Róża chińska - szkodniki

Rośliny doniczkowe
Monia80
50p
50p
Posty: 56
Od: 15 lut 2008, o 14:45
Lokalizacja: Krosno

Hibiskus czy róża chińska?

Post »

Witam

mam problem z moim kwiatkiem, nie wiem czy jest to domowy hibiskus czy tez róża chińska. Nazwa tak naprawdę nie jest istotna. Chodzi o to ze listki które wypuszcza są podwinięte. Jaki jest tego powód. Bardzo proszę o odpowiedź. Kwiatek naprawdę szybko rośnie ale te liście nie dodają mu uroku, na zdjęciach widoczne:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Post »

To domowy hibiskus. Nie zaatakował go czasem przędziorek? Pooglądaj czy jakiejś pajęczynki na nim nie ma i czerwonych maleńkich pajączków.
Monia80
50p
50p
Posty: 56
Od: 15 lut 2008, o 14:45
Lokalizacja: Krosno

Post »

Witam
a jeśli to przędziorek to czy mam spryskać?? Provado?? czy może być decis??, Przesadzić roślinkę??

dziękuję za odpowiedź.
pozdrawiam
Monika
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli na roślinie jest przędziorek najszybciej zlikwidujesz go Magusem pytanie tylko czy jest. Z tych zdjęć nie bardzo można go dojrzeć. :wink:
Awatar użytkownika
desertrose
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 31 paź 2008, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Radomia

Re: Hibiskus czy róża chińska??? jak jej pomóc???

Post »

Witam :)
Dostałam gałązkę tej rośliny w zeszłym sezonie. Teściowa mówiła, że to róża chińska i ma niewielkie wymagania ;)
Z miesiąc temu zaczęły odpadać dolne liście.
Kwiatek stoi na wschodnim parapecie, mało ją podlewałam, w ogóle nie zasilałam, tydzień temu doczytałam, że trzeba ją zasilać dość mocno... Przesadziłam do lepszej ziemi, zraszam... Opryskałam Bravo...
Długo będę czekać na efekty? ;)

ObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21907
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Hibiskus czy róża chińska??? jak jej pomóc???

Post »

To z pewnością zerowanie przędziorka
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Co dolega róży chińskiej?

Post »

Pomóżcie bo kończy mi się cierpliwość do tego kwiatka. Róża została kupiona mojemu tacie 2 lata remu. Od tamtej pory stała u rodziców i nie zmieniała swojego wyglądu (brak wyraźnego wzrostu). Kwitła. Teraz jest gorzej. Liście oklapły, niektóre żółte, prześwity na liściach, pąki odpadają. Roślina nie ma siły zakwitnąć. Brak widocznych szkodników.Próbowałam różnych zabiegów prócz przycięcia, bo niby gdzie jak to taka mizernota? :cry:
Teraz zabrałam ją od rodziców bo poszłaby na śmietnik. Ja może jeszcze z waszą pomocą powalczę o jej żywot...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6516
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Hibiskus czy róża chińska? Słabo rośnie :(

Post »

Robi wrażenie przelanej i zagłodzonej jednocześnie.
jak często jest podlewana? Czy była zasilana? Czym i kiedy?

Zerknij też tutaj:
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=15283
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
justy7
100p
100p
Posty: 107
Od: 19 gru 2010, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łomianki/Dziekanów Leśny

Re: Hibiskus czy róża chińska? Słabo rośnie :(

Post »

Jak byłam parę tygodni temu u rodziców to miałam wrażenie że jest przelana. Zatem mama przestała w nią tak lać. Teraz przez cały okres zimy nie była zasilana. Wcześniej Florowit. Przesadziłam ją do nowej ziemi (to moja ostateczność przy padających kwiatach), widziałam korzenie - jakieś takie marne...nie zgnite ale trochę skorupkowate i nieliczne. Odniosłam wrażenie, że podłoże jest chyba zasolone.

Czy te odbarwienia liści (aż widac wszystkie jego żyłki) to z braku zasilania?
Zamgliłam ją biohumusem. Stoi na parapecie w ciepłym pomieszczeniu gdzie codziennie chodzi nawilżacz. Czy mogę zrobić coś jeszcze?
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Hibiskus czy róża chińska? Słabo rośnie :(

Post »

Najczęściej takie objawy są z powodu zasolenia ziemi (podlewanie twardą wodą), nieodpowiedniego pH ziemi.. więc roślina nie pobiera potrzebnych minerałów.
Na lisciach jakaś chloroza - prawdopodobnie z powodu braku żelaza, może też magnezu. Ale jeśli przesadziłaś do nowej kwaśnej ziemi to pare oprysków nawozem dolistnym do kwaśnolubnych (ale z mikroelementami w tym z chelatem żelaza) powinno zaraz pomóc.

justy7 ponieważ dużo kwiatków przesadzasz to dam Ci radę - ziemia, w którą sadzisz jest najważniejsza. Rób sama mieszanki, zwłaszcza dla roślin kwaśnolubnych. Nie dawaj gotowców (najczęściej zagrzybionych i zarobaczonych) bo są głównie na bazie torfu. Dobrze z ziemią do np azalii mieszać ziemię do orchidei, do kaktusów, warto dodać perlit, keamzyt, gruby żwirek, jak masz w ogrodzie swoją korę czy igliwie to też możesz z tym mieszać - musi wyjść mieszanka luźna, dobrze przepuszczalna i w zależności od wymagań rośliny o odpowiednim pH. jeśli teraz dajesz np samą jakąś uniwersalną to szkoda roboty. Albo trzymaj oddzielnie składniki do mieszanek w woreczkach żeby mieć pod ręką w razie czego.
Po zrobieniu mieszanki przed posadzeniem rosliny zawsze zalewaj to roztworem Topsinu i Mospilanu, po ok. godzinie wyciśnij i dopiero wkładaj do doniczki, po posadzeniu podlej resztą roztworu. Będziesz mieć zawsze gwarancję, że dłuuuugo będzie ok
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

co zaatakowało mego hibiskusa?

Post »

Witam,
Zbieram liście już od tygodnia ale dopiero dzisiaj zauważyłam, że na kilku listkach mój hibiskus ma takie coś:

Obrazek Obrazek Obrazek

nic koło tego nie lata, liście się nie kleją a jedynie usychają i robi się biedak łysy a jeszcze nie tak dawno wyglądał tak:

Obrazek

BŁAGAM o pomoc - jak go ratować?
Pozdrawiam
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4107
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: co zaatakowało mego hibiskusa?

Post »

Tak jakby przędziorek.. popatrz czy w kątach łodyg nie ma tez pajęczynek
Awatar użytkownika
mniodkowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4302
Od: 14 maja 2009, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: co zaatakowało mego hibiskusa?

Post »

pajęczynek nie ma, nie wiem czy się cieszyć czy nie..? :|
Pozdrawiam teraz z centrum... Aga
Oto moja mała "dżungla" --> part V; Spis moich wątków
Sprzedaję ładne sadzonki hibiskusa czerwonego pełnego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”