Męczennica,Passiflora - cz.1 uprawa,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
iscar
100p
100p
Posty: 103
Od: 18 lis 2008, o 01:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry górnośląskie strefa B6

Re: Passiflora

Post »

poczytałem wątek o tych pięknych kwiatach , widzę że ogólnie rosną w doniczkach , mam pytanie czy nie warto ich wysadzić na wiosnę do ziemi , tak jak na przykład zalecane jest to przy kamelii japońskiej ?
Pozdrawiam!!! Grzegorz
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

Iscar - passi mają bardzo rozbudowany system korzeniowy - czemuś on służy tym samym nie lubią cięcia/uszkadzania bryły korzeniowej a na to są narażone przy wykopywaniu ich na zimę z gruntu
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
KasiaS
50p
50p
Posty: 53
Od: 24 mar 2010, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Passiflora

Post »

Heh dzięki Mely, to moje pierwsze i chyba się troszkę zapędziłam:D
pozdrawiam
Awatar użytkownika
iscar
100p
100p
Posty: 103
Od: 18 lis 2008, o 01:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tarnowskie Góry górnośląskie strefa B6

Re: Passiflora

Post »

Dzięki mely zostanie wobec tego w donicy ma podobno 5 lat ale jak na tę porę roku jest dość łysa ,była chyba trzymana w ciemnej piwnicy
Pozdrawiam!!! Grzegorz
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

KasiaS - to w takim razie życzę powodzenia w uprawie :)
Iscar - bez obaw moja jeszcze niedawno też była łysa, powoli przyzwyczajaj ją do jasnego i na dwór niech korzysta z pogody teraz nie ma silnego słońca bo leje więc nie ma obawy o jej poparzenie a nawet jak pierwsze pędy słońce poparzy to wypuści nowe, silniejsze :)
pozdrawiam, Gosiek
kontra
200p
200p
Posty: 411
Od: 12 kwie 2009, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Passiflora

Post »

Moja passi z biedronki rośnie bardzo ładnie, ale ma tylko jeden pęd. Ciąć?
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

Kontra - jeśli możesz wstaw fotkę, zobaczymy co i jak :)
pozdrawiam, Gosiek
Awatar użytkownika
x-b-6
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 lip 2009, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Passiflora

Post »

mely pisze:KasiaS - na tym etapie raczej nikt nie odpowie Ci na to pytanie, ja się nie odważę - one są za małe jedynie co mogę zgadywać iż caerulea to ta druga.
Wg mnie niemal na 100% ta druga do caerulea, bo moja wysiana z nasionka wygląda identycznie. :)
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5057
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Passiflora

Post »

Ja bym przycięła końce ( gdzieś czytałam że to pomaga ) i nawóz :P
dzięki za radę są na razie 2 małem pączki wczoraj zobaczyłem ;:138
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

kontra - hehe jak koty ułamały jej wierzchołek to w zasadzie już nic nie musisz ciąć - one zrobiły to za Ciebie co najwyżej mozesz jeszcze przyciąć dosłownie kilka cm aby zniwelować ew. poszarpanie :) i niech sobie rośnie, a malutka ładna daj jej słonko (byle nie za mocne na sam początek) a urośnie w oczach :)
pozdrawiam, Gosiek
MirkaSotgiu
50p
50p
Posty: 58
Od: 26 cze 2009, o 16:49

Re: Passiflora

Post »

mely.. chcialam zapytac, czy bylaby szansa zeby dostac od Ciebie kawalek pasiflort Viktorii?

W zeszlym roku dostalam 4 uciete pędy tej najpospolitszej passiflory i wszystkie sie przyjely.
Sa po 2 w doniczkach i maja zawiazki kwiatow.
Przedwczoraj przesadzilam je do wiekszych doniczek wiec nie wiem czy kwiatow to nie spowolni..
zobaczymy.

Mieszkam od 4 lat w Irlandii, tu pasiflory rosna niekiedy dziko, tak jak clematisy :)
A nie spotkalam sobie z inna odmiana niz ta która mam. Mnie wieksza frajde sprawia jak uda mi sie ukorzenic
cos wasnorecznie, dlatego nie kupije praktycznie sadzonek, tylko "kradne" kawaleczki i ukorzeniam sama. :)

To jedna zmoich malych, wczoraj zrobilam jej nowa podporke.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
mely
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Będzin

Re: Passiflora

Post »

MirkaSotgiu na razie ciąć jej nie będę bo mi odbija dopiero po zimie, natomiast boję się że taki pęd nawet dobrze zabezpieczony przy możliwościach naszej Poczty Polskiej może dojść w opłakanym stanie i z ukorzeniania nici.
pozdrawiam, Gosiek
MirkaSotgiu
50p
50p
Posty: 58
Od: 26 cze 2009, o 16:49

Re: Passiflora

Post »

mely pisze:MirkaSotgiu na razie ciąć jej nie będę bo mi odbija dopiero po zimie, natomiast boję się że taki pęd nawet dobrze zabezpieczony przy możliwościach naszej Poczty Polskiej może dojść w opłakanym stanie i z ukorzeniania nici.
Nie poganiam Cie mely absolutnie z tym cięciem, chociaż czytajac wątek zauwaźylam że masz też biala passiflore.
Bardzo chcialabym miec biala i czerwona passiflore, jeśli ktokolwiek przycinalby swoje, bylabym bardzo zainteresowana
kilkoma gałązkami do ukorzenienia (w odpowiednim czasie). pokryje koszty przesylki. Mysle ze w niewielkim pudelku, w wilgotnym
woreczku foliowym, moglyby 'podrozowac' nawet do 2 tygodni. Moje caerulea dostalam wlasnie pocztą.

Wlasnie znalazlam pączki kwiatowe, na jednej 5 na drugiej 6 ;:138

Prosze wybaczcie mi czasem brak polskich liter, ale przeważnie pisze bez i z rozpedu zdarza mi sie zapomniec.
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”