Orlik pospolity ( Aquilegia Vulgaris )

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

No dziewczyny kwiatki piękne Uni widzisz twój żółtasek śliczny To ja swojego też wstawiam Obrazek Obrazek To Hobbit ten pięknie się rozwija ma dużo pączków moja miniaturka już dawno zrzuciła płatki i czekam na nasionka
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Mój żółtek po ostatnich wariacjach pogodowych w okolicach Warszawy wygląda jak i reszta moich upraw - nędznie ;) aż musiałam w melioranta się bawić, by odwodnić część podtopionej grządki, rośliny wytytłane w błocie, normalnie żal...
Awatar użytkownika
magirl
100p
100p
Posty: 112
Od: 11 cze 2009, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Zastanawiam się właśnie jakie stanowisko jest najlepsze dla orlików- słoneczne czy półcień jednak (w sporym zacienieniu to chyba jednak nie będą ładnie kwitły- a może się mylę?) :?:
Amatorka ogrodu
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

U mnie czerwony rośnie w pełnym słońcu, a niebieski większość dnia w cieniu, obydwa radzą sobie świetnie i pięknie kwitną.
Mój ogród.
Pauzalka
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Orlik po ostatnich opadach wygląda żałośnie, na razie nie ma kwiatków, ale ma mnóstwo "owoców"! Nie mogę nigdzie znaleźć drugiego do parki, ale nie ustaję w poszukiwaniach. :D
Awatar użytkownika
Thilien
100p
100p
Posty: 109
Od: 26 cze 2007, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krzeszowic
Kontakt:

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Moje dzikie orliki. Co roku rosną jak szalone, natomiast orliki mieszane odmiana 'MC KANA`S' są dużo delikatniejsze i szybko się wyradzają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Na razie zebrałam ze cztery porządnie wyschnięte owocki i wybrałam z nich nasiona do torebki. :tan Czy jak wysieję nasiona orlika teraz, to potomstwo ma szansę zakwitnąć w przyszłym roku?
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Uni roślinki będziesz miała już w tym roku a w następnym powinny już kwitnąć .Jak już zebrałaś nasionka?czy już owocki były takie suche i otworzyły swoje kielichy tak żeby wysypać nasionka np.na dłoń .Chodzi mi o to czy tak jak z makówką która jak jest gotowa to wysypuje swoje nasionka mak.Bo wiesz jak dasz swojemu orlikowi szanse to on sam się rozsieje jak przyjdzie pora, wiatr wszystko załatwi za ciebie.No chyba że nie chcesz mieć chaosu w ogródku.
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

No właśnie chcę mieć orliki pod kontrolą, więc zbierałam już takie suche, otwierające się owocki, zanim pozbyły się nasion. :D Niebawem wysieję pierwszą partię. :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Uni to u ciebie musiało być długo cieplutko bo u mnie jeszcze nic się nie dzieje a miniaturka już dawno zrzuciła listki i koszyczek jest cały czas zielonkawy choć jak jest słońce na balkonie to jest skwar.No to ty siej będziemy czekać na listeczki :D
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Od czasu ostatnich ulew orlik stracił wszystkie kwiatki i już nie kwitnie ;:223 natomiast obsypał się owockami. Ale fakt, że po ulewach mamy bardzo słoneczne dni, ciepło i w ogóle, więc pewnie nasiona lepiej dojrzewają. Ale to niesprawiedliwe, że orlik mi już nie kwitnie, bo w jednym ogrodzie widziałam mnóstwo kwitnących orlików (starych, rosną tam od lat), mają pełno i kwiatów i owocków.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Uni jak już będziesz miała kilka sztuk to na pewno będą kwitły i przekwitały w różnych terminach :D
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Orlik pospolity (Aquilegia Vulgaris) - BAZA

Post »

Teraz to chyba nieprędko trafię na sadzonki orlików gdziekolwiek... pozostaje mi rozejrzeć się w nasiennym za orlikami, posiać żeby mieć dorosłe orliki na przyszły rok, w kolorach innych niż żółty, ofkors, bo żółtka już mam. :D

Jak będę mieć więcej nasion żółtka, a ktoś będzie chętny, możemy się dogadać. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”