Baryczkowe kaktusiki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Celinko, wietrzą tyłeczki, bo nie mam w domu miejsca, by je postawić. Mam nadzieję, że nie będą przeszkadzały w remoncie pokoju i będą mogły skopojnie stać na tym parapecie. Jeśli nie to wyniosę je na ogród.
Arturze, częściowo ja ją oskubałam, częściowo sama zrzuciła kilka członów, jesienią już będzie piękna :) Tajemniczy jegomość to Notocactus uebelmannianus, nie mam fotki z bliska, ale poprawię się za tydzień :)
Ewo, właśnie to okno wychodzi na dość spory balkon (20m2), który z Tatą planujemy zabudować na oranżerię. Podobno dom był budowany z tą myślą, tylko zawsze chęci i czasu brakowało! A kakt. muszą jakoś sobie poradzić, w razie co, Tato ma je zabrać do garażu :)
Krzysiu, dopiero ta fotka przypomniała mi, jak ona była rozrośnięta poprzedniego lata. Z tego co pamiętam fotka była robiona w sierpniu.
Aloes jakoś marnie się rozrasta, może przez to, że zimą spędził na płn oknie? Teraz kąpie się w słonku i deszczu, może ruszy :)


Dla Artura:
Obrazek
Pąk na gymnolku:
Obrazek
Gasteria brodawkowata, jakoś trudno jej zrobić fotkę z bliska :) Reszta, albo przekwitła, albo dopiero będzie :)
Obrazek
Wysiewy coraz większe:
Obrazek
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Aaaa uebelmannianus, ale subdenudata wygląda o wiele lepiej niż w momencie zakupu. Musze się pochwalić, że to już (tfu tfu) piąty dzień ze słońcem! Normalnie rewelacja ;:138. A u ciebie jak?
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Dzięki :) U mnie słońca jest sporo, wczoraj od rana była piękna pogoda, a po południu lało strasznie. Dziś już jest chłodniej, wiatr wieje, ale za to słonko świeci cudnie :)

Za to Barycz u nas wylewa...
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4537
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Kmilko, moja gasteria jeszcze nie kwitła, widocznie coś z nią nie tak, straszny leń :P
Czy grozi Ci podtopienie :?: To co pokazują to nie jest chyba za dobrze :?:
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3792
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Nie zazdroszczę Ci Kamilko tej sukulentowej migracji z miejsca w miejsce. Mimo to roślinki dobrze znoszą te niedogodności i na dodatek kwitną. Dla mnie bomba. ;:138 ;:138 ;:138
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Aniu, gasterie w tym roku się rozszalały, śmieję się, że w czasie remontu stały zaniedbane w kącie, to teraz zakwitły, by znów tego nie przeżyć! Biedne, nie wiedzą, co jeszcze je czeka :)
Ale fakt, że jestem z nich dumna, tej wiosny, mam już 5 pędów na gasteriach. Czytałam gdzieś, że gasterki trzeba podsuszyć zimą, to chętniej zakwitną :)
Podtopienie już nam nie grozi, woda rozlała się po polach i łąkach, obniżając swój poziom. Niemniej u nas i tak nie wyglądało to tak źle, w porównaniu do wiosek w górze Baryczy.

Kasiu, dziękuję! Ogólnie nasze domowe kwiaty, tzn te, które są u Rodziców, nie miały lekkiego życia jesienią i zimą. Wiecznie przenoszone, zakurzone i podlewane hurtem w wannie. Chyba im to nie zaszkodziło, bo sucholuby i tak są "cierpliwe", za to paproć pięknie odbiła, a Mamine storczyki zakwitły wzorowo- 5 na 7 sztuk :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Witaj Kamilko ;:196

Widzę, że sezon u Ciebie pięknie rozpoczęty, wszystko zdrowiutko rośnie :D
Różowe Epiphyllum urzekło mnie :shock: Niesamowity kwiat :D
Roślinki od Ciebie ładnie się poprzyjmowały ;:196 Opuntia wypuściła mnóstwo odrostów, Epiphyllum i Rhipsalidopsis również się zadomowiły :heja
Cały czas czekam na mojego pomarańczowego"wielkanocnika" (który w tym roku bardziej czerwonej barwy nabrał) aż przekwitnie i będę mogła się wreszcie zrewanżować 8-) a ten z kolei jak na złość kwitnie i kwitnie już nawet nie pamiętam od kiedy :lol:

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Dorotko, wiesz, że mi się nie spieszy- remont za pasem, rośliny zdążą dojść do mnie przed zimą :) A jeśli wielkanocnik kwitnie, to świetnie, niech cieszy Twoje oczy jak najdłużej :) Cieszę się, że roślinki ode mnie dobrze się czują :)
Dziękuję za miłe słowa ;:196


A u mnie panuje pomarańcz i czerwień:

Rebutia flavistyla od Artura:
Obrazek
Obrazek

Wymizerowane Epiphyllum zdobyło się na jeden jedyny kwiat :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gasteria brodawkowata- to już chyba ostatni pęd kwiatowy w tym sezonie :)
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2083
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Jeden pąk, ale jaki piękny. Ja wczoraj podkradłem od znajomego 'małą' sadzonkę. Taka mi się urwała. Później pokażę w wątku.

Gasteria u mnie raz kwitła i mrówki się schodziły do słodkiego nektaru. Od tamtej pory mnoży się na potęgę, ale kwiatu ani śladu. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

O jaki będe szczęśliwy jak tam mi zakwitnie ten od ciebie - jak na razie się rozkrzewia - będzie wiecej miejsc do produkcji pąków :lol:

P.S O tak, flavistyla :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2320
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Rebucia pięknie kwitnie, gasteria to niezły kolos, mam takiej sadzoneczkę :) Epi śliczne, moje nie zakwitnie w tym roku :(
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Rebutia śliczne kwiatuszki pokazała! Epi - może i jedyny kwiat, ale za to jaki piękny - tym bardziej na pewno cieszy!!
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baryczkowe kaktusiki

Post »

Co to 'wymizerowanego' Epi to sprezentowałaś mi kwitnący pęd :D Widocznie to, że po otrzymaniu pędów od ciebie wsadziłem je do ziemi i nie podlewałem dość długo tylko zraszałem miało jakis wpływ na to co teraz Epi wyprawia :wink: Teraz to ja nawet go nie dotykam, żeby (tfu tfu) pak nie odpadł.

Kiedy pochwalisz się swoimi? Zważywszy na słoneczną pogodę pewnie coś się wykluło...
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”