Ranczo rusza

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Chyba wszyscy będziemy w szoku na wiosnę jak zobaczymy taki ogrom cebulowców. Już nie mogę się doczekać :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

No nareszcie, Ryszardzie, już myślałam, że zrezygnowałeś z forum :D Piękna jesień u Ciebie, na takim terenie, to oprócz "zwykłych" ogrodowych uroków i jesiennych kwiatków, jest co podziwiać! Pokazuj więcej tej jesieni :D
A wiosną, ho ho, po takiej zapowiedzi, to już sobie wyobrażam :wink:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Długo Cię nie było, a tak pięknie u Ciebie :D
Ja także jestem pod wrażeniem ilości posadzonych cebul. Chyba tylko eMZet sadzi takie rekordowe ilości! Wiosną efekt będzie murowany :D
Wpadł mi w oko taki żółty iglaczek, na zdjęciu ze srebrnym swierkiem. Co to jest i czy ma taki kulisty kształt z natury, czy też przycinasz go w ten sposób? Ciekawa też jestem, co to za "krzaczek" na kolejnym zdjęciu? No i bardzo chciałabym się dowiedzieć, jakiego środka uzywasz przeciw drutowcom?!
Awatar użytkownika
rusz
100p
100p
Posty: 147
Od: 18 cze 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny sląsk

Post »

Witam serdecznie Karolinko L ponownie jestem i będę a wiosna zasypie forum cebulakami.Witam rowniez Izo co do tej kuli to jest Tuja Global werigata kupilem ja w 2004 za 40 zł w doniczce pieknie ukorzeniona o srednicy ok. 40 cm dzisiaj ma juz 1,20 m nic ja sie nie przycina sama tak rosnie,sa tez takie same lecz duzo mniejsze .Dzisiaj zrobie fotki i wkleje na forum.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

te fotki to 1. z 03.04.2007 2. z 18.06.2006 3. z 23.06.2006 4. z 08.07.2007
Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
rusz
100p
100p
Posty: 147
Od: 18 cze 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny sląsk

Post »

Witam ponownie Chatte.Izo ten "krzaczek"to jałowiec "Horstman" zwany tez straszydłem bo w mroku wyglada jak czarownica z opuszczona peleryna,jezeli chodzi o preparat na drutowce to stosuje PYRINEX 480 EC nabywam go w Składzie rolnym pojemnik 1 litr a cena 35 zł.Wydajnosc to z 1 litra na 20arów.Niszczy to rowniez wszelkie pedraki.Co prawda w XXI wieku bez czesciowej chemi zyc sie nie da chcac miec cos pieknego dla oka,pod warzywa niestety nie dokonuje zadnych opryskow z wyjatkiem gnojowicy z mleczu i pokrzywy.Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15075
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dziękuję Ryszardzie za informacje o Prinexie.
Iglaki masz bardzo fantazyjne :D Ten okrągły trochę mnie zdziwił. Myślałam ze takie formy mają tylko małe iglaczki, a te większe są formowane.
A "straszydło" mnie przypomina mamuta :lol:
orchidea
Przyjaciel Forum - weteran
Przyjaciel Forum - weteran
Posty: 102
Od: 16 maja 2007, o 15:57
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dopiero dzisiaj zwiedziłam twój ogród i jest mi strasznie wstyd że tak póżno. Podoba mi sie , dużą przestrzeń masz do popisu. Kocham lilie więc na wiosnę na pewno pojawię się by je w szczególności pooglądac.
Pozdrawiam cieplutko.
Renia
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

No ja też dopiero tu trafiłam ślicznie u Ciebie :shock: no i miejsca dużo -lubię przestrzeń :D
Awatar użytkownika
rusz
100p
100p
Posty: 147
Od: 18 cze 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny sląsk

Post »

Witam serdecznie wszystkich na moim ranczo,troszeczke posmutniało ale jesien tez ma swoje uroki.Zapraszam na spacer po moich iglaczkach. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Mimo ze dość mocno pada deszcz jutro wkleję kilka chryzantem.
Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
rusz
100p
100p
Posty: 147
Od: 18 cze 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny sląsk

Post »

Witam serdecznie wczoraj obiecałem wkleić chryzantemki są to takie same jak kupujemy na święto zmarłych tylko wykopane po przymrozkach i przechowane w chłodnym miejscu lekko podlewane w czasie spoczynku zimowego. Obrazek Obrazek Obrazek i jeszcze ostatnie kwiatuszki na ranczo. Obrazek Obrazek Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
Ewa_888
---
Posty: 239
Od: 11 maja 2007, o 11:17
Lokalizacja: podkarpackie

Post »

Witaj Ryszardzie. Powiem tylko - przepięknie !!!!
Czy chryzantemy zimują u Ciebie ? Są śliczne.
Pozdrawiam Ewa

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem. /Gabriel Garcia Marquez/
Mój ogródek.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6980
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Chryzantemy masz piękne. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
rusz
100p
100p
Posty: 147
Od: 18 cze 2007, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolny sląsk

Post »

Niestety Ewo co rok po pierwszych mocniejszych przymrozkach jak zostanie kwiat i listki zmrozone wykopuje cala bryle korzeniowa wsadzam ko duzych donic i przetrzymuje przez cala zime w chlodnym miejscu ok. +5 +7 stopni tam tez przetrzymuje kloncza dali.canny i mieczyki a w kwietniu wkopuje do ziemi.W zimie lekko co jakis czas podlewam,nie nalezy sie przejmowac ze chryzantamy zaczna lekko puszczac lodyszki wiosna i tak je sie scina przed wsadzeniem. Pozdrawiam Ryszard
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”