Nowy ogród Jacka 2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku ;:167 pięknie dziękuję ;:196

Jacku, ja oszaleję, Ty masz psi ząb i w dodatku żółty :lol: a ja o niego we wszystkich sklepach ogrodniczych pytam i to od trzech lat :lol:

Już nie mam odwagi prosić Cię o niego, jak Ci się rozrośnie :oops:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku długo do Ciebie nie zaglądałam, dużo zgromadziłeś ciekawostek i widzę, że cały czas Ci coś nowego przybywa :wink:
x-p-k
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 3298
Od: 3 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Głodek orzęsiony jest bardzo ciekawy!
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku wysłałabym Ci w poniedziałek w kopercie korzenie zabezpieczę , chyba Ci się przyjmie to zaraz ten różowy marcinek nowoangielski kawałek też wrzucę , a przetacznik niebieski ode mnie się przyjął ?
Genia
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Witajcie :!: Powiadomień nie dostawałem a poza tym internet źle działał i musiałem dać sobie spokój z forum. A tu tyle gości! Za to ruszyła wymiana ogrodzenia więc mam pełne ręce roboty.
Rośliny tez nie próżnują. Kwitnie epimedium, wyszły lilie królewskie, irysy holenderskie, nawłoć kanadyjska, bletilla :heja

Iza, tulipany pomimo zimna otwierają się, bo słońce nawet świeci, więc dziś dały czadu.
Psiząb liliowy - młode cebulki kupione z samymi liśćmi. Liczę, że za rok zakwitnie.
Miejsce dla oliwnika trzymaj. Może już niedługo zagości u Ciebie :)

Adrian, przesadzisz pierwiosnki to odwdzięczą Ci się pięknymi kwiatami. Dla nich lepsza glina, bo tam więcej wody niż w piasku.

Agnieszko, roślinki wyślesz, kiedy Ci będzie pasowało ;:196
Już kiedyś pisałem o daliach. Nic im nie grozi, póki nie wyjdą z ziemi. A do tego minie ze 2 tygodnie. Więc nie ma obaw. Nawet dokupiłem wczoraj jedną odmianę, żeby się pocieszyć, a kilka brakujących przywiozę ze starego ogrodu :)

Moniko, może w lesie jest trochę chłodniej, bo Ala też tak ma, a mieszka koło mnie. Za to nie mam gdzie sadzić cieniolubnych, bo cienia u mnie mało :?

Maniusiu, chodziło mi o fiołka z niebieskimi żyłkami. A Ty chyba piszesz o labradorskim? Ma ładne purpurowe listki. Ostatnio oglądałem fiołka o żółtych kwiatach. Podobno to rarytas, ale ja się powstrzymałem.

Halinko, ale żółty psiząb 'Pagoda' dużo łatwiej dostać niż liliowy :) Mojego na razie nie będę dzielił, bo mi szkoda, ale jak gdzieś zobaczę cebulki to Ci kupię.

Miło, że wpadłaś Aniu :) Roślinki od Ciebie cieszą moje oczy i są wyjątkowe :!: Niestety skalnica Arendsa na różowo kwitnąca po roku padła.
Mam nadzieję, że zakwitnie liliowiec od Ciebie :)

Piterku, jeszcze jeden głodek - szorstki, zamierza zakwitnąć ale coś mi się wydaje, że to ten sam, co orzęsiony.

Geniu, bardzo się cieszę ;:196 Przetacznik przyjął się i rośnie w siłę :) To zdaje się przetacznik rozesłany :?:
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku ;:167 mam nadzieję, że w końcu trafię na żółtego psizęba :lol: Nie wszystko można mieć od razu :lol:
A wiesz, że u nas w Agrosadzie mieli różowe psizęby, ale rozeszły się, jak gorące bułeczki, juz na drugi dzień po dostawie, jak poszłam, to nie było po nich śladu :lol: Specjalnie się tym nie przejęłam ze względu na kolor, ale gdyby to były żółte, to ... kilka nocy nie mogłabym spokojnie zasnąć, że mi przed nosem kupili :?
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku te skalnice są dziwne, bo co jakiś czas trzeba je odnawiać z nowych rozetek bo stare zamierają, jak będziesz chciał to dostaniesz :wink:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Halinko, wychodzę z podobnego założenia - jak nie teraz, to później będę miał wymarzone rośliny. Jeszcze niedawno nie wiedziałem, co to ciemiernik czy trojeść, a dziś już mam po kilka :)
No i nie dziwię się, że psiząb liliowy tak szybko się rozszedł. To rzadkość.

Aniu, dziękuję za dobre chęci ;:196 Póki co zaczynają kwitnąć inne odmiany tej skalnicy :)
Ciekawe, czy już masz rozchodnika białego? Bo też Ci kiedyś obiecałem :)
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku rozchodników bardzo dużo mi przybyło, część kupowana bez nazw w zeszłym roku i będę się starała je identyfikować, okazałych mam już 7 gatunków :wink:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Dzięki Igor :!: Żeby zrobić ładne zdjęcie psizębom, kładę się na ziemię :) Ale warto :!:

Aniu, u mnie też powoli przybywa rozchodników, np. ładnie wypuścił rozchodnik Maksymowicza i rozchodnik kwiecisty. Okazałych też mam 7 (bo mam jeszcze rozchodniki wielkie) :) Ale ciągle widzę, że jestem na początku drogi kolekcjonerskiej :)
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

A powiedz mi czym się różnią okazałe od wielkich?
Awatar użytkownika
Greta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 872
Od: 4 mar 2007, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Hamburg/DE

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Jacku, wiem , że nie jestem oryginalna pisząc , że foty kwiatów robisz bardzo wysmakowane , portret psiząb "Pagoda" na tle nieba , jest - piękny.
Ogród Grety

pajęcza nić spowita rosą ... powiewający liść na wietrze
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Nowy ogród Jacka 2010

Post »

Witaj Jacek nie wiem jaki to przetacznik , wcześniej nawet nie wiedziałam ,że to przetacznik dopiero na forum się dowiedziałam .
Kupiłeś fioletowy psiząb ?
Ale zdjęcie żółtego fajnie wyszło .
Jestem ciekawa czy masz jakieś skalniaki jakich ja nie mam ?
Mnie przede wszystkim podobają się te o kolorowych lub pstrych liściach
Genia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”