Moja młoda działeczka - aanula cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
AnaM
50p
50p
Posty: 70
Od: 8 sie 2007, o 13:07
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Aniu, Guciu. Nie wiem co za cebule macie, ale ja swoje tulipany i lilie wkładałam do ziemi w ubiegłym roku na początku grudnia (do zmarzniętej ziemi) i w tym roku ładnie kwitły. Więc pewnie jeszcze nie jest za późno. Pozdrawiam Was.
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Dziękuję dziewczyny za słowa otuchy ;:4 Choróbsko wlazło i wyleźć musi 8) prędzej czy później ale musi :lol: :lol: Nie daję się i szpikuję się równo ... wszystkim co się da ... 8) Teraz tymianek i podbiał to moi kumple ;:172

Anetko ;:168 wieeelkie dzięki :!: Już mnie cieszą a co dopiero będzie wiosną ;:87 :D Jak już troszkę dojdę do siebie, to też zrobię Ci paczuszkę :D :D :D


Guciu , zawsze trzymam kanny w suchych trocinach ... A te cebulki może zrób tak jak mówiła AnaM ... jeżeli nie było dużego mrozu to posadź ... na pewno wyrosną :) U mnie rosną bez szczególnej opieki :D :D

Beatko :D miło mi Cię gościć :D Dziękuję za miłe słowa :D :D
Skrzynie w środku są zabezpieczone folią ogrodniczą ... czarną. Taką jaką daje się na rabaty, żeby chwaściory nie rosły ;)
Z tymi skrzyniami to co roku mam problem :( są bardzo ciężkie i wysokie, więc nie można ich zabrać do piwnicy, i mimo ich okrywania na zimę, wszystko w nich wymarza :? Co roku muszę tam sadzić nowe kwiaty ...
... a w szklarni ... wiosną rosną nowalijki ... sałata, szczypior, rzodkiewka, potem pomidory i ogórki :D Teraz służy mi do przechowywania wszelkich sadzonek robionych przez całe lato :D taka mała produkcja :lol:
Ciekawa jestem gdzie widziałaś w necie mój taras :?: :?: :shock: Nigdzie go nie pokazywałam ... tylko tu ... :wink:
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

onka37 pisze:Hej!
Będe czekać na odzew bo mam brzydką siatkę ogrodzenia do zasłonięcia, a widzę że u Ciebie tak ładnie, i te krzewy dość duże, jak szybko Ci urosły?????
Aha zapytam nieskromnie może masz jeszcze coś na zbyciu? :oops: co można jeszcze teraz posadzić a może się fajnie rozrosnąć, cóż tak to jest jak zaczyna się od zera
(zapraszam do zobaczenia zdjęć mojej działki.....(choć teraz wygląda już trochę lepiej , ale tylko posprzątane, roślin nie ma prawie wcale....
choz posadziłam trochę cebul wiosennych( ale przy Twoich zakupach to nic :D )i wszadziłam w doniczkach wspomniane wcześniej krzewy, a t odaletgo że nie mogłam się zdecydować w jakiej kolejności i czy tylko to, na wiosnę powyciągam z donic i przesadzę mam nadzieję ze nic się z nimi nie stanie...., dostałam też od dobrych duszy z forum nasionka ale to będę siać na wiosnę i iryski, które są posadzone obok dwóch róż które były..............
więc nie wiem kiedy en mój "ogródek" będzie chodz w 1/10 podobny do Twojego.....
Pozdrawiam Iwona
Iwonko :D już ogarnęłam z grubsza wszelkie zaległości, więc mogę zająć się "wypracowaniem" dla Ciebie :D
Ta rabata wzdłuż płotu jest całkiem młoda. Powstała w ub. roku, wiosną i wszystkie roślinki rosną tam od początku. Może z wyjątkiem migdałka, który jest tam od 3 lat. Kiedyś rosły tam maliny ....
Najpierw były posadzone te większe krzaczory, czyli jałowce, wierzba, perukowiec, brzoza karłowa i na końcu rabaty róże, które były przesadzone z innej rabaty. Potem zaczęłam zapełniać ją mniejszymi roślinami z przodu i większymi z tyłu. Z większych rosną tam ostróżki / trzy różne kolory/ , rudbekia, mahonia. Z mniejszych, czyli bliżej trawnika a dalej od płotu, żurawki / dwa rodzaje/ , jałowiec płożący, tawułki / trzy różne kolory/ , funkie,paprocie, hortensja niska ... W sezonie dosadzam tam jeszcze niecierpki, celozje, pelargonie, gazanie i inne jednoroczne kwiaty.
Przy płocie posadzone również były mieczyki i kanny.
Jakbyś chciała to mogę wkleić zdjęcia roślin, których nie znasz... Nie mam zdjęcia całej rabaty tylko "w kawałkach" ...
Sama więc widzisz, że jeden sezon i już masz dużą rabatę. Wszystkie roślinki były na prawdę malutkie, bo finanse tylko na takie pozwalały :wink: Rozrosły się migiem ... :D i tak samo będzie z Twoimi ... Nawet nie zauważysz, a będzie ich za gęsto i trzeba będzie rozsadzać :lol:

