Mój ogródek - KarolinaL

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Izo, kwiatek na piątym zdjęciu to ślaz leśny (malva silvestris), zakwitł ponownie po długiej przerwie :D Co do "czekoladki", której nasionka Ci obiecałam, to mam mały problem - zaczynam wątpić czy on w ogóle produkuje nasionka, przekwitnięte kwiaty zasychają i robi się taka mumijka. Rozłupałam jedną całkiem zaschniętą, ale ja tam w ogóle nie widzę niczego co przypominałoby nasiona, same suche łuski :( Jeszcze poszukam, ale czy mi się uda? :(

Aniu, to jest kosmos, nazywa się o ile pamiętam Seashells, jakbyś chciała, to mogę Ci zebrać nasionka, z kosmosa chyba mi się uda! :roll: :wink:

Jolu, ja też uwielbiam obserwować ptaki, są takie śliczne i słodkie, takie jakby zrobione z piórek :wink:
Awatar użytkownika
Ewa_888
---
Posty: 239
Od: 11 maja 2007, o 11:17
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

[/quote]...., są takie śliczne i słodkie, takie jakby zrobione z piórek :wink:[/quote]

Wstąpiłam wreszcie do Karolinki i uśmiałam się co niemiara.
Brakowało mi tego dowcipu, który lubię. :lol:
Pozdrawiam Ewa

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. /Gabriel Garcia Marquez/
Mój ogródek.
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4296
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Karolinko, ptaszyny piękne!
Zdjęcia nie wyglądaja mi na jesienne :wink: ( i dobrze!) Powiedz, proszę co to za kwiatek na czwartej fotce, taki bordowy?
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ewuś, dzięki, że znalazłaś czas żeby do mnie wpaść! :D Zapraszam częściej, śmiech to zdrowie :lol:

Agnieszko, prawda, póki są kwiatki, to jest lato! :D Na czwartej fotce cosmos atrosanguineus, niby ma być bylina, ale czy aby na pewno?... :roll: A nie mogę na nim znaleźć żadnych nasion :? .


Nareszcie udało mi się uzupełnić zaległe zdjęcia ze spaceru z Górki i okolic. Oto one już bez szczegółowych opisów, przypomnę tylko: miejsce - wieś Górka, Wielkopolski Park Narodowy, Jezioro Góreckie, czas - ok. 2 tygodnie temu :wink:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A poniższe zdjęcia to właśnie działka, która tak mnie zauroczyła jakiś czas temu (zdjęcia niestety nie oddają jej uroku). Ogród wygląda jak chaszczowisko, ale dałoby się z tego bardzo łatwo zrobić coś ładnego... Ech, może zagram w totolotka :roll: :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

KarolinaL pisze:
Aniu, to jest kosmos, nazywa się o ile pamiętam Seashells, jakbyś chciała, to mogę Ci zebrać nasionka, z kosmosa chyba mi się uda! :roll: :wink:
Jeżeli Ci się uda, Karolinko - to bardzo chętnie :D . Dzięki za dobre serducho.
Czy one są tylko w tym kolorze ?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36511
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Piękna okolica, wspaniała na spacery a czy ta działka jest do kupienia ? Faktycznie możnaby zrobić z niej kawałek raju, tym bardziej że okolica jest niesamowita i taki tam spokój i cisza.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Aniu, nasionka zbiorę, ale to jeszcze trochę potrwa zanim kosmosik je wyprodukuje, bo dopiero parę kwiatków przekwitło. Miałam jeszcze biały, ale już przekwitł dość dawno, nie wiem czy go zidentyfikuję :roll:

Grażynko, nawet się nie dowiadywałam czy ta działka jet na sprzedaż, bo to dla mnie nierealne :( Ale wygląda tak jakby nikt tam nie mieszkał. Dom by trzeba pewnie od nowa zbudować... Pomarzyć można :wink:
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2338
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Ach te jesienne widoki. Przepiękne. Zagraj Karolino w totka, a nuż się uda. Przyjedziemy pomóc Ci w urządzaniu ogrodu.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Karoll. Jak dawniej wpadłam najpierw do Ciebie, żeby naładować akumulatory. Echhhh! Pięknie. Fajnie być znów u Ciebie...
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Krysiu, ja bym chciała znów tam pojechać, bo w ciągu tych dwóch tygodni jesień na pewno pięknie rozwinęła swoje skrzydła. W totka może znów spróbuję, raz po raz mam takie zrywy, może kiedyś się uda, he he :wink:

Gośka, nareszcie jesteś! :D :D :D Mam nadzieję, że wróciłaś na dobre. A mnie właśnie jutro zabierają znowu komputer do soboty, buuuu!... :cry: W piątek może uda mi się zajrzeć do kafejki.
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

No nie żartuj! Co znowu z Twoim komputerem? Przecież nowy jest...
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Z komputerem wszystko w porządku, problem w tym, że nie jest on mój tylko Taty, a Tata część tygodnia spędza poza domem i komputer zabiera ze sobą :cry: :cry: :cry: Ale w kawiarence będę przynajmniej miała szybki internet :wink: Mam swoją ulubioną kawiarenkę gdzie jest ładnie, sympatycznie, cicho i kulturalnie, tam pójdę :) Ale to dopiero w piątek :?
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1004
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Widoczki cudowne :D
A ta dzialeczka....... Karolinko koniecznie zagraj w totka jest niesamowita . Z Twoją wyobraźnią i zapałem stworzyłabyś niesamowicie piękny ogród :D
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”