Moja młoda działeczka - aanula cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Becia pisze:Aniu Twój ogród zachwyca mnie o każdej porze roku, jest taki cudnie zielony, a innych kolorów też w nim nie brakuję, uwielbiam Twoje rabaty, pokazuj proszę często zdjęcia, bo mogę na nie patrzeć i patrzeć. ;:87 ;:87 ;:87 Na moją działkę nie mam ostatnio zbyt wiele czasu, bo próbuje zrobić prawo jazdy...
Beciu :) Trzymam kciukasy za Twoje prawko :D wiem jak to teraz jest, bo właśnie mój starszy syneczek zdawał jazdę i oczywiście oblał pierwszy egzamin / a jeździ lepiej niż mąż !! :P / trafił na takiego egzaminatora, który oblewa wszystkich :evil: ... chyba ze złości, że nikt nie daje w łapę .... 8) ale Tobie na pewno sie uda za pierwszym razem .... :D

Specjalnie dla Ciebie kilka fotek z działki :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

.... chciałam jeszcze więcej zdjęć wrzucić, ale nie mam jak bo fotosik strajkuje .... :roll:
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj!!! ogród przepiękny!!!! bardzo mi się podoba. mogłabyś zdradzić mi jakie dokładnie rośliny masz na tej rabacie wzdłuż ścieżki??? interesuje mnie to , bo chciałabym "ściągnąć ją troche od Ciebie, mam taką alejkę i przy niej rosnącą różę chciałabym zrobić taką rabatę podobną do Twojej, i nie wiem co tam dać może jakieś kwiatki, które można zasadzić jeszcze teraz?
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1788
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Dziękuje za fotki, jak zwykle przepiękne..szkoda, że jesień depcze nam po pietach, a z drugiej stronie może zajmę się czymś innym, co mnie kosztowało 1300zł!! Zrób proszę jeszcze zdjęcia Twojej szklarni, masz tam coś jeszcze? :wink: :wink:
Awatar użytkownika
jolciajci
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1588
Od: 26 lut 2007, o 13:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Aniu i cóż ja mogę więcej dodać niż och i ach :!: .
Pięknie u ciebie i tak kolorowo jeszcze . Życzę żeby było tak jak najdłużej :P
Jestem jaka jestem - pozdrawiam serdecznie Jola
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Maria_F pisze:Aanulko - Pięknie masz w swoim ogrodzie. Roślinki takie zdrowe i dorodne. Wszystko piękne i zadbane. Brawo. :D
Marysiu :) dziękuję :) staram się jak mogę ale sama wiesz, że jak to jest z pielęgnacją roślin :wink: dbasz, pielęgnujesz a i tak nie zawsze jest jak by się chciało :wink:
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

onka37 pisze:Witaj!!! ogród przepiękny!!!! bardzo mi się podoba. mogłabyś zdradzić mi jakie dokładnie rośliny masz na tej rabacie wzdłuż ścieżki??? interesuje mnie to , bo chciałabym "ściągnąć ją troche od Ciebie, mam taką alejkę i przy niej rosnącą różę chciałabym zrobić taką rabatę podobną do Twojej, i nie wiem co tam dać może jakieś kwiatki, które można zasadzić jeszcze teraz?
Rabata ta powstała dopiero w tym roku. Rośliny jeszcze są małe i sama nie wiem, czy na pewno są właściwie dobrane :? okaże się w bliskiej przyszłości :wink:
Na samym początku rabaty ... przy wejściu ... rośną lilie, potem jest cyprysik tępołuskowy / odmiany niestety nie pamiętam :oops: / następnie kępka trawki skalniakowej, róża, znowu jakiś cyprysik w kształcie kuli, na środku rabaty kosodrzewina-sosna górska, róża, tuja "Szmaragd" ukształtowana w kulę, cyprysik, żywotnik wschodni "Nana" . W wolnych miejscach, pomiędzy stałymi roślinami, sadze rośliny jednoroczne, w tym roku były to niecierpki i gazanie. Ostatnio dosadziłam jeszcze rośliny skalniakowe ... rozchodniki i rojniki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

jolciajci pisze:Aniu i cóż ja mogę więcej dodać niż och i ach :!: .
Pięknie u ciebie i tak kolorowo jeszcze . Życzę żeby było tak jak najdłużej :P
Jolu :) u Ciebie tez jest super! Jak posadzisz te wszystkie cebulki, które u Ciebie widziałam, to dopiero będzie och i ach :D Już doczekać się nie mogę, żeby to zobaczyć :D Oby do wiosny ... :)
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ciekawostka z działki sąsiadów :) Bardzo mi się to podoba .... :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Powiedz mi czy nie przerasta Ci trawa przez te rolbordery:?: chyba tak to się pisze :?
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Babopielka pisze:Powiedz mi czy nie przerasta Ci trawa przez te rolbordery:?: chyba tak to się pisze :?
Bożenko :) Na każdej rabacie otoczonej rolborderem jest mały odstęp od trawnika. Trawa nawet nie dotyka do tych płotków. Jest to odległość taka, żeby można było bez problemów kosić trawnik. Kółka kosiarki wchodzą w tą przestrzeń między trawnikiem a rolborderem i nie ma wtedy problemu z trawą. Oczywiście te wolne miejsca trzeba od czasu do czasu wypielić, bo zielsko tam też wyrasta :P ale są to pojedyncze jednostki :twisted: Niektórzy tą wolną przestrzeń wysypują drobnymi kamyczkami, ale myślę, że wtedy kosiarka może je wciągać... Tam gdzie nie dojdzie kosiarka /przy zaokrągleniach płotków/ wykaszam podkaszarką ...
Na zdjęciach może nie bardzo to widać ... :( jak będziesz chciała to zrobię Ci lepsze zdjęcia :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AnaM
50p
50p
Posty: 70
Od: 8 sie 2007, o 13:07
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aanulko, stworzyłaś przepiękny zakątek na ziemi. Ślicznie masz tam u siebie, oglądam zdjęcia i podziwiam: tak kolorowo, dużo roślin a wszystko takie uporządkowane, przemyślane. A hosty, które uwielbiam są przepiękne. Kiedy ja doczekam się takich widoków w swoim otoczeniu. A niecierpki pięknie się prezentują, nie wiem dlaczego u mnie zawodzą. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1431
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post »

aanula, po spacerze w Twoim ogrodzie mogę powiedzieć tylko jedno - masz złote ręce!
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Aniu, przyznaj się, te zdjęcia robiłaś latem? ;)
Rabata zapełnia się coraz bardziej...czy planujesz jej powiększenie? :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”