Mogę podzielić się teraz z Tobą kannami, bo na inne to trzeba poczekać do wiosny ... :D

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć, to pytaj ... odpowiem i pokaże ... :D :D :D
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dziękuję Aniu za odzew! i szczegółowy opis Twoich skarbów.
Prawdę mówiąc większości z nich nie znam
ostróżki / trzy różne kolory/ ,
rudbekia,
mahonia.
żurawki / dwa rodzaje
tawułki / trzy różne kolory/ ,
funkie

chodź gdzieś czytałm że ostróżki są 1,2 letnie???
Jakbyś mogła rozjaśnić mój umysł będe wdzięczna
Na jednym ze zdjęć moją szczególną uwagę zwrócił krzew o dużych bordowoczerwonych liściach co to jest????
Aha jeżeli chodzi o canny to akurat do nich dostęp mam :D , a może CIebie by jakieś interesowały bo wiem że są różne kolory
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Już Ci pokazuję :D

ostróżki

Obrazek Obrazek Obrazek

rudbekia Obrazek

żurawki

Obrazek Obrazek

tawułki

Obrazek Obrazek Obrazek

hosty /funkie/

Obrazek Obrazek

mahonii nie mogę znaleźć zdjęcia :( a ten krzew o bordowych liściach to Perukowiec, pięknie kwitnie w takie puchate peruczki ... też zdjęcia nie znalazłam kwitnącego :(



Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dziękuję Aniu Bardzo - aż nie mogę uwierzyć że ta działka jest aż taka młoda!!!!!
Jak Ty to zrobiłaś- co prawie niemożliwe!!!
Ach pocieszać się tylko że może moja.........................
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4274
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Aniu czy znasz odmianę tej bordowej żurawki?bo chyba takiej nie mam. :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Witam Aniu zaglądnęłam do Ciebie wiem że byłaś chora, jak teraz się czujesz widzę ,że masz dużo ślicznych bylinek i jakie zdrowe chyba bardzo dbasz o nie
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Byłam dzisiaj nareszcie na działce :D Choróbstwo poszło w sina dal, więc ja szybciutko na działeczkę :D Pogoda była super saaaamo słońce ;:3 i humor przez to wyśmienity :D :D
Gdyby nie świadomość, że to koniec października i te opadłe liście, po dzisiejszym dniu można powiedzieć, że to koniec sierpnia :wink: Zresztą zobaczcie sami ....

takieObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Lady-r pisze:Aniu czy znasz odmianę tej bordowej żurawki?bo chyba takiej nie mam. :wink:
Aniu :) niestety nie wiem jaka to odmiana ... :? Szukałam nawet dzisiaj na działce karteczki od tej żurawki, ale nie znalazłam ... na pewno nie było ... :wink: Kupiłam bo podobała mi się i już ... :wink: Kiedyś nie zwracałam uwagi na nazwy... dopóki nie trafiłam na to forum ... :D ;)
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Aniu na Twojej działce wcale nie widać jesieni.Wszystko tak ładnie wygląda :D Zazdroszczę Ci słoneczka bo u mnie dzisiaj był paskudny i ponury dzień.
Nazwy żurawki poszukajcie Anie w wyszukiwarce google.
Awatar użytkownika
gucia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2740
Od: 27 wrz 2007, o 18:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

U mnie też byle jak, szkoda,że do Ciebie tak daleko !
Pozdrawiam serdecznie, Bożena
Moje wątki
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

onka37 pisze:Dziękuję Aniu Bardzo - aż nie mogę uwierzyć że ta działka jest aż taka młoda!!!!!
Jak Ty to zrobiłaś- co prawie niemożliwe!!!
Ach pocieszać się tylko że może moja.........................
Iwonko :D Też nie wierzyłam jak kupiłam działkę, że coś z niej będzie :D Trochę pracy i zaparcia a stworzysz coś o czym nawet nie śniłaś.... :D uwierz mi :D wiem to z własnego doświadczenia :lol: :lol:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”