Ankowo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
grapesz
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 137
Od: 4 mar 2010, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ankowo

Post »

Zielona Aniu jak u ciebie wygląda sprawa z ogrodem w tym roku. Pozdrawiam grapesz
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2610
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Ankowo

Post »

Ja zrezygnowałem z sadzenia irysów i teraz żałuję ;:223 , na przyszły sezon na pewno się poprawię , zdjęcia kur są rewelacyjne , nie wiedziałem że można je tak obcykać , teraz jest mokro więc glistki wychodzą --- to maja niezłą wyżerkę ;:137
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Pamelko, faktycznie takie miejsca jak u Twojej koleżanki są bardzo narażone na przymrozki wiosenne. U Ciebie znowu wiatr wysusza rośliny wrażliwe zimą. Oj, tematy drażliwe. Straciłam kilka krzewów w ten sposób :twisted:

Aniu ;:196 Dalie już wychylają pędy z ziemi, a ja tupię nogami z niecierpliwości, kiedy te gołe jeszcze rabaty zazielenią się.

Grażynko - wiosna przyszła późno, ale wszystko udało się zarobić z planowanych prac, no może poza siewem wrażliwych roślin. Ostatnie majowe deszcze i chłody zahamowały najwięcej postęp prac. Dopiero kilka dni temu wysadziłam dalie, mieczyki, a kukurydza i ogórki wciąż czekają na w tunelu na ocieplenie, zanim trafią do gruntu.

Marku - irysy koniecznie! Nie musisz czekać do przyszłego roku, bardo dobra pora na rozsadzanie ich, to kilka tygodni po kwitnieniu. Pięknie się przyjmują (tylko na początek skraca się liście) i wiosną mogą już zaszczycić kwiatem. Więc niedługo możesz się porozglądać po znajomych ogródkach :D Mogę się podzielić moimi skromnymi jeśli chcesz.
Kurki faktycznie objedzone - aż pękate wola od jedzenia. A przybiegają się przywitać jak pieski :D


Kilka zdjęć z dzisiejszego obchodu
Kwitnie jaskier od Adama :D
Obrazek

Róża pomarszczona
Obrazek

Samotny biały śniedek
Obrazek

Bób
Obrazek

Azalia japońska
Obrazek

I na koniec mój dino-kurczak.

Obrazek
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2610
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Ankowo

Post »

I na koniec mój dino-kurczak.
:;230 :;230 wygląda raczej jak sęp
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3793
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo

Post »

Ojej, Aniu, nie spojrzałam na podpis i zachwyciłam się kwiatami bobu! :;230 Koniec świata! Ale siostra (czy Ty?) tak go sfotografowała, że wygląda bardzo ciekawie! Mieszasz kwiaty z warzywami i wszystko przez to! A czumu ten kur taki wąski w szyi? Jak on cokolwiek przełyka?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Marku, te kurki już słyszały sporo epitetów pod swoim adresem - sępy, chemioterapia, Czarnobyl. Na szczęście dosyć już ładnie regenerują upierzenie, choć wygląda to strasznie. Tak że jeszcze kilka tygodni i może już będą ładniej wyglądać :D

Marto, a jak bym nie podpisała, to byś nie poznała że to bób? To znaczy że jednak potrzebne takie zdjęcia (tym razem moje) dla ogólnie pojętej edukacji :;230
Kurka łysa, bo one się w hodowli klatkowej wyskubują ze stresu. Szyja normalna- po upierzeniu wydaje się grubsza, ale pod spodem jest właśnie taka. O łykanie się nie martw- mają to opanowane do mistrzostwa :D
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Ankowo

Post »

markonix pisze:
I na koniec mój dino-kurczak.
:;230 :;230 wygląda raczej jak sęp
Zapomniał się ubrać :;230 :;230 :;230
Aniu nie martw się zobaczysz jakie będą śliczne kurki :uszy
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3917
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo

Post »

Majeczko, wspieraj mnie duchowo ;:196 w sprawie pierza kurek. Odkąd puszczamy je na wybieg widać wielkie zmiany, dutki wyrastają takie ciemne, ukrwione, więc na pewno pióra będą. No i niosą sporo, a jedna kwoczy.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7281
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ankowo

Post »

Zielona_Ania pisze: I na koniec mój dino-kurczak.

Obrazek
A mi się podoba dino-kurczak :lol: , tylko smutno, że się tak stresuje :? No, ale może dojdzie do siebie na wybiegu ;:136 z kurkami ;:224
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11411
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo

Post »

Aniu - jaskry śliczne, róże pomarszczone mam, ale o pojedynczych płatkach.
Kurka chociaż podskubana, lecz wygląda na szczęśliwą, to już Twoja w tym zasługa. :) :) :)
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ankowo

Post »

Aniu, zatkaj otwory uszne swoim kurkom. I przez pewien czas pochowaj wszystkie lusterka . Będzie dobrze :D Kuraki jak do siebie nie pyskują, to nie nie wiedzą jak wyglądają i przy Twej opiece są szczęśliwe, czego niezbitym dowodem - niesione jajeczka.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ankowo

Post »

Sorki, ale obśmiałam się przy dino-kurczaku. Ale bez złej intencji...
Na Węgrzech mają taki chyba rodzimy gatunek kur... gołe tu i ówdzie. Widziałam w skansenie... No chyba, że źle zrozumiałam. Bo ten węgierski :;230 I jeszcze mi się przypomniało, że babcia mówiła, że się kury nie niosą bo się pierzą... Pokręciłam coś pewnie?
Widziałam kielichowca wonnego - całkiem ładny krzaczek obsypany kwieciem ( no, co najmniej 10 pączków) za przyzwoity pieniądz. Na pw napiszę Ci gdzie :wink:
Aśka68
500p
500p
Posty: 581
Od: 24 mar 2009, o 18:14
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie

Re: Ankowo

Post »

Aniu ten dino-kurczak sam się tak wydepilował czy to zasługa współbraci? :D
Może im piórka odrosną a może tak się im podoba, kto je tam wie jak moda kurza panuje :;230
Najważniejsze, że są szczęśliwe :tan

Ale mi ochoty na bób zrobiłaś :D

Pozdrawiam
Aśka
Zapraszam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”