Ślimaki w tunelu

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Ślimaki w tunelu

Post »

Dwa dni temu wysadziłam do tunelu ogórki, dziś rano rozbeczałam się jak małe dziecko, nie ma nic !!!!!
Zostały same korzenie, wczoraj na wieczór wyzbierałam z dwie garści ślimaków i potraktowałam je solą.
A one zrobiły odwet!!!
Jak się ich pozbyć w okolicy jest ich cała plaga!!!Jeszcze ta pogoda deszczowa jest ich co raz więcej!!!

Interesuje mnie ochrona naturalna, bo tak to nie ma sensu się tym zajmować, w sklepie to ja mam do wyboru warzyw na chemii wyhodowanych!! a ja chcę poczuć ogórka, a nie puszczać bąki bo nich :-D
Awatar użytkownika
skorpion811-51
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7253
Od: 21 lis 2009, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie Milicz

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Podobno trzeba postwic piwo w talerzu lub miseczce wkopać równo z ziemią żeby ślimaki mogły wchodzić ,podobno lubią piwo.To nie żart takie coś czytałam na forum warto spróbować :) Stasia.
Rzekła pszczółka do motyla nikt nie widzi więc zapylaj.
MOJE LINKI , Pusta miska -kliknij
SERDECZNIE ZAPRASZAM STASIA
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Co do piwa to nie mam przekonania, bo wylezą z całej okolicy, żeby się napić :;230
Ja kilka razy dziennie chodzę i zbieram, a co z nimi robię to nie napiszę, bo może ktoś mnie nie będzie za to tofał ;:224
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

już kilka razy dziś byłam w tunelu, ale ani jednego nie uświadczyłam, pewnie w nocy będę zbierać z latarką :twisted:
Groser
100p
100p
Posty: 104
Od: 21 kwie 2010, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okocim/Brzesko/Kraków

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Dziś w tunelu to zabiłem (czyt. unieszkodliwiłem) ich dziesiątki. Niestety zabieg muszę powtarzać rano i wieczór. Również poszukuję jakiejś metody na te ślimaczyska. Piwa próbowałem i wyszło że chyba bardziej ja go lubię niż ślimaki ;:5 . A soli nie używam bo po co mi zasolona gleba. Do rzodkiewki i sałatek już się zabrały ale nie odpuszczam. Ratunku!!! ;:163
Awatar użytkownika
Asik78
200p
200p
Posty: 231
Od: 8 mar 2010, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk,Strzegom

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Ja stosowałam piwo i popiół razem...
Dookoła krzaczka rozsypany popiół a na deser miseczka z piwem..
Działa,tylko trzeba się nachodzić :D
Pozdrawiam,Asia
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Staram się dbać o nie zasolenie gleby :wink: dla tego zbieram je do ręki i wynoszę na zewnątrz i tam ...... robię co do mnie należy.
koniecznie trzeba mieć rękawice gumowe :!: raz jak nie miałam, to śluz z tych ślimaków powodował że mi ręka zaczęła drętwieć i traciłam czucie w dłoni. Dla niektórych jak to opowiadałam było czymś nowym i chyba do dziś mi nie wierzą. Mieliście kiedyś takie
doświadczenie :?:


Ja teraz wieczorem unicestwiłam 47 szt. ;:136 a tunel mały
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Są przecież preparaty do zwalczania ślimaków ślimakol, ślimax... wabi ślimaki i zaczynają to żreć a to coś samo zaczyna żreć je. Na drugi dzień dziesiątki zaschniętych trupów można zbierać - istne cmentarzysko :D :D
Co do piwa to też się zgodzę że nie do końca to dobry pomysł - ślimaki wyczuwają pożywienie z baaardzo daleka, podobnie piwo. Jak przylezie 50 i je zabije bo będzie jakoś w głębi ustawione to w tym czasie setki będą nadciągać - kiepska sprawa. Trzeba uważać żeby nie zapamiętały że Twoja działka to dobre miejsce na imprezę i darmowy bro ;)
Można się od nich potem nie odgonić :/
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

w nocy mi się koszmar śnił, że pociągiem jadę, po jednej i drugiej stronie pełno wody, a tu do przedziału w chodzi kelner i pyta co podać? nagle zaczynam się przyglądać na jego plakietkę z imieniem i nazwiskiem pisze " Artur Ślimak"
stanley1
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 22 mar 2010, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

ja polecam taki sposób:

kup jakieś najtańsze piwo (czyli typowego sikacza :wink: )
obetnij 2-litrową butelkę i wkop ją do ziemi (obcięta krawędź równo z ziemią) wlej na dno kupione piwo
regularnie odławiaj ślimaki i dolewaj piwa
Awatar użytkownika
anistach
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 maja 2010, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

A czytałaś wypowiedzi powyżej :!: podobno przyciągnę tym piwem wszystkie w okolicy ślimaki :!: a jest ich cała plaga :!:
Awatar użytkownika
Meva
200p
200p
Posty: 440
Od: 11 lut 2010, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

nalałam piwa na talerzyk i w ciągu 2 dób utopiło się z 5 - a w tym czasie z ręcznego odłowu wyniosłam 2 razy po pól wiadra. :evil:
I naprawdę takiej plagi ślimaków jak w tym roku- to nigdy jeszcze nie widziałam- są wszędzie i to pełno malusieńkich- co oznacza, ze to to się niedawno urodziło i dopiero będzie je widać jak urosną- a wtedy zjedzą nam całe ogrody!
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ślimaki zjadaja ogórki

Post »

Meva pisze:nalałam piwa na talerzyk i w ciągu 2 dób utopiło się z 5 - a w tym czasie z ręcznego odłowu wyniosłam 2 razy po pól wiadra. :evil:
No i właśnie tak to moim zdaniem działa. Piwo przyciąga ślimaki masakrycznie. Z przyciągniętych ślimaków piwem jednak utopi się 5% a 95 będzie szamać wszystko obok piwa!
To by był świetny sposób gdyby każda rabata była wyspą na stawie pełnego piwa :D Nie dotarły by bo by sie potopiły. Zdrówko ;) ;:136

anistach - pewnie jakiś Twój znajomy o imieniu Artur przymierza się żeby wtargnąć na Twój ogróde nocą na kroca i spustoszyć fasolę, sałatę... ;:65 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”