Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Piotrze - kwiaty Green Petal nie są duże ale ciekawie wyglądają. Mam tę odmianę od dwóch lat ale dopiero teraz kwitnie obficie i pokazała cały swój urok.

tu.jo - witaj po długiej nieobecności :wit Dzięki za komplementy :oops:
Psizęby rosną u mnie w normalnej, piaszczystej , dość ubogiej glebie wzbogaconej kompostem i odkwaszonym torfem. Stanowisko mają słoneczne w południe. W tym roku Pagoda i White Beauty i tak kwitły gorzej niż zwykle bo miały mało kwiatów na pojedynczych szypułkach. Po przekwitnięciu zasilę je saletrą azotową aby nazbierały pokarmu na przyszły rok.

Ja lubię nawet ten dziki ziarnopłon a odmiany są śliczne :D Szkoda, że ich dostępność u nas jest taka marna.

Ewo - Daphne arbuscula ma różne odmiany. Ja mam akurat taką ciepło fioletową i jasno fioletową także. Nie znam ich nazw odmianowych - chyba je zabałaganiłam :oops: Też zakupiłam u p. Lucyny wspomniane przez Ciebie wawrzynki oprócz D. creonum wariegata bo w wariegatach raczej nie gustuję. Pozdrawiam również ;:7
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Uporczywie pada deszcz. Bardzo się tym martwię bo narastają zaległości prac w ogrodzie.

Jeszcze trochę wczorajszych zdjęć. Moje ukochane tulipany botaniczne wciąż w pąkach . Wyrosła i zakwitła Corydalis buschii. Myślałam, że ją bezpowrotnie straciłam bo przy jesiennym przesadzaniu tulipanów wpakowałam w miejsce, gdzie rosła, koszyczek z cebulami . Dopiero wiosną się zorientowałam ( gdy kokorycz nie wyrastała ) co zrobiłam ;:14 Ale roślinka dała sobie radę i jest a ja się bardzo cieszę :D

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5859
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Iryski przecudowne. A prymulka :shock: Pierwszy raz coś takiego widzę.
Twoja fortegilla wygląda pięknie. A ja tak cieszyłam się kiedy moja nowo zakupiona zaczęła kwitnąć. A teraz wygląda jak zmokła kura ;:155
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Aniu, przepiękna jest ta primula Kuomi :shock:
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Zgadzam się z Majką, ta prymulka-wycinanka niesamowita! Ale mnie oczywiście zauroczyły Twoje irysy pumila, zwłaszcza ten drugi w tonacji fioletowo- złoto-brązowej. Chyba wśród żadnych innych kwiatów nie znajduje się tak niezwykłych połączeń kolorystycznych jak u irysów... Piękne!!!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8926
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Aniu - wbrew pozorom jestem u Ciebie regularnie. Po cichutku podziwiam Twoje kolekcje. Dzięki za info o psizębie. Spróbuję przesadzić swoje jesienią. Może znajdę im bardziej odpowiednie miejsce. Jutro wybieram się na targi. Chciałabym kupić fortegillę. Widziałam ją w kilku wątkach. Jest piękna cały rok i chyba zaczyna robić karierę na Forum :wink:
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Doroto, Maju, Marto - ta prymula to mój zeszłoroczny jesienny nabytek. Pierwszy raz widzę jak kwitnie i nie mogę od niej oczu oderwać :tan Zbiera się do zakwitnięcia jeszcze jedna odmianowa prymulka sieboldi; gdyby nie deszczowa pogoda , pewnie już widziałabym jej kwiaty. Może jutro......

A jeśli chodzi o fortegillę, to moja po deszczu też wygląda jak zmokła kura ;:224

Marto- ten irysek to odmiana GLINT. Ładnie mi się moje irysy rozrosły ale boję się chorób grzybowych po tym deszczu i ciepełku :?

tu.jo - to bardzo mi miło, że regularnie zaglądasz. Zazdroszczę wszystkim, którzy mają takie fajne imprezy ogrodnicze jak te w Szczecinie, w pobliżu. Warszawa jest pod tym względem bardzo uboga ;:110
A Fortegilla rzeczywiście jest śliczna przez cały sezon wegetacyjny a szczególnie wiosną i jesienią ;:108
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Śliczna ta prymulka....jakie ma ładne płatki :tan
a imprez u nas tez zadnych...więc nie tylko u Was ;:224
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Aniu- piękne, niespotykane roślinki . Piwonie ślicznie kwitną.
Goryczka u mnie dobrze przezimowała, a nie zakwitła, jaka może być przyczyna? :wink:
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Padało i dzisiaj ale czasami spoza ciężkich chmur wyzierało słońce. Jednak tulipany nie odważyły się na całkowite rozwinięcie pąków.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zielony pierwiosnek wprost tonie w pąkach ale kwiaty skąpane w deszczu nie wyglają tak ślicznie, jak powinny. Rozwinął się następny irysek.

Obrazek Obrazek

Kwitną krzewy i drzewa.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

A tu moja zakupiona na wiosnę rosiczka czekająca na wybudowanie kwaśnego bagienka. Ale jak tu budować , gdy ciągle deszcz ;:65 ;:65 ;:65


Obrazek
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Ja też, tak jak Marta, podziwiam głównie iryski pumila :D
Na szczęście ziarnopłony ani wawrzynki mnie nie ruszają
(na razie :wink: i oby jak najdłużej, bo wszystkiego mieć nie można, niestety).
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

grazynarosa22 pisze:Śliczna ta prymulka....jakie ma ładne płatki :tan
a imprez u nas też zadnych...więc nie tylko u Was ;:224
Grażynko - ale wszyscy myślą, że w stolicy jest wszystko. Tymczasem dominują balkonowe i iglaki :wink: Na majowym kiermaszu w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie można było kupić kapelusz na plażę, kiełbaskę z grilla i masę różności ale ciekawych roślin to już nie :(
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny cz. 2

Post »

Aniu, ale tak jest prawie wszędzie. W poniedziałek byliśmy na festiwalu kwiatów na Zamku Książ i po kilometrach przedzierania się przez stragany z kiełbaską, pajdą i innym tałatajstwem odpustowym doszliśmy do stoisk z roślinami, na których dominowały pelargonie i raptem 2 rodzaje rododendronów. Jedno stoisko miało ciekawsze szczepione iglaki, a o jakichś innych roślinkach można było tylko pomarzyć. Zostaje nam tylko internet i przypadek. :?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”