Frezja

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
7vstyna
200p
200p
Posty: 425
Od: 28 sty 2010, o 11:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Frezja

Post »

Śliczna ;:108 a ile pączków jeszcze ma :wink:
Napisz dlaczego nie było łatwo :) co się stało takiego?
Ja moje spisuje już na straty bo wyszły mi jakieś cieńkie liście tylko ,a potem jak ktoś ma zwierzątka to chyba wie co się stało :) Pies mi połowe cebulek tak dla zabawy wyrwał (i chyba ze dwie zjadł ) ale żyje i ma się dobrze co innego cebulki :)
Pozdrawiam
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=32078" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
egeria75
100p
100p
Posty: 107
Od: 30 maja 2009, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Frezja

Post »

Moje frezje posadziłam zbyt płytko, nistety się "przewracają". Wsadziałam do doniczek chyba pod koniec lutego. Z 10 cebulek wzeszło 6. Stoją w domu, czy powinnam je wysadziać do gruntu??
Pozdrawiam Jola
Moje rabatki - egeria75
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re:

Post »

xipe pisze:Bulwy powinny być preparowane, ale nie zawsze są oferowane jako preparowane. Często sadzone nie wschodzą tylko się przepoczwarczają tzn na starej bulwie narasta nasępcza, mniejsza bulwa.

Właśnie po wnikliwym obejrzeniu moich doszłam do wniosku, że dokładnie tak wyglądają - jakby na jednej bulwie miały narośniętą drugą :( A są prosto z ogrodniczego :evil: Cóż, i tak wsadziłam do donicy, może się zdziwię...
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezja

Post »

No i ja miałam "podwójne" prosto z ogrodniczego. Już mi kiełkują, na razie wyszły 3 na 20 cebulek ale mam nadzieję, że kiełkują nierównomiernie. Te trzy też były w jakiś odstępach czasu. A gdyby je tak rozdzielić? Przed wsadzeniem, oczywiście.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Frezja

Post »

Nie mam pojecia czy rozdzielenie by im nie zaszkodziło... Zresztą z tego co pisze Xipe te podwójne są już "zmutowane";), więc chyba niewiele by to dało...
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezja

Post »

To co zrobic? Tak sobie tylko kombinuję, może zakwitną :oops:
Zerkałam też w innym ogrodniczym na cebulki frezji i też były "piętrowe". :? Sprzedawca powiedział, że to normalne u frezji ale sprzedawcy mają to do siebie, że powiedzą to co klient chciałby usłyszeć.
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezja

Post »

Dobrze :) Na razie moje wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezja

Post »

Dziękuję dziękuję.
Dlaczego nie bylo latwo? hmm, najlatwiej byloby wlepic odsylacz do innego forum, ale nie wiem czy wolno. Tam sie znajduje archiwum mojego uzalania nad frezjami, ktore to nie chcialy kwitnac w styczniu.
Jeszcze w ubieglym roku uwazalam frezje za kwat jak narcyz czy krokus, albo lepiej hiacynt.
Taki co to wystraczy wsadzic do doniczki i pozostawic tak o - w pwinicy, albo w domu obpok komputera (nie mam parapetow, wiec daleko od okna)
Ziemia? to taki worek z supermarketu
Drenaz, dwa duze kamienie na spod.
Przy takiej ignorancji to i tak cud ze frezje w ogole wybily, posadzone w listopadzie wyciagnely jasnozielone szczypiory i... padly.

FRezje nr 2 to juz zupelnie inna bajka. inwestycja w dobry drenaz, humus, ziemie pięciogwiazdkową gruboziarnisty piasek, kruszone wapienko, nawoz ekologiczny do bulwiastych.
Korzen frezji przypomina chrzan, albo pietruszke. wiec i donica w miare gleboka.
Awatar użytkownika
nuvvo
50p
50p
Posty: 89
Od: 17 mar 2010, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Frezja

Post »

Komplementy nadal chetnie przyjmuje, bo frezje wciaz kwitna i do tego pojawiaja sie nowe kolory (czerwony)

Posadzilam frezje na przelomie stycznia i lutego. na korytarzu staly (14 C) dopoki sie kielki nie pokazaly. jak sie pokazaly kielki to wzielam do domu, ale blisko okna, w cieplejsze dni wystawialam na balkon, zeby sie "poopalały".
Na noc zawsze zabieralam do domu. I tak jak z dzieckiem:
1. pobudka - frezje na balkon (slonce mam od rana do 13)
2. wyjscie do pracy
3. powrot z pracy zabranie frezji. i tak kazdego dnia

Okolo 20 marca zrobilo sie juz na tyle cieplo, ze frezje wynioslam na stale.
Zauwazylam wtedy ze sie jakby nagle "zatrzymaly" w rozwoju, rosly wolniej.
To musialo wynikac z inwestycji rosliny w rozwoj pąków kwiatowych.
Ale wciaz nie wierzylam ze mi sie uda.
Dopiero w kwietniu miedzylodygami dalo sie wyczuc pewne zgrubienie.
To byly "kłoski" pąków kwiatowych
Awatar użytkownika
Edyś
500p
500p
Posty: 706
Od: 28 cze 2008, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezja

Post »

Ja jestem pod wrażeniem Twojej cierpliwości :)
Wysadziłam swoje ale chyba w/g pierwszego schematu, czekam na efekty jeśli w ogóle jakieś będą :) A jak nie to szoruje po ziemię 5-cio gwiazdkową ;)
Awatar użytkownika
egeria75
100p
100p
Posty: 107
Od: 30 maja 2009, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Frezja

Post »

Poradźcie proszę. Czy ja mogę swoje frezje wysadzić do ogrodu? Rosną w doniczce, ale mam wrażenie, że się trochę męczą. Nie wiem czy nie będzie im za zimno.
Pozdrawiam Jola
Moje rabatki - egeria75
Awatar użytkownika
nesia26
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 kwie 2010, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko

Re: Frezja

Post »

Mimo,że wsadziłam w kwietniu 5 cebulek , wykiełkował tylko jeden pędzik :( czy tak długo trzeba czekać na nie?Czy tylko 1 się przyjeła?
Pozdrawiam!!!
Agnieszka
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Re: Frezja

Post »

Przeczytałam wszystkie posty w wątku, no i nie spotkałam sie z takim "problemem" , jak mój.
W marcu zakupiłam cebulki frezji(oraz wiele innych) no i oczywiście gdzieś mi sie zapodziały. ;:223
Odnalazłam wczoraj - i stąd moje pytania- czy warto je chomikować do przyszłego roku (bo chyba za późno na sadzenie ),
czy od razu skasować (choć trochę mi szkoda)...
Pozdrawiam wiosennie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”