć duża. W Sosnowcu (Śląsk) przy jakiejś cerkwi chyba jest cały żywopłot nasadzony właśnie z wawrzynu, oczywiście po ostrcyh zimach zawsze jakieś starty sa, ale... rośnie :tan
Pozdrawiam... wracam w środę :uszy
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam, Anna
regulamin Andziu
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Witaj Aniu! Dziękuję ;:196
Miło wiedzieć że w środę będziesz już na forum :D Też słyszałam że są miejsca w Polsce gdzie laury zimują, ale nie wypróbuję na moim, bo jest bardzo młody. To musi być niezły widok, taki żywopłot!!

Jako że dzisiaj lany poniedziałek, w końcu ktoś na górze postanowił odkręcić kurek i nareszcie moja działka złapała troszkę deszczu. Za dużo tego nie ma, ale widać lekką różnicę na powierzchni gleby. Na razie kilka zdjęć z moich dzisiejszych obserwacji:


Zeszłoroczna pietruszka naciowa - pięknie zielona, będzie jeszcze chwilę służyć do skubania listków, a latem czekam na delikatne kwiatostany.
Obrazek

W mini inspekcie wszystko rośnie, czuć ciepło bijące od ziemi. Od lewej: kapusta biała- 2 rządki, kapusta czerwona-2 rządki, kalarepka-2 rządki, sałata listkowa- 2 rządki (najsłabiej wzeszła), sałata lodowa-2 rządki, mieszanka sałat-1 rządek.
Obrazek

Są! Pierwsze rzodkiewki wykiełkowały :heja . Siałam je w rządkach z marchewką i pietruszką, może będzie urodzaj rzodkiewkowy jak w zeszłym roku :D
Obrazek

Jagoda kamczacka zakwitła. Zagęściła się, ale w górę nie rośnie. Za to w maju będzie można przez chwilę poskubać niebieskie jagódki.
Obrazek
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6699
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ankowo

Post »

Aniu jak miło patrzeć na te zielone rządki sałat i kapusty!!!U nas dzisiaj też pada od rana,dzień nieprzyjemny dla nas ale raj dla ogrodów! Dopiero pod koniec tygodnia zabieram sie do roboty w ogrodzie syna ( siła wyższa!).Myślę,że nadrobię zaległości,chociaż ogród tego nie lubi.
Pozdrawiam świątecznie :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